17.8.2023
Kategorie: Politika

Ne my, to oni se dívají

Sdílejte článek:
VIDLÁK

Před několika dny jsem napsal článek o nadcházející Rajchlově demonstraci, který jsem uvedl frází, že zůstat doma znamená souhlasit. Pokud bych zůstal doma, tak souhlasím s vládou v tom, co dělá. Pokud bych zůstal doma, tak vládu nechám dokončit její práci v podobě dalšího ožebračení, elektronických voleb a podobně. Pokud zůstanu doma, tak mi vládní kroky vlastně nevadí.

Vysloužil jsem si za tento článek pár štiplavých komentářů, že už jsem jak Rudé právo. Ti také říkali, že kdo není s námi je proti nám a kdo se nezúčastní, ten je revanšista… Prostě ať nepoužívám tak silná slova, Rajchl ostatně taky nemá žádné řešení, demonstrace nemají smysl, atd, atd.

Všem, kteří to tak mají, chci vzkázat, že vůbec nejde o to, jak se demonstrace dívám já nebo Rajchl. Jde o to, jak se na demonstrace dívá naše skvělá, úžasná, dokonalá a eurohodnotná vláda. Včera vyšel průzkum, který říká, že vládě už opravdu důvěřují jen dvě procenta lidí. Všichni ostatní už s vládou mají nějaký prolbém od výhrad až po čirou nenávist. I majnstrým o tom napsal, že vládě už nedůvěřují ani její vlastní voliči… Já osobně si myslím, že své voliče neštvou ani tak tím, jak jim to vládnutí nejde, ale prostě tím, jak se prsí, že to dělají dobře. Opozici štvou a z vlastních voličů dělají debily…

Nemyslete si, on se teď Fiala bude bedlivě dívat, jestli ten průzkum ultraslabé důvěry zůstane jen na papíře. Průzkum je jedna věc, kliknutí na kolonku nic nestojí, ale děláme to tak blbě, že lidi prostě zvednou zadek a přijdou na Rajchlovu demonstraci i přesto, že naše spřátelená média mu neustále nasazují psí hlavu? Je skutečně nedůvěra vládě tak velká, že to lidi začíná zvedat ze židle?

Lidi nepřišli? Výborně, protestní hlasy jsou pořád slabé, roztříštěné, Zbyňku, tak vytáhnem ten další balíček a já to pak v televizi okecám, jak to děláme dobře. Lidi nepřišli na demonstraci? Skvělé, tak vytáhneme ten zákon o elektronické volbě a snížení volebního věku. Babiš nám tady bere voliče, musíme si je sehnat mezi mladými a blbými. Pro STAN a TOPku je to jediná možnost, jak se udržet ve sněmovně.

Na demonstraci nevystoupil nikdo za SPD? Skvělé, Okamura se chce držet stranou a nechce se k tomu přihlásit, i když půlka lidí, co na demonstraci přijeli, jsou jeho voliči a druhá půlka by mohla být jeho voliči. Na demonstraci nevystoupil nikdo za ANO? Dvojnásob skvělé, Andrej cílí na zhrzené voliče ODS, ale před volbami naše nezávislá a pravdomluvná Česká televize vytáhne zase nějaké Pandora papers, voliči se leknou a ještě rádi to zase hodí Blyštivému Péťovi. A mezi alternativními influencery se tentokrát Babiše nikdo nezastane, protože je štve obranná dohoda s USA a protože jasně řekl, že českým Orbánem být nechce…

Lidi jsou naštvaní? Ale zase tak moc naštvaní nejsou, jsou naštvaní jen na kliknutí kolonky v průzkumu. Zavolat koordinátorům a nechat se tam i zpátky dovézt autobusem za tři stovky, to už jim za to nestálo. Naše vláda to dělá dobře, zavolejte filmaře, uděláme si další spot na fejsbůk, jak plníme naše sliby a snižujeme drahotu i inflaci…

Když na tu demonstraci lidi nepůjdou, je to signál pro vládu, která si z něj vezme, že všechno dělá dobře. Je jedno, z jakých důvodů tam lidi nepřijdou. Jako ohnivým písmem z toho bude svítit, že lidi jsou naštvaní na zaškrtnutí kolonky s nedůvěrou, ale nejsou naštvaní, aby chtěli Blyštivého Péťu vyměnit. Takhle se na to budou dívat ze Strakovky.

Pokud lidé na demonstraci nepřijdou, tak PRO prostě bude méně investovat do masových akcí a více do kontaktní kampaně. Jindra bude dál objíždět republiku, skládat kandidátky a vysvětlovat svojí vizi. Ale na vládě budou mít krásný den, protože jim bude jasné, že už dovládnou a mají dost času si zabetonovat pozice.

Liberálové nás totiž nijak nerozlišují. Pro ně jsme zhruba to samé, co byla husitská revoluce pro církev. Koncily se také tetelily blahem nad každou zprávou o tom, jak se kacíři mezi sebou mydlí a vůbec nechápali jednotlivé proudy. Z vnějšku vypadalo husitské hnutí jako hnízdo hadů.

Podívejte na všechny zprávy o „dezinformační scéně.“ Majnstrým tam míchá dohromady ezoteriky s politiky, aktivisty i influencery, opisují jeden od druhého, soutěží v dehonestování a nálepkování, ale až na výjimky se nikdo nikdy nepřijel mezi alternativu podívat. Prakticky nikdo se nepřijel normálně zeptat, co tady kdo vlastně chce. Jen chrlí zprávy, na kterých máme čertovo kopyto. My to pak čteme a smějeme se tomu, protože je to tak prostoduché a ubohoučké. Otevři svou mysl oni zařadí do stejné kolonky jako Hájkův Protiproud… nebo Duška porovnávají s Rajchlem.

Jeden příklad za všechny… Když se místní evangelická komunita bavila o mém případu, tak to hlavní, co mi kladli za vinu, že se kamarádím s hentím Vrábelem. Protože to je přece ten nejhorší mor. Takhle si to před půl rokem přečetli v Respektu. Tenkrát byl Láďa Vrábel ještě v kurzu a majnstrým ho vykresloval jako hlavní zlo. Co na tom, že jsem se s ním osobně nikdy nepotkal. Co na tom, že už v zimě bylo jasné, že z jeho projektu nic nebude. Co na tom, že udělal demonstraci, kde skoro nikdo nebyl. Správný liberál prostě věří České televizi a co tam řeknou, to je svaté. Nemají ani základní přehled. Jen sledují, kdo zrovna vyčnívá, tomu přiřknou ty nejhorší vlastnosti, aby jím mohli řádně pohrdat a pak po něm jdou. Až jim média určí jiného arcilotra, tak prostě přepnou.

Mimochodem… teď jsem někde zaslechl, že Láďa Vrábel zakládá politickou stranu… Je to pravda? Málem mi vypadly oči z důlků. Ten, který loni odmítal pro svůj projekt založit obyčejný spolek, teď zakládá politickou stranu? V jeho případě tedy spíš politickou individualitu, než stranu.

Zkrátka a dobře, pokud vláda neuvidí odpor, bude si dělat, co chce, protože přece může. Ale podívejte se na soudce Fremra… Tam se to obešlo dokonce bez demonstrace. Samotný Fremr má z ostudy kabát a vrchní rozvědčík taky. Navíc ještě ukázal celému národu, že si komoušké myšlení v celé šíři uchoval. Proč se tak stalo? Protože byl vidět odpor. Velký odpor. Pro mě je to obzvlášť zajímavá situace, protože tady se hladce shodli alternativní influenceři, lidi kolem SOSP a Marek Hilšer… Kdo by to byl kdy řekl. Ať je Hilšer jaký je, rozhodně si zachoval víc nezávislého myšlení než třeba atombába Drábová.

Ptám se. Kdo další u nás umí svolat stotisícovou demonstraci? Kdo další to demonstrantům ulehčuje organizací autobusů? Kdo další objíždí republiku několikrát týdně? Kdo má dost prostředků a autority, aby už nejen lepili letáky, ale dávali to i na bilbórdy, které místní platí sami? Kdo má největší dosah na alternativě? Kdo reálně přetavil všechny protestní události v něco, co se nejvíc podobá funkční organizaci? Všímáte si, že Rajchlovo PRO už je na alternativě vlastně druhá nejstarší strana po SPD? PRO vzniklo před rokem a půl. Všechny ty Česka na prvním místě, Národní rady obnovy, HONy, Stávkové výbory a podobně, vznikly později. A leckteré už stihly i zase zaniknout nebo se znemožnit. PRO organizuje nejviditelnější odpor proti vládě. Nemyslete si, Fiala se bude dobře dívat, jestli počet lidí bude na Václaváku zase dosahovat až tam k tramvajové trati nebo ještě dál. A pokud nebude dosahovat až ke kolejím, tak si s Rakušanem oddychnou, na nepříjemný průzkum zapomenou, sáhnou do šuplíku a vytáhnou další vládní fremrovinu. Však se tím netají…

Oni tam ve Strakovce (ale i leckde jinde) nerozlišují. Větší demonstrace pro ně znamená, že se ta rozhádaná alternativa hádá míň, víc spolupracuje a odpor sílí. Stejně nevědí, kdo je kdo a proč. Nevědí, na čem se tříštíme. Menší demonstrace pro ně znamená, že je všechno v pořádku a zprávy z Vnitra a BISky mají pravdu. Takhle se na to bude dívat náš Péťa, takhle se na to bude dívat Petr i Pavel, takhle se na to bude dívat Rakušan. Jim je jedno, kdo je tady s kým a proti komu. Oni koukají jen na to, co vyčnívá. A když nic vyčnívat nebude, tak si prostě pojedou dál svojí agendu a v příštích volbách se ve volebních grafech nadějeme typických bidenovských křivek, volební výsledky nepůjde přezkoumat a zatímco Rajchl bude objíždět sokolovny, Marketa Pekarová Adamová bude objíždět gymnázia, aby šestnáctiletým děckám vysvětlila, že jí mají volit.

Ale pokud demonstrace bude větší než posledně… Sakra, soudruzi, ten průzkum nelhal. Už tu začínáme být po Jakešovsku jako kůl v plotě… Sype se to všude kolem… na Slovensku Fico, v Rakousku Svobodní, válka na Ukrajině jde blbě, AfD v Německu, Lotyšsko směřuje k euroskeptické vládě, Soros se stahuje z Evropy…. není dobré, abychom zrovna my vydrželi nejdéle. Naposled vydržel nejdéle Caucescu a místo aby dostal důchod jako Biľak, tak dostal olovo… Péťa bude pečlivě měřit, jestli stojí lidi až dole na Můstku. Do poslední chvíle bude nervózní jak pes.

Jo a na závěr… Myslíte, že za alternativu zasáhne do voleb ještě nějaká jiná strana než PRO? Myslíte, že vůbec nějaká stihne vzniknout, konsolidovat se a dát dohromady alespoň kandidátní listiny? Když sleduju cvrkot, tak jsem si skoro jistý, že to dopadne podobně jako v prezidentských volbách. Řečí o kandidátech bylo hodně… ale nakonec jsme všichni pěkně volili Babiše, protože nikdo jiný nebyl… Jestli to všichni ostatní povedou dál tak, jak doteď, tak se PRO stane pravdou, která zbyla. Jindra Rajchl je hodně výrazný náčelník. Ale alespoň má i nějaké indiány, kteří jdou a vylepí letáky. Ostatní mají jenom náčelníky.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)