18.3.2024
Kategorie: Společnost

„Občanská společnost“ a její nenávist ke svobodě slova

Sdílejte článek:

AROON G.

Před časem rozhodl soud vyšší instance, že vypnutí nezáislých webů na základě žádosti „české“ vlády a tajných služeb bylo protizákonné a uložil poskytovali připojení nadnárodní korporaci T-Mobile povinnost odškodnit odpojený web za ušlou reklamu. Tomu předcházelo několik judikátů nižších soudů, které nároky odpojených webů odmítly.

Přitom se jednalo zcela jednoznačně o protizákonnou aktivitu, protože neexistuje žádný zákon, který by v mírovém stavu povoloval obecnou cenzuru. Bylo by to dokonce protiústavní.

Výrok soudu velmi pobouřil „občanskou společnost“ a její protagonisty a jejich komentáře stojí za přečtení. Prý je to skandální a pokud budou jiné (dezolátské) názory tolerovány, tak prý za chvíli dopadnou jako Maďarsko a Slovensko. Že je to podpora cenzury a omezení základní svobody slova?! To už nikoho z těch „vzdělaných a tolerantních“ příslušníků občanské společnosti nevzrušuje. Naopak oni by nejraději hlasatele jiných názorů fyzicky zlikvidovali!

Tento fenomén ale není bohužel po převratu v roce 1989 nic nového. Mnoho tzv. disidentů se aktivně zapojilo do omezování svobody slova a dokonce do snah o kriminalizaci jiných názorů. Za všechny třeba poslanec ODS Marek Benda, který byl spolupředkladatelem prvního zákona omezující svobody slova v roce 2000 o „popírání genocida“. Další odpudivým příkladem je klan Kroupů, který se neslavně zasloužil o vyhození jisté pražské učitelky z práce za jiný názor na válku na Ukrajině, dokonce jí Kroupové zařídili trestní obvinění.

Mnohým před listopadovým disidentům tedy zjevně o žádnou svobodu nešlo, jejich motivace byla čistě zištná. Zmocnit se vlády a národního bohatství, což většinou dělali pro své zahraniční pány, či soukmenovce.

Proč ale nenávidí svobodu slova mladý zaměstnanec nadnárodní korporace, či neziskovkář? Odpověď je vlastně jednoduchá, jeho guruové v prorežimních mediích mu vnukli myšlenku, že jediná pravda je ta jejich a on jim jenom nahlas přitakuje a potvrzuje si přítomnost k „vládnoucí vrstvě“.

Liberální demokracie je tedy systém totalitní a je v přímém rozporu se základními lidskými svobodami. Mezi ně svoboda slova nepochybně patří. Ta je pro všechny, nebo pro nikoho.

Aroon G.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)