20.6.2024
Kategorie: Politika

Nezapomeňte ho znovu volit!

Sdílejte článek:

VIDLÁK

V téhle zemi se všechno hned rozkecá. Takže, když policie poslala pozůstalým závěrečnou zprávu z vyšetřování Dejvyho Kozyho, který střílel před vánocemi na filozofické fakultě, vzápětí měli spis k dispozici i na Mladé frontě a s malým zpožděním doputoval i ke mně. Nebudu znovu zabíhat do podrobností, toho se už zhostili jiní, jen krátce shrnu, co jsme se ze spisu dozvěděli.

To hlavní asi je, že policie přišla do budovy, kde se náš střelec už rozcvičoval. Přislušníci se porozhlédli po přízemí, poptali se, ještě někdo něco neviděl, nakoukli do prvního patra a zase odešli. Až za nějakou dobu začal Kozák střílet. Všechno ostatní je víceméně vyšetřovací rutina. Potvrzení shody nábojů a nábojnic, identifikace samotného střelce, protože si brokovnicí na závěr ustřelil obličej, nějaké DNA testy, kamerové záznamy, díky kterým víme časový sled, jak se to celé odehrálo.

Policie dorazila do budovy pár minut po Kozákovi, takže měla k dispozici zhruba osmdesát minut času, než začal střílet. Policie už v té době věděla, po kom pátrá, věděla, že je mimořádně nebezpečný a tušila, že je dobře ozbrojený. Přesto to celé selhalo na klasickém šlendriánu. Policejní hlídka pátrání pojala celkem úsporně. Když pak došlo na střelbu, už bylo na všechno pozdě. Vlastní střílečka trvala pětadvacet minut.

Mě osobně ještě zaujalo, že střelec střílel takřka výhradně po děvčatech… Možná je to jen náhoda, protože ve třídách byly dívky ve velké převaze, ale nedivil bych se, kdyby existovala hlubší souvislost. Mladí muži to dneska mají těžké, když mají společensky zakázáno, být muži. Možná proto je tak oblíbený Filip Turek, protože po desetiletích zženštilých hrdinů tady konečně zase máme jednou chlapa, který se nestydí za to, že je chlap. Ale to jen tak na okraj.

Víceméně vše, co bylo ve spisu, jsme v podstatě věděli už v prosinci. Už pár dní po střelbě jsme věděli, kdo je pachatel, čím střílel, čím spáchal sebevraždu, věděli jsme, že do školy přijel z Hostouně, věděli jsme, že zanechal dopisy, věděli jsme, že střílel i v Klánovicích… věděli jsme víceméně všechno. Z tohoto hlediska spis nepřinesl nic překvapivého nebo objevného.

Kromě jedné věci…

Právě té, že policie měla víc než hodinu času na vypátrání Kozáka v té budově, kde byl, ale neudělala to, protože šlendrián vítězí úplně všude. Prostě se na to vykašlali. Tečka. Pánbůh jim dal osmdesát minut, které se rozhodli nevyužít.

Mohlo to celé dopadnout jinak? Mohlo i nemuselo. Budova je to velká, není nikde řečeno, že by Kozáka vypátrali. Není nikde řečeno, že by jeho běsnění nespustili dřív. Ale také není nikdy řečeno, že by ho neeliminovali včas. Kdyby si dali tu práci a šacovali tu budovu pořádně, mohlo být všechno jinak. A hlavně, ať by to dopadlo jakkoliv, nikdo by nemohl říct, že se policie nesnažila a že neudělala maximum možného.

Tohle je také jediný důvod půlročního mlčení. Policie prý udělala všechno dobře. Takhle nám to bezprostředně po činu řekl sám Ó Velký Dozimetr Vítek Raušan. Policie nepochybila, všechno je v nejlepším pořádku. Ale bylo lepší vše odtajnit až po volbách. Až dostatečně dlouho po činu, protože kdybychom informaci o čase věděli hned, tak už Rakušan nebyl ministr a policejní prezident chodil kanálama. Přitom, tato informace byla v době, kdy nám Vítek meldoval skvělou práci policie, už k dispozici.

On normálně bezotyšně lhal, přesně tak, jak to dělá vždycky. A majnstrým tuhle hru hrál s ním. Nikdo se neptal, nikdo nezjišťoval. Prostě to nechali vyhnít, až bude po volbách a až pomine naléhavost. Ještě zvládnout korespondenční volbu, ještě se pokusit s Nerudovou vyhrát volby do EP. Kdybychom tohle věděli tenkrát v prosinci, tak už žádné hnutí STAN dneska neexistovalo.

Když se podíváte na tu tiskovku, kde si policejní špičky spolu s Vítkem zachraňovaly koryta, neubráníte se dojmu, že ten šlendrián není na hrbu těch polišů, kteří se prošli po budově a odešli. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby k odchodu z budovy dostali rozkaz. A ten někdo, kdo jim tento rozkaz vydal, dostal rozkaz od svého nadřízeného. Možná bychom byli překvapeni, jak vysoko vede odpovědnost, kvůli které možná zemřelo čtrnáct lidí. Ta jejich tehdejší tiskovka dostává úplně nový rozměr.

Na závěr mi dovolte, abych se obrátil přímo na naše libtardí spoluobčany:

Hele, vážně chcete, aby vám tohle dělalo ministra vnitra? Vždyť ono to lhalo v přímém přenosu. Bezotyšně to zamlčovalo dost podstatná fakta a mělo k tomu jediný důvod. Zachránit si svojí dozimetrickou kůži. Vážně chcete mít takovou policii? Nebo si myslíte, že když jste liberální, že budete mít od Vítka nějaké lepší zacházení než dezoláti? Ani náhodou. Křivák zůstane křivákem nejen k nepřátelům, ale i k přátelům a Rakušan se ukázal jako dokonalý křivák.

Nebo už jste tak daleko, že účel světí prostředky? Tak si nachystejte mramorovou stélu a můžete si tam vytesat prvních čtrnáct jmen těch, jejichž památku bylo možné pošpinit pro zachování volebních preferencí hnutí STAN a pozice Vítka Rakušana osobně. Přidejte si jejich pozůstalé, kteří vám určitě rádi podepíšou, že policie nechybovala a všechno bylo v nejlepším pořádku… Ať žije Rakušan.

Až se to zopakuje v bledě modrém, tak se nedivte. Liberální demokracie vyžaduje oběti. Přesně takové, jako na té filozofické fakultě. Přesně takové, jako když někdo v Německu ubodá policajta. Jen pokračujte v přesvědčení, že to s ničím nesouvisí. Jo, kdo že to podepsal henten migrační pakt? Rakušan. Jsme doma.

Už dvakrát proklel republiku. Jednou po střelbě na fakultě, podruhé svým podpisem. Hlavně se ho hodně zastávejte, hlavně hodně nadávejte těm, kterým se to nelíbí a hodně moc se semkněte. Nebude trvat dlouho a celé si to prožijete zas, protože pokud z tohoto činu nebude vyvozena odpovědnost a nedojde ke změně předpisů, tak brzy budeme nosit svíčky na další pietní místo. Já vím, já vím… s ničím to nesouvisí… ale Němci se od wir schaffen das dopracovali za pár let k osmatřiceti útokům nožem denně. Měli takových Rakušanů hodně…

Děsí mě, že ti stejní, kteří Vítkovi schvalují jeho tutlání chyb, se třesou na válku proti Rusku. Tady měla jedna chyba za následek čtrnáct mrtvých a ti, kteří mají národ vést, to zametají pod koberec. Dovedete si představit chyby za války? Dovedete si představit, že místo poučení se budou chyby schovávat a bude to mít za následek tisíce ztracených životů? Aha, pardon, ono už se to na Ukrajině děje. Mají statisíce mrtvých a prochází jim to. Možná opravdu stačí zatloukat, zatloukat, zatloukat… jo a mééédia musejí spolupracovat a rezignovat na novinařinu. Je to stejné jako s Kozákem… stačí informace o skoro podepsané mírové smlouvě odsunout o dva roky. Tenkrát by za to padaly hlavy, dneska už je to jedno…

Spojení mééédií a křiváků, to je budoucnost. To se pak vládne jedna radost. A co si budeme povídat, u nás už s tím v Dozimetru také začali. Už je za nimi pět mrtvých, k tomu jeden z Fialovy kampeličky a nikoho to nezajímá, protože to novináře nezajímá. Kozák je nezajímá, policejní vyšetřování je nezajímá… až nastoupíte na frontu někde u Bachmutu, také je nebudete zajímat…

Tak nezapomeňte Vítka znovu volit. Pod jeho vedením funguje policie naprosto skvěle. Obzvlášť, když si někdo otevře hubu na fejsbůku. Jistě si stejně dobře povede i jako člen válečného kabinetu. Bude v tom stejně dobrý jako Zelenský. Jak vidno, z nějakých mrtvých se neposere.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)