16.11.2022
Kategorie: Společnost

Objektivní skutečnosti nejsou na naší straně

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Krátký válečný úvodník:

Sice jsem napsal článek o demonstracích, ale asi se dnes bude hlavně přetřásat henten raketový výbuch v Polsku. Ukrajinci samozřejmě obviňují Rusko, ale první fotky spíše ukazují na raketu protivzdušné obrany, která se „zatoulala“ nad Polsko.

Zelenského kancelář už vyzývá NATO do války… není divu. Rusko včera spustilo nejmasivnější útok na ukrajinskou infrastrukturu od začátku války. Použili rakety Kalibr, které už od dubna nemají a Ukrajina je vypnutá ještě mnohem víc, než předtím.

Já si myslel, že ruské útoky na infrastrukturu přestaly v reakci na nějakou dohodu, ale ono to vypadá, že Rusové nechali Ukrajince přisunout nové transformátory a teď jim je zase rozbili…

A teď už dnešní text:

Dneska to bude pesimistické. Proč? Inu, protože se Fiala udrží u moci. Tím pádem nebude mít žádný důvod jakkoliv korigovat svoje destruktivní vedení této země. Vláda bude mít jedinou starost – jak zamaskovat problémy co nejdéle. Jak je co nejdéle přesouvat na ty, co se nemohou bránit. Tohle je moje pesimistická varianta. Když se vláda se udrží u koryt.

Maskovací činnost jim jde poměrně dobře. Změnili metodiku počítání inflace a šup, zase to hodilo nějaké peníze na ušetřených protiinflačních dluhopisech. Přečtěte si u Vlka, stojí to za to. Dále pak různě lítají po Evropě, fotí se s různými Leyenovými a tvrdí, že není důvod k obavám, protože plynové zásobníky jsou plné, máme hentu kapacitu na plynovém terminálu v Holadnsku, prostě všechno je super, fronty na banány ještě nejsou, zatím jen na zubaře…

A to je první objektivní skutečnost. Tato vláda ví, komu slouží a čeští občané to nejsou. Ale druhou objektivní skutečností je, že ještě to hóóódně moc lidem nedošlo a nebo jim to vlastně nevadí a těší se na tu sdílenou bezemisní budoucnost. A třetí objektivní skutečností je, že jsme o dvě demonstrace pozadu s nějakým konkrétním návrhem řešení.

Na první demonstraci dostala vláda ultimátum. Do 25. září podat demisi, jinak se osmadvacátého sejdeme a přijde nátlak. Vláda demisi nepodala a zjistila, že se nestalo nic. Zeman dostal petici za odvolání vlády, přičemž přání demonstrantů nevyhověl… Václavák byl plný, ale odvahu k zablokování dopravy v Praze to nikomu nedodalo. Nikdo nepřivezl před Strakovku fůru hnoje. Poslanecké kanceláře nezažívají žádný nával rozhořčeného lidu. Nikdo nenamaloval Černochové na domovní dveře znak Renaultu.

Největší nátlak zažil náš premiér (tuším) v Otrokovicích před supermarketem, kde se dozvěděl, že je zmrd. To bylo všechno. Zbytek sil se rozpustil v neshodách.

Pesimistická varianta je, že to takhle bude pokračovat… Jsme dvě demonstrace pozadu, obě byly menší, než ta první. A nemyslete si, vláda má samozřejmě naprosto přesné informace o počtu účastníků. To policejní auto s hentou kamerou na rozpoznávání obličejů tam bylo. Většinu z nás mají i ztotožněné. Povedzte mi Kefalín… když si Blyštivý Péťa vynese počet účastníků demonstrací do grafu, co uvidí? Že je to nižší! Kurva Halík, je to nižší. To znamená, že to směřuje k nule a ne k milionu. Zároveň tam také vědí, že se v tom plácáme jako Chvilkaři – požadavky by byly, ale žádný nátlak. Zatím jsme se jen přitlačili navzájem.

Máte ještě kapacitu na zítřejší demonstraci přijet? Tak prosím přijeďte. Je to vlastně první nátlaková akce. Naši pravdomluvní novináři by měli vidět, jak vypadá dav pod jejich okny. Měli by se podívat, u kolika lidí se jejich objektivní zpravodajství minulo účinkem. Já se tam ale tentokrát bohužel nedostanu, protože se také někdy musím živit prací a dohnat resty, které jsem za sebou zanechal v září a říjnu. A ani na tu další demonstraci 26.11. se nedostanu. Stejný problém. Zabijačková sezóna mě zatím živí mnohem víc než psaní blogu a zima má konečné množství víkendů. Také jsem vám slíbil knížku a pokud ji chci dostat do tisku co nejdřív po Novém roce, musím pro to něco udělat.

Jsem v kontaktu s organizátory, Láďovi pošlu alespoň nějakou zdravici pro vás, co jste neochabli a budete tam. To samé udělám i o týden později u Jirky Havla.

Zpátky k pesimismu. Jestliže nám Péťa zůstane v křesle, tak je dost možné, že Babiš ani nebude mít co v této republice přebírat. Kde nic není, ani čert nebere. Ano, můžete dělat sociální dávky a zároveň nadhodnotu likvidovat inflací… a říkat, že digitální měna a nepodmíněný příjem nemají alternativu. Ale to předpokládá, že bude fungovat alespoň něco. Že tu zůstanou alespoň ty nadnárodní korporace a energetický vlastník českého státu ČEZ. Předpokládá to, že korporace získají všechno a trochu se podělí., protože je levnější lidem platit, aby nedělali bordel, než je vraždit. Oni pak mají tendenci se bránit…

Jenže, jestli to takhle půjde dál, tak si vlastně dovedu představit, že se jednoho dne probudíme, a bankomaty nebudou dávat vůbec nic, nepůjde elektřina, nikdo nebude vědět, co se děje, nikdo se nikam nedovolá a pak… pak se nebudeme bavit ani o digitální měně, protože při hyperinflaci je to vlastně jedno.

K této variantě stačí jediné – že všechno zůstane, tak jak to je. Válka na Ukrajině může pokračovat ještě dlouho… na obou stranách je ještě dost zbraní i jatečného masa, česká energetika bude nadále živit německý průmysl, naše peníze dál potečou na kanóny pro Zelenského, ceny energií budou likvidační, exekutory nikdo nezastaví, bude se propouštět ve velkém… a než se národ vyburcuje, bude už pozdě. Co si vezmete na těch, co nestihnou před hněvem lidu utéct? Nic.

Ano přátelé, existují dokonce ještě horší věci, než digitální měna a nepodmíněný příjem. Třeba totální rozvrat. Doba, kdy neplatí žádné zákony ani pravidla. Masová nezaměstnanost a bída… doba, kdy člověk z hladu sám sebe prodá do otroctví.

Stačí to nechat, jak to je. Stačí, aby proti Fialovi nepřišel žádný dostatečný tlak. Stačí, aby se čekalo až na volby za dva a půl roku. Stačí, aby mu nikdo nepodkopl židli. Stačí, aby si v klidu bačoval a smál se nám do očí. Stačí, aby se nezvedla mlčící většina. Těch sto tisíc aktivních stačit nebude. Buď nás bude na demonstracích přibývat a nebo prostě bude Fiala vládnout bis zum bitterem Ende.

Co se dá udělat, abychom měli alespoň šanci se tomuto scénáři vyhnout:

Jednak se musí ukázat, že jsme jen nestrašili. Musí se ukázat, jak je to doopravdy s tím plynem a zásobníky. Musí se ukázat, jak doopravdy vypadají ty zastropované ceny. Musí se ukázat, jak je to s nezaměstnaností. Už se to blíží, ale v tomto měl děkan Ševčík pravdu – lidem se rozsvítí, až budou mít doma tmu.

Takže nespěchat.

Kdo můžete, jeďte na tyto dvě demonstrace. Když už je to svolané a stálo to kupu vašich peněz… Ale pak si dejme voraz. Na první demonstraci jsme se svolávali dva měsíce, tož si dejme i dva měsíce na svolání nové. A zastřešme to. V posledních dnech přibývá projektů na záchranu republiky jak hub po dešti. Nejen Vrábel a Havel mají projekt. Další projekt dělá třeba iTrikolóra. Jen ať je dělají, ať jednají, ať vymýšlejí řešení.

Ale pojďme se za dva měsíce sejít na jedné velké demonstraci, kam přijdou všichni. Už víme, že se zkoušejí různé cesty a někdy to nejde dohromady, ale co už. Pojďme se všichni sejít někdy koncem ledna nebo začátkem února na jednom velkém pódiu, kam se vejdou všichni a každá skupina ať tam má svoje dva, tři zástupce. Přiveďme tam české podnikatele, oslovme Druláka, přitáhěme ty dvě Amazonky ze senátu… Mluvme o této demonstraci dlouho dopředu. Musí být tak velká, aby dodala odvahu k nátlakovým akcím. Musí být taková, aby se Fiala vyděsil jako tenkrát na začátku září.

A ten mezičas věnujme práci s mlčící většinou. Jestliže umíme přijet do Prahy, tak také umíme zajít za sousedy nebo vylepit nějaký leták. Když se sejdou peníze na zaplacení pódia, jistě by se za to dala zaplatit i nějaká reklama v libtardím tisku – peníze jim nesmrdí. V září jsme se dokázali svolat. Pojďme intervjukům ukázat, že jsme se naučili oslovovat i ty, kteří na fejsbůk nechodí. V tomto ohledu je zima na naší straně.

Držme si na to nějaké korunky. Abychom mohli sáhnout do kešeně, až se to bude blížit.

U nás je to většinou tak, že každý náčelník má velkolepou vizi, ale většinou není nikdo, kdo by kvůli ní telefonoval lidem, lepil plakáty, sháněl peníze, chodil na přednášky, objížděl republiku a sháněl přívržence. O vize bych se nebál, pojďme dělat ty malé kroky, bez kterých to nepůjde a do kterých se nikomu nechce, protože se to podobá práci uklízečky. Děláte děláte, nikde to není vidět, nikdo vás nepochválí a ještě vás seřvou, proč je tu takový binec.

Moje pesimistická varianta je jednoduchá – Fiala zůstane u moci. A tak to bude, pokud nezvedneme ze židlí ty, kteří o nás nevědí, protože nečtou na fejsbůku. Tak to bude, pokud demonstrace nebudou růst, pokud vláda neuvidí rostoucí jednotu a organizovanost. Tak to bude, pokud jim neukážeme odhodlání.

 

Vidlák

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
94 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)