21.6.2023
Kategorie: Politika

Nas mnogo. Verze 2.0

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Zabrousíme mezi důsledky jednání a zvedání tlapek ministra pro falzifikaci reality Víta Rakušana. Ten porušil dlouhodobou politiku státu a podepsal Pakt o migraci, který nám do budoucna slibuje povinné přijímání migrantů z Blízkého východu a Afriky. Rakušan se s tváří rozjasněnou radostí obhajuje tím, že se budeme moci vykoupit. Za jakou cenu? A pár příkladů z Německa, kde packy zvedají už od roku 2015. Nejdřív v radosti z příchozích, teď jen aby se vzdali.

Německý konzervativní deník Tichys Einblick konfrontoval úřady ve všech spolkových zemích Německa. Dle spolkového úřadu sídlícího v Berlíně se v Německu za minulý rok stalo 8 tisíc útoků noži. Je to strašné, ale dá se to nejspíš přežít za pomoci nějakého školení nebo zákazu. Řešení? Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) chce navrhnout plošný zákaz nožů v autobusech a vlacích. To v Německu jistě zdivočelé nože uklidní.

Redaktor deníku Tichys Einblick Matthew Nikolaidis se ovšem s čísly nespokojil a začal pátrat po jednotlivých spolkových zemích Německa a jejich samosprávách. A pomalu dával čísla na kupu. Po oslovení všech úřadů a tlaku na ně mu vyšlo zcela jiné číslo. Za rok 2022 došlo v Německu celkem k 21 tisícům útoků nožem. Což je skoro 60 denně. Největší problém měl Nikolaidis se Spolkovým kriminálním úřadem. Ten mu nechtěl sdělit přesná čísla, která má k dispozici. Nikolaidis se tak musel čísel dopátrávat na vlastní pěst po jednotlivých úřadovnách. Je v pořádku, že v Německu se v průměru za den stane 60 útoků nožem? A proč se to úřady snaží ututlat a místo skutečného čísla hlásí číslo téměř o polovinu nižší? A jak to, že ti Němci tak zdivočeli? Nebo to nebyli Němci?Otázky, samé otázky. Co na to Rakušan? Bagatelizoval, odváděl řeč, hnípal se v mlžení.

Rakušan totiž na CNN Prima News celý problém shrnul do konstatování, že téma zvedají populisté a straší jím a že je vše v pořádku a zvítězili jsme na plné čáře. Statistiky z Německa mluví trochu proti Rakušanovi. Ale co je nám do toho. Stejně jako Petr Fiala zpochybnil Eurostat, který hlásil, že máme nejdražší energie v EU, může Rakušan popřít i německou realitu. Bez problému.

A kolik nás to bude stát? K tomu si vzal slovo ekonom Lukáš Kovanda: „Migrační dohoda EU, k níž se Česko připojilo, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR. Česko se totiž zavázalo, že v případě silných nebo rychlých migračních toků buď přijme nejméně 30 tisíc migrantů ročně, nebo zaplatí ročně minimálně 600 milionů eur, tedy podle dnešního kurzu více než čtrnáct miliard korun.“ Máme dobrého ministra, máme. Má to spočítané. Buďto výdaje na Pakt o migraci… nebo svou kariéru ministra.

Kovanda ovšem počítal dál, Rakušanovi natruc: „Jeden příklad za všechny. Za dvanáct měsíců od vypuknutí války na Ukrajině přijalo Česko zhruba půl milionu migrantů odtamtud. Pokud v budoucnu Evropská komise shledá, že jsou migrační toky například z Afriky nebo Blízkého východu příliš silné nebo rychlé, a určí, že Česko má tudíž přijmout třeba 100 tisíc běženců – stále by šlo jen o pětinu počtu imigrantů z Ukrajiny – může vykoupení z jejich přijímání vyjít daňového poplatníka z České republiky ročně zhruba na 50 miliard korun.“ Tady už Kovanda, doufám, sklouzává záměrně do absurdních čísel… i když, Německo se, ústy vládních Zelených, hrdě sápe po ocenění za zahájení přijímání takzvaných klimatických migrantů (zdravím europoslance Zdechovského, který mi tvrdil, že je to vyloučené). Je tedy Kovandovo počítání přestřelené? Může být. Ale realita nás varuje, že také být nemusí.

Podívejme se ještě za roh. V Bonnu, městě Severního Porýní-Vestfálska, je státní střední škola se jménem Nicolaus-Cusanus-Gymnasium. Navštěvuje ji 550 studentů, z toho 60 % muslimského vyznání. „Menšina“ na škole si začíná upravovat svá pravidla. Šikanují nemuslimské spolužáky. Převážně pak studentky, které fyzicky napadají s tím, že mají dodržovat pravidla oblékání, tedy že se neoblékají do stanu, z kterého jim budou koukat jen vyplašené oči. Studenti z oné 60% „menšiny“ vyžadují, aby jim bylo ve škole povolené modlení (což je v Německu ve školství stále zakázané, škola má být apolitická i nenáboženská). Mluvčí Severního Porýní-Vestfálska k tomu pravila: „Jakýkoliv veřejně rozpoznatelný pokus o modlitbu ve státní škole není povolen.“

Jdeme správnou cestou. Pakt o migraci se nám prostřednictvím Rakušana vloudil v tu pravou chvíli. Němečtí regionální politici už totiž výrazně reptají a svěřených migrantů by se rádi zbavili. A tady může posloužit jako odkladiště naše republika. Nemůže? Ale jistěže může. Vládní Zelení otevírají náruč. Rétoricky svou německou, prakticky ale tu naši. A Rakušan slouží bezchybně. Jen ne České republice.

Zdroje: TichysEinblick.de, Katolische.de, Die Welt, CNN Prima News

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)