10.9.2025
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika22 přečtení

Není už čas vyměnit Koudelku?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

V pondělí 8. září 2025 se v prostorách Poslanecké sněmovny uskutečnila konference pod názvem „Vnitřní bezpečnost a odolnost státu“. Zazněly tu projevy poslanců, lidí ze silových a bezpečnostních útvarů, a také specialistů na nejrůznější sítě a infrastrukturu… Ale naše média si vytáhla a rozmázla jen jeden z diskusních příspěvků – ten od šéfa BIS, Koudelky. Protože osvědčený Koudelka zde říkal přesně to, co vláda v předvolební době potřebuje. Že nám Rusko hrozí. S podtextem, že jen volba SPOLU je naší záchranou.

Pojďme si ten Koudelkův projev rozebrat. Podle toho, co psali novináři, tak ve Sněmovně hřímal, že Rusko cílí na rozbití soudržnosti a podkopání důvěry veřejnosti v instituce, stát, právo a mezinárodní zakotvení Česka. A zmíněnou velmoc na místě označil za hlavního protivníka a největší riziko pro bezpečnost ČR. K válce na Ukrajině řekl: „Ruská federace nechce konec války na Ukrajině. Kdyby ho chtěla, tak tu válku vůbec nezahájila. Kdyby ho chtěla, tak souhlasí s mírovými jednáními. Kdyby ho chtěla, tak brutálně nevraždí, záměrně necílí na civilisty, na ženy, děti, nevinné bezbranné občany Ukrajiny. Všichni by si měli být jistí, že to samé by Rusové dělali také v Česku.“ No a Ukrajinci dnes, podle Koudelky, bojují také za svobodu ČR. „Dávají nám čas, abychom se připravili na možnou ruskou agresi.“

Tak se podívejme nejdřív na tu Ukrajinu. Že Rusko nechce konec války? Že nesouhlasí s mírovými jednáními? Kde na to jenom ti Koudelci chodí? Samozřejmě, že Rusko ukončit válku chce. Ovšem, jen za určitých podmínek. Které byly formulovány už pár dní po začátku bojů, 29. března 2022 v tureckém Istanbulu, v paláci Dolmabahçe: Ukrajina se vzdá Krymu, stejně jako členství v NATO, přijme trvalý neutrální status a status země bez jaderných zbraní, a to vše výměnou za bezpečnostní záruky od Spojených států, Ruska, Číny, Velké Británie a Francie – pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN. Což byly požadavky tak mírné, že se už nebudou opakovat. Jenže… přispěchal Boris Johnson a natlačil Ukrajinu do pokračování války.

Teď, po čtyřech letech bojů je Ukrajina na konci sil. Stejně jako Západ, který ji slíbil „bezpodmínečně podporovat“. A Amerika si myje ruce. Takže vítězící Rusko ve svých požadavcích poněkud přitvrdilo. Mírovým jednáním se však nevyhýbá. Jak o tom svědčila naposled i schůzka Putina s Trumpem na Aljašce. Jenže evropská, liberální parta se míru děsí. Protože na válku vsadili vše. A jen válka může (ještě na chvíli) udržet jejich „liberální“ režim. Proto tlačí na Zelenského, aby se mírovým jednáním vyhýbal. Naposled před týdnem, když Putin pozval Zelenského k jednání o míru do Moskvy. Nejrůznější evropští našeptávači jej ale přiměli k furiantskému odmítnutí. Ať prý přijede Putin do Kyjeva! Jako by ukrajinské tanky právě vjížděly do Moskvy a Putin musel přijmout podmínky kapitulace… Takže, Koudelci, není pravdou, že by Moskva nechtěla mír. Sám Vladimír Putin to nedávno vyjádřil slovy: „Pokud převládne zdravý rozum, je Rusko ochotné dohodnout se na přijatelném ukončení konfliktu, v opačném případě jej vyřeší vojensky.“

Teď se podívejme na to ruské, „záměrné a brutální vraždění civilistů.“ Příklad? Tak třeba nedávno, podle našich novinářů, Rusové trefili nemocnici v Kyjevě. Schválně. Podobně, jako svého času v Sýrii. Tam také Rusové, podle médií, mířili zejména na nemocnice a trefili jich asi víc, než bylo kdy na celém Středním Východě postaveno, pamatujete? Ale vraťme se konkrétně k onomu Kyjevu. Podívejme se na to realisticky. Jaký by mělo smysl posílat poměrně drahou raketu na nemocnici? Co by se tím získalo? I kdyby byla ta nemocnice vojenská, tak je plná lidí, z boje už vyřazených. To se fakt nevyplatí. Výroba rachejtlí je nákladná a jde to pomalu. Mnohem pravděpodobnější je proto verze o pádu ukrajinské protirakety.

Ukrajinci prostě vystřelil na prolétající cíl a netrefili. Západní protirakety sice mívají autodestrukci, aby nepadaly obráncům na hlavy, ale to víte, ne všechno vždycky funguje. Podle ruského ministerstva zahraničí spadl na ten špitál protiletadlový a protiraketový NASAMS amerického původu: „Stalo se to i tentokrát. Již bylo potvrzeno, a to i četnými svědky, že jedna z raket západního systému protivzdušné obrany NASAMS zasáhla budovu na území dětské nemocnice Ochmatdět v Kyjevě.“ A podobných případů, kdy Ukrajinská propaganda využívá nejrůznějších nešťastných náhod by se dalo dohledat mnoho. Je proto důležité mít na paměti, že první obětí války bývá vždycky pravda a že všechna evropská média (nekriticky) přebírají válečnou propagandu pouze jedné bojující strany. Té ukrajinské.

Dalším důvodem, pro který tak často vidíme v televizi hořící ukrajinské obytné budovy je fakt, že Ukrajinci s oblibou umisťují odpalovací systémy všelikých Patriotů mezi paneláky a že v závodech, dislokovaných v centrech měst, se provozuje válečná výroba. Nahlédněme třeba do oficiálního, ruského přehledu úderů na ukrajinské cíle za letošní květen. Namátkou jeden z bodů: „Ruské ozbrojené síly 22. května zahájily přesné údery na podnik ukrajinského obranného průmyslu (Pavlogradský chemický závod, Dněpropetrovská oblast), opravnu letadel, objekty vojenské letištní infrastruktury a radarové stanice protivzdušné obrany v okrese Krivoj Rog a Nikolajevské oblasti a dočasné místo rozmístění zahraničních žoldáků v Charkovské oblasti.“ No a když kolem stojí civilní činžáky, tak se holt může stát ledaccos.

Ale dost už o válce na východě. Pojďme se podívat na onu, Koudelkou avizovanou, ruskou agresi, před kterou nás Ukrajina brání. Na úvod pár čísel: za čtyři roky války postoupili Rusové o cca 200 km na ukrajinské území. Přitom ztratili, podle západní agentury Oryx, přes 4 000 tanků. Celkově jich mají (údajně) 14 777. Úplně všech, včetně těch nejstarších a nepojízdných.  A teď výroba: podle ukrajinské rozvědky plánuje Ruská federace letos vyrobit 250 nových tanků … Jestliže tedy Rusové ztratili na Ukrajině 4000 tanků na 200 kilometrech, kolik by jich potřebovali na postup do Paříže? O Madridu a Lisabonu ani nemluvě. A stačila by jim k udržení tempa výletu výroba 250 kousků ročně? Navíc: Evropská unie má rozlohu 4 233 000 kilometrů čtverečních. Takže by vycházelo 287 čtverečních kilometrů okupovaného území na jeden tank! I kdyby jim obránci Evropy při postupu nerozbili ani jediný. Dal by se za těchto podmínek udržovat okupační režim? Je to reálné? Co, Koudelka?

K dalším BISáckým blábolům už jen stručně. Pokud jde o „…rozbití soudržnosti a podkopání důvěry veřejnosti v instituce, stát, právo a mezinárodní zakotvení Česka,“ tak tady se Rusové nemusí nijak vysilovat. Všechny složky našeho státu, jakož i orgány Evropské unie na této diskreditaci pracují už dlouhou řadu let. Úplně samy, ale o to úspěšněji. Příkladů by jistě každý z nás mohl snést přehršel.

Takže, Koudelka, jako obvykle: kecy, propaganda a politický aktivismus. Ostatně, celá kariera páně generálova je přesně tímhle prodchnuta. Vzpomeňte si jen na causy Vrbětice, Skripal, Ricin, „extrémistická“ SPD… a nenechme zapadnout ani páně Koudelkův výlet do oblasti vyučování dějepravy. Však si mnozí ještě pamatujete, jak v jedné ze zpráv BIS dštil oheň a síru na „sovětský způsob“ výuky dějepisu. Že se zbytečně moc prostoru věnuje věcem, jako je národní obrození. Prostě, působí to dojmem, že po celou dobu svého šéfování BIS se Koudelka poctivě a usilovně snažil o vyvolávání nepřátelství k Rusku. A teď, zrovínka před volbami, zas pronesl pro média něco, co tak báječně souzní s vládní propagandou. Že si na nás Rus brousí zuby, a opozice? Ta nás chce všechny vrhnout do jeho náruče!

Smysl každé tajné služby je v tom, že je tajná. Že zcela diskrétně a v tichosti podává důležité informace (zákonem určeným) ústavním činitelům. V případě BIS jsou to, podle zákona o zpravodajských službách ČR (č. 153/1994 Sb.) vláda a president. O žádných veřejných vystoupeních se příslušné předpisy nezmiňují a o politicky zabarvených prohlášeních už vůbec ne. Třeba už jen proto, že veškeré, BISkou předkládané informace jsou z principu soudně neověřitelné. Případný výslech zdrojů a utajovaných svědků je nemožný. Takže všeliká, politicky štrejchnutá vystoupení, sklouzávají na úroveň „jedna paní povídala“.

Není tedy už nejvyšší čas vyměnit dlouholetého, politického aktivistu za profesionála? Jo, že by to nešlo? Že má mocné krytí? Možná to tak bývávalo… Ale teď, po volbách v USA, vsaďte boty že lidé, kteří Koudelku v Langley vyznamenávali, už tam tomu nevelí. No a pokud jde o globální kontext, tak všichni Bidenovi sirotci kvapem odcházejí na smetiště dějin. V Americe už tam jsou, v Evropě jim hoří koudel u zadku. Ve Francii právě padla vláda a kdo je nejsilnější stranou? Ano, „protiliberální“ Le Penové NP. V Německu má Merz problémy a „protisystémová“ AfD už je nejsilnější partají. V Británii má k drtivému vítězství našlápnuta Farageova strana, založená na radikálním odmítnutí „liberalismu“…

Zkrátka, je nejvyšší čas. I o tom budou volby. Aby tajné služby už zase chytaly teroristy a nemontovaly se do politiky.

Redakce

Sdílejte článek:
22 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)