18.1.2024
Kategorie: Politika

Největší nepřítel

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Představte si, že je únor roku 2022 a Zelenský sedí někde ve svém prezidentském křesle a má před sebou na stole rozkaz k zesílení ostřelování Doněcku. Máme týden do začátku války. Maria Zacharovová se v ruské televizi směje předpovědím západních médií, kdy že začne ruský útok, kolem hranic Ukrajiny se pohybují statisíce ruských vojáků. Zelenský se rozhoduje… Má za sebou spousty setkání s Američany, kteří mu slibují nehynoucí podporu „tak dlouho, jak bude zapotřebí.“ V Polsku jsou už nahromaděné první vojenské dodávky pro případ války. Česká republika už dávno dodává munici pro ukrajinská děla. Všichni ve všech vládách už vědí, že Putin neblufuje a je připraven svá vojska na Ukrajinu poslat a je ochoten riskovat konfrontaci se Západem.

Kdyby tehdy Zelenský věděl, že za dva roky zaútočí Hamás na Gazu a americká pozornost se upne k mnohem ožehavější frontě, která mnohem více ohrožuje zájmy Spojených států, myslíte, že by ten rozkaz k ostřelování Doněcku vydal?

Nebo se posuňme o tři měsíce. Vyjednavači v Turecku dali dohromady mírové podmínky. Rusko s nimi souhlasilo. Zelenský je odmítl. Měl za sebou další kolo ujišťování, že jsou všichni s ním. Boris Johnson přijel do Kyjeva osobně. Řekli mu, že Rusko padne pod náporem západních sankcí a Ukrajina dostane všechny zbraně, o které si řekne.

Kdyby tehdy Zelenský věděl, že se za dva roky přiblíží americké prezidentské volby, hranice s Mexikem bude praskat pod náporem migrantů a sněmovna reprezentantů zablokuje balíček pomoci Ukrajině (i Izraeli), protože domácí problémy jsou důležitější, myslíte, že by tu mírovou smlouvu s Ruskem tehdy odmítl?

A kdyby Zelenský věděl, jak budou Němci protestovat kvůli škrtům v dotacích, volat po ukončení pomoci Ukrajině a vůbec to bude vypadat na větší změnu politiky, myslíte, že by schválil útoky na Nordstrým?

Myslíte, že by byli Fiala s Rakušanem stejně arogantní a hluší k požadavkům demonstrantů na první demonstraci, kdyby věděli, že brzy bude vlastně ze stejných důvodů protestovat i celé Německo? Myslíte, že by si Petr Pavel dovolil svoje invektivy, kdyby věděl, že volby na Slovensku brzy vyhraje Fico, v Holandsku vyhraje Wilders a vůbec se v Evropě dost bude měnit situace?

Myslíte, že by se liberálové tak moc tetelili ze zabíjení Russů a milovali to okázalé psaní vzkazů na zbraně, kdyby věděli, že americká pomoc Ukrajině skončí tak hladce a snadno? Myslíte, že by Jana Černochová tak moc volala po třetí světové válce a fotila se ze zbraněmi, kdyby věděla, že se na fildě objeví šílený střelec a bude vraždit? Myslíte, že by Nora Fridrichová tak snadno rozšiřovala slovo chcimír, kdyby věděla, že Rusko neprohrává?

Myslíte, že by čeští podnikatelé přispívali s takovou chutí na tanky Tomáše, kdyby věděli, že válka bude dlouhá a drahé energie jim brzy začnou ničit byznys? Ano, takhle to je… každá zbraň, která se dostane na Ukrajinu, ta prodlouží konflikt a prodlouží dobu naší recese díky šíleným cenám elektřiny. Každý příspěvek na raketomet Přemysl zařídí, že další podnikatel u nás bude muset skončit s byznysem a prodat ho nadnárodním korporacím.. pokud to od něj vůbec někdo koupí…

Myslíte, že by německá vláda tak moc volala po grýndýlu, kdyby věděla, že bude čelit takřka generální stávce? Povolili by v Kolíně nad Rýnem hentu velkou mešitu, kdyby věděli, jak to bude vypadat, až tam bude?

Myslíte, že Fiala tušil, že se jednou bude muset uchýlit k videím o nutelle a indickém kolovrátku? Ajem sakcefl…

Myslíte, že by Rakušan dělal svoje gestapácké plakáty o nahlašování závadného obsahu a limitu svobody slova, kdyby věděl, že zakrátko bude muset dělat debilní videa o diskusi a ujišťovat nás, že tam žádná cenzura nebude?

Jen Uršulka Leyenová je v klidu. Ukrajina vítězí, Rusko prohrává a jiné zprávy jsou dezinformace…

NEJVĚTŠÍM NEPŘÍTELEM JE VŽDYCKY VLASTNÍ SEBEVĚDOMÍ.

Půjdeme do války s Ruskem, Amerika nám kryje záda, co by se mohlo podělat? Protestující lůzu zhurta okřikneme, stojí za námi Sorosovy fondy, americká ambasáda i liberální média, co by se mohlo nepovést? Patříme na západ a nepatříme na východ… kdo říká něco jiného, je zrádce. Co by se mohlo stát? Vítězství je naše a nikdy jinak. Není totiž alternativa. Migrace nemá alternativu, grýndýl nemá alternativu, konfrontace s Ruskem nemá alternativu, americká hegemonie nemá alternativu…

Američané by mohli být prostě unaveni Ukrajinou. Může se jim rozesrat jiný kus světa, mohou se pohádat v kongresu tak moc, že na Ukrajinu nebudou brát ohled. Budou mít volby a po nich to může vypadat úplně jinak. Němci mohou padnout do recese, vláda může mít svých starostí dost. Do europarlamentu se mohou dostat úplně jiní poslanci… Válka v Izraeli se může vyvíjet špatně, doprava v Rudém moři může kiksnout, dokonce může kiksnout i proplouvání Hormuzským průlivem. Číňan si může troufnout na Taiwan a KLDR může ostřelovat Soul, Hizbaláh může ostřelovat Izrael.

Tohle všechno bylo známo předem a stokrát jsme to viděli. Ale asi jen my dole. Elity si svých proher vlastně ještě nevšimly. Nedotkly se jich.

Moře bylo po kolena… jsme nejlepší, nejdokonalejší, všechno máme pod kontrolou, všechny dosavadní neúspěchy byly jen náhoda a nebo chyba v matrixu… Fiala patří ke generaci politiků kteří se zformovali v devadesátkách a ještě pořád žijí v iluzi unipolárního světa. Naše místo je v americké řiti, protože je to je sice poněkud ponižující, ale jediné možné.

Všimněte si – přesně tohle mají Fiala s Rakušanem i v povaze. Podlejzání k těm nahoře a nemilosrdnost k těm dole. V devadesátkách to asi jinak nešlo. Západ neměl alternativu. Dokonce i Rusko chtělo tehdy patřit na Západ. Je třeba se lísat ke stolu jediné velmoci a být vděčný za drobty. Nikdo nechtěl být v Číně proletářem, nikdo nechtěl mít dům v Africe. Našim pětikoaličním představitelům to vydrželo dodnes. Už nikdy nebudou fronty na banány… tedy, pokud v Ekvádoru nepovstanou drogové kartely. Západ zvítězí nad Ruskem… tedy, pokud se Írán nespojí s Jemenem, Sýrií, Hizbaláhem i Hamásem a Saúdové nezačnou přijímat platby i v juanech.

Zelenský je přesně totéž. Západ je nejlepší. Netřeba přemýšlet o variantách, kdyby se ty americké sliby třeba nevyplnily. Amerika přece bude podporovat Ukrajinu pořád… tedy, pokud Hamás nezaútočí na Izrael, Trump nebude mít příliš dobré vyhlídky na vítězství ve volbách a Mexičani nebudou migrovat do Texasu a Kalifornie.

Ŕeporyjec také klidně mluvil o tom, že Češi potřebují válku a podřezat. Nebál se, že by se to mohlo otočit. Stojí za mnou ODS, mohu si říkat co chci, žádný prokurátor mi klepeta nanasadí. Aby to ještě za půl roku byla pravda…

Není alternativa… alternativy byly, ale prostě je ve své aroganci a sebevědomí neviděli. Co děláme, dobře děláme. Dopředu jsme si určili, co bude ta správná cesta a diskusi o všech ostatních jsme potlačili. Není alternativa… Nemusíme se zabývat hlasy nějakých chcimírů na náměstí. Sami víme nejlépe, jak to dělat. A kdo to nechápe, ten patří do basy.

Běda společnosti, která na začátku diskuse začne rovnou potlačovat některé názory. Může se pak snadno stát, že si už dopředu eliminuje ještě nenalezenou pravdu. Na začátku je všechno názor. Pokud jsou rovnou některé z nich nežádoucí a zakázané, snadno se s nimi zakáže i pravda. Kdo na mučidlech usvědčuje vinné, ten na nich za chvíli bude usvědčovat i nevinné.

Teď přichází realita. Všechna arogance bude sečtena, zvážena a potrestána. Nemuselo se to stát takhle. Nemuselo to dojít tak daleko. Ale chtělo to trochu víc pokory. Chtělo to trochu víc zvažování, jestli se to nemůže pokazit. Ještě to chvíli potrvá, ale já nikde nevidím jediný trend, který by šel proti tomu, co jsem neznačil. Nevidím nic, co by dávalo naději, že se Západ zase vzpamatuje. Nevidím žádnou šanci pro Fialu a Rakušana. Ten nejvyšší přichází s účtem a bude to drahé. Nevidět alternativy, neuvědomovat si důsledky… to prostě bude bolet.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)