29.10.2018
Kategorie: Společnost

Ohlasy oslav stoletých …

Sdílejte článek:

COM

Tak jsme včera oslavili 100 let naší republiky. Mohli jsme sledovat mnoho akcí, jejichž vyvrcholením bylo předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Jak na ceremonie, pochody, přehlídky ap. reagovaly sociální sítě? Vybrali jsme pro vás několik zajímavých komentářů:

[ad#textova1]

Na oslavy 100. výročí vzniku české republiky přijeli nejvyšší představitelé Německa a Francie. Chyběli bohužel ti z Velké Británie a Itálie, jinak se mohlo zároveň oslavit výročí Mnichova.

Kura, stejně to je jakesik zvrhle. Slovensky premier česke vlady ukazuje Francuzovi, kery spi s babičkou, nejstarši most hlavniho města českeho kralovstvi, kery postavil syn lucemburskeho taty a německy cisař… ja tu historyju myluju…

11018

Makron s Merkelovou si včera při pohledu na přehlídku Armády ČR, oddechli. Případná vojenská výprava euroarmády do vzpurného Česka, za záchranu eurohodnot, proběhne hladce. Jedinou komplikací bude stav mostů a silnic.

Mohutná vojenská přehlídka měla prezentovat naše odhodlání bránit se se stejným nasazením, jako v roce 1939 nebo 1968? Navíc dnes není nikdo, kdo by nás chtěl napadnout a obsadit. Němcům se to už povedlo a Rusové se do války s Německem jistě nepustí.

Fascinuje mě, jak ti, kteří fandí EU, zároveň oslavují vznik samostatného Československa. To je podobné, jako kdyby někdo slavil, že jsme se zbavili nadvlády nacistického Německa, ale zároveň se těšil, že jsme se dostali do područí SSSR.

Pietní akt Českého svazu bojovníků za svobodu… Otázka: Jaký je rozdíl mezi skutečným bojovníkem za svobodu a soudruhem plk. Vodičkou? Odpověď : Asi takový, jaký je mezi aktem a pietním aktem.

Důležitá aktualizace: Pochod romské hrdosti, na nějž se jiste těšily tisíce pracujících Romů, se ze závažnych důvodu nemohl uskutečnit. Pršelo.

Seznam vyznamenaných by byl skvělou přílohou lékařského spisu Miloše Zemana.

Prezident Miloš Zeman u příležitosti jubilejního stého výročí založení Československa vyznamenal rekordních 41 osobností. Mezi nimi byl i největší počet sporných postav, u nichž existují důvody, že spíše než o stát se zasloužili o přízeň samotné hlavy státu.

2102018

V zemi, kde osoby léta popotahované a vláčené po všech možných policejních vyšetřovnách a soudech, konkrétně Iva Kohoutova a Alena Vitásková, zároveň dostávají vyznamenání od prezidenta republiky, není něco v pořádku. A nemyslím tím to vyznamenání.

Východní Německo zažívalo svou “ostalgii” před 15 lety, Česko ji zažívá dnes, nejen proto, že se na piedestal státu vracejí normalizační pophvězdy.Vrací se normalizační myšlení. Falešné přesvědčení o vlastní výjimečnosti: Češi mírou všech věcí, je tu smrádek, ale je náš! Postkomunistická kaše houstne, minimálně od chvíle, kdy Karel Gott a Helena Vondráčková zpívali na rozlučce v ND prezidentu Václavu Havlovi. Tohle “co jsme si, to jsme si”, všichni jsme jen lidi, “proč bychom se netěšili…”, “musíme si pomáhat”, se vymstilo všem. Vyznamenání dostávají dnes podřadní umělci a někteří podvodníci v jedné řadě se skutečným výkvětem národa a prezident Havel se v očích “normálnich občanů” proměnil v šaška, kterého pásl podnikatel Bakala. Nenávist, již současný prezident tak často kriticky bere do úst, snad proto, že ji sám cíleně i podvědomě šíří, diktuje tón veřejné debaty. Norma je šeď a masa, průměr a podprůměr, upatlaná identifikace s tím nejmazlavejsim, co se v této zemi zrodilo v 70. a 80. letech minulého století.

Udělování státních vyznamenání se stalo Zemanovým přičiněním smutnou podívanou. Vyznamenání úctyhodných osobnosti bylo v reálném čase devalvováno omedailováním ordinérních osob, pro jejichž ocenění se v zákoně o státních vyznamenáních důvod hledá opravdu těžko. Je opravdu smutné, že ani letos, kdy si připomínáme 100. výročí vzniku Československa, nedokázal prezident přistoupit ke státním vyznamenáním tak, aby to nevyvolávalo přinejmenším hluboké rozpaky. Nehledě na to, že pro hodnocení ocenění některých osob (Alena Vitásková, Jana Lorencová, Erik Best, Zdeněk Zbořil, Karel Sýs, Pavol Krúpa) je výraz “rozpaky” až příliš mírný.

Jediný, komu bych já osobně metál nedal, byl básník Sýs…

Ivanka Kohoutová dostala vyznamenání za boj s netolerantní ideologií. Wow, je mi jedno, co říká Zeman v rádiu, je to prostě frajer. Představte si, že by na Hradě seděl Drahoš. Ten by neocenil Ivanku Kohoutovou, ale Šabatovou…

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...