20.9.2022
Kategorie: Ze světa

Německé banky varují vládu: Střední vrstvě hrozí krach a nouze ve stáří

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Podle prohlášení Helmuta Schleweise, naslovovzatého odborníka právě na finance střední vrstvy, je její situace už nyní, kdy to nejhorší teprve začíná, dramaticky alarmující. Schleweis ví velmi dobře o čem mluví a ví to mnohem lépe než vláda v Berlíně, která je nejen pro tuto problematiku společnosti naprosto slepá a ještě více hluchá.

Přitom úpadek německé střední vrstvy probíhá již dlouhou dobu, nyní jí ale hrozí dramatický konec. A když zkrachuje střední vrstva, tak v podstatě zkrachuje celé Německo, a to zároveň bude mít katastrofální důsledky pro celou Evropu.

V roce 1995 patřilo v Německu ke střední vrstvě více než 70 procent obyvatelstva. V roce 2022 je to kolem 63 procent, přičemž dramatický úpadek střední vrstvy přišel s koronou, když stát prohlásil nesmyslná opatření, mj. lockdowny ničící ekonomiku a těžce postihující střední vrstvu.

A tento úpadek pokračuje ještě dramatičtěji právě teď, kdy Německo poskytuje neustále obrovskou finanční pomoc Ukrajině a zároveň má obrovské ekonomické ztráty v důsledku protiruských sankcí.

Helmut Schleweis je prezident Deutscher Sparkassen (DSGV), kterých je v Německu 376. Tyto banky jsou z velké části závislé na tom, že občané si pravidelně v nich uloží peníze, které si ušetří.

Prezident DSGV varoval politiky v posledních týdnech již vícekrát – naposledy před několika dny na tiskové konferenci – že v důsledku extrémně stoupajících cen za energie a potraviny musí až 60 procent německých domácností vydat každý měsíc na živobytí a na všechny ostatní pravidelné každéměsíční výdaje kompletně všechny své měsíční příjmy, což znamená, že neušetří ani jediný cent.

A to je teprve začátek toho, co bude následovat. Dosud na jeho varovné výzvy nereagoval ani jediný politik vládní koalice.

Schleweis proto nyní uveřejnil další hrozivou prognózu, která bude podle něj již zakrátko zdrcující realitou, a ta zní opravdu apkalypticky:

Brzy nebude rodinám v Německu stačit ani měsíční čistý příjem 3600 eur. A tak se část z nich bude zadlužovat a druhá část bude utrácet ušetřené peníze.

roman-bednar.com

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)