Od druhé vlády obojetného činovníka Klause platí, že každá koaliční vláda vedená členem ODS skončila podrazem z vlastních řad. Slavný sarajevský atentát rozjel celou sérii vzorným způsobem, kdy povedeného tatíčka zradili jeho vlastní partajní synátoři Ruml a Pilip. Klaus dlící v Sarajevu dostal svých sedm odéesáckých kulí, přesně podle Švejka. Socanský šíbr Zeman pak s podporou ODS vytvořil model oposmlouvy, která zničila zbytek demokracie. Intermezzo Paroubkovy vlády vynecháme a přejdeme k vládě modrého “chlapa s gulama”. Svěží vánek Topolánek byl svržen dokonce během českého předsednictví EU. A Nečasova vláda skončila nenasytností jeho milenky pro dámské kabelky.

Nástup brněnského klausovce Fialy jsem komentoval v článku Parlamentní volby 2021: Od profesorské chudoby k profesorské bídě. ODS pod jeho velením vytvořila systém, který nazývám Čechistan. Jeho charakteristiky jsou následující:

  • ideologická zabedněnost nejvyššího, tj. profesorského stupně, po léta pěstovaná ve skleníku sorošovských neziskovek;
  • přímá vláda mafiánů, kteří se dostali na nejvyšší pozice, ve STANu velmi rychle a v Babišem vyrabované ODS postupně zrychleně;
  • rozpad neoliberálního systému daný válkou na Ukrajině;
  • přímý tlak imperiálního prediktora na evropské východní kolonie, které musí šlapat vodu, tedy válečnou ekonomiku.

Za těchto neblahých okolností ODS udělala nutně a nevyhnutelně to, co má v genetické výbavě od svého vzniku. Musela zradit střední třídu, ze které udělala socky. Pak je pochválila je za to, že budou mrznout, třít bídu s nouzí a budou se sprchovat jednou za týden.

S pobavením jsem čekal, co udělá Blažek jako ministr spravedlnosti a partajní šéf ODS. Jistěže tento pán vůbec, ale vůbec není napojen na mafiánské struktury brněnského podsvětí (viz korporátní Wikipedie ZDE). A vůbec, ale vůbec nemanipuloval kauzu Hlubuček, tj. korupci kolem pražského dopravního podniku. To byl konec ODS, protože měla poslední možnost, jak legálně a dokonce mafiánsky čestně vyskočit z pětikolky a jet na svůj vlastní, už perfektně zavedený způsob zlodějen. Blažek provedl pro zkoprnělou střední třídu klasický český tanec hula-hula o tom, jak je doba zlá a všichni se musíme postavit čelem nové situaci (ZDE). Jenže tuto piruetu už nebaštila ani jeho vlastní partaj (ZDE), natož česko-moravské ovčanské obecenstvo.

Takže ODS bude odvolena stejně jako předtím socdem. Propad pod 5 % bude možná trvat déle než u socanů. Ti okradli a obelhali chudé lidi, kterých je podstatně více a mají tendenci věřit klasickým levicovým stranám s dobrou prvorepublikovou minulostí. ODS zavrhne střední třída, kterých je méně a navíc mají větší ekonomický polštář. Jenže tito političtí chudáci mají stejně jako ekonomicky chudí lidé tu neblahou tendenci, že věří úspěšným zlodějům, že je ochrání ve zlých časech.

Pravicoví vlci mají chránit středostavovské ovce. Takovou blbost je nutné odměnit, na mafiánský způsob. Takže až Pražáci sní poslední veverku ze Stromovky, pak vyrazí na Strakovku a začnou hladové bouře společně s levicovými sockami. To bude krásná doba dalšího cinkání klíčů. Sorošovští komedianti vedení umělou inteligencí sociálních sítí ovládnou lítý dav a slíbí nebe na zemi. Ovšem, předtím bude nutno přinést drobné oběti: zničit interní nepřátele Říše a pak vyrazit ke Stalingradu na vnějšího Nepřítele. Po nezbytných obětech bude zase vytoužený mír a blahobyt, jak to slibuje komik Zelenský z Kyjeva.