18.3.2024
Kategorie: Společnost

Na Prahu!

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Na středu ohlásili Poláci dosud největší zemědělský protest. Kromě hraničních přechodů budou blokovat i dálnice do Německa a samozřejmě hodlají přijet Tuskovi pod okna, aby zřetelně ucítil, jakou podporu mezi zemědělci má. Agrární komora na stejný den vyhlásila český protest na jejich podporu.

Zlí zemědělci si v minulém týdnu pozvali Doležala i Pýchu, aby se s nimi domluvili na společném postupu. Oba přijeli, dali rozhovor TV Prima, nechali se uvítat, pochválili kluky, kteří vysypali před Strakovkou hnůj, rozpovídali se o tom, jak důležitý impuls to byl, jak to všechny stmelilo, jak to pomohlo při vyjednávání, všichni se společně zasmáli nad pomačkaným obličejem Marka Výborného… zkrátka vládla dobrá nálada i dobrá shoda.

Budoucnost byla jasná – je zapotřebí pokračovat v tlaku na vládu již vyzkoušeným způsobem. Hnůj, hnůj, hnůj. Ve větší míře, na více místech, protože ta hromada je vždycky fotogenická, policie kolem ní dává zábrany a hlídá ji, čichové vjemy došly i do poslední kanceláře úřadu vlády a média nemluvila o ničem jiném.

Pánové Doležal a Pýcha pak začali mluvit o středečním protestu, je třeba podpořit bratry Poláky, Slováci tentokrát nepomohou, protože mají prezidentské volby a tamní zemědělci nechtějí přilévat olej do ohně vyhrocené atmosféře… ale jsou to Poláci, kteří svou blokádou ukrajinských hraničních přechodů zajistili, že do EU přišlo „jen“ dvacet milionů tun ukrajinského obilí. Jen pro představu, toho ruského obilí přišlo do Evropy asi milion tun a navíc nebylo v bezcelním režimu.

Naše vláda chce v EU navrhnout, aby se ruské obilí přidalo na sankční seznam a nenakupovalo se. To vyřeší zhruba jednu dvacetinu problémů a naše vláda si z toho udělala téma, které teď Výborný omílá pořád dokolečka. Spin doktoři Pětikolky se zase činili… Ukrajinu podporujeme do roztrhání těla (a do zničení českého zemědělství) a pro ty hloupější budeme mluvit o problému ruského obilí.

Jestli si někdo myslí, že zemědělci jsou úplně blbí, tak se musí jmenovat Petr Fiala…

Když tehdy ve čtvrtek mluvili Doležal s Pýchou o tom, jak vyjedou krotce do regionů, zase se vyfotí na hranicích, odprezentují příběh o zákeřném ruském obilí, kterého je proti tomu ukrajinskému naprosto směšné množství… a pak pojedou domů, bylo vidět, jak nálada v sále chladne. Když pak skončili, vysvětlili jím zlí zemědělci, že tyhle píárové akce i pánové mohou dělat sami. Oni chtějí jet na Prahu, protože v Praze se to všechno rozhoduje.

V Praze je ministerstvo zemědělství, v Praze je úřad vlády a z Prahy se odlétá do Brusele na jednání. Regiony jsou u nás strašně daleko… Blokádu hraničního přechodu bude řešit nějaký místní náčelník a k policejnímu prezidentovi se to vůbec nedostane. Tlak v regionech je tlak na lidi, kteří jsou na straně zemědělců. Normální lidi bydlí v této zemi od Kolína dál a vědí, jaká je situace. To Praha potřebuje tlak. Praha rozhoduje. V Praze se houfují ti, kteří venkov ničí a v Praze je třeba zasáhnout.

Doležal s Pýchou odjeli s požadavkem zemědělců, aby ohlásili protest do Prahy. Sami ať si jedou, kam chtějí, ale pokud se nic neodehraje v Praze, je to zase ztracený protest. Oba vypadali, že tomu rozumí a souhlasí s tím.

Navíc, aby zemědělci dokázali, že to myslí vážně, přijeli včera před Českou televizi, aby si tam odchytili Výborného a Šebka z Asociace soukromých zemědělců a důrazně si s nimi pohovořili. Oba dva pánové totiž mířili do Otázek Václava Moravce. Oba byli odchyceni a jejich rozhovor se zemědělci najdete na zemědělském webu nebo na KTV live.

Mimochodem… pravda a láska včera úplně změnila taktiku… Nebyli vůbec arogantní a chovali se neuvěřitelně slušně a vstřícně. Zemědělce zpovídal Richard Samko, který s nimi zůstal i po natočení rozhovorů a zajímal se o jejich příběhy. Otázkou samozřejmě je, co s tím udělají dramaturgové, ale tentokrát na zemědělce nečekal agresivní intervjuk s návodnými otázkami, který se snažil ukázat, jací dezoláti to jsou, ale uhlazený reportér, který je nechal mluvit, neskákal jim do řeči a dokonce i Výbornému položil štiplavou otázku.

Stejně tak byl neuvěřitelně vstřícný i velitel policejního zásahu. Přijel v civilu, zemědělci ho asi vytáhli od oběda. Akce u České televize samozřejmě nebyla ohlášená, protože když ji ohlásíte, okamžitě se začnou angažovat provokatéři a podobná verbež. Teď přišel příjemný plukovník, který nijak nepouštěl hrůzu, tak nějak mezi řádky oznámil, co bude muset udělat… a co nebude muset udělat. Vysvětlil, co znamená jaký přestupek a pak se vzdálil. Když přijel sůdruh ministěr, policie se držela mimo a nijak nerušila scénu.

Zemědělci byli připraveni hnůj vyklopit, ale kurňa oni nejsou žádní burani. Když se setkali se vstřícností, byli prostě také vstřícní. Na slušnost se prostě neodpovídá neslušností. Navíc… nebyla to jediná akce. Ve stráži pod Ralskem zemědělci hnůj vysypali, místní starosta je za to ještě pochválil. Zemědělci prostě především chtějí jet hromadně na Prahu, protože tam se to rozhoduje a tam je zapotřebí napřít síly.

Kromě toho se nemohu zbavit dojmu, že ta vstřícnost u České televize nebyla náhoda. Na Seznamu vyšla anketa, že vláda má podporu asi 8% lidí. Lhostejnost vláda budí u dalších pěti procent a zbytek Pětikolku nesnáší. Možná už to některým chytřejším mediálním pracovníkům dochází a začínají myslet na zadní kolečka. Koneckonců… je nějak ticho po pěšině ohledně mé osoby. O známém dezinformátorovi Vidlákovi kvičí liberální twitter, ale velká média mlčí tak výmluvně, že to postřehl i můj starý tatínek.

Zpět k věci…

Dnes zasedá Agrární komora. Zlí zemědělci chtějí na Prahu. Chtějí, aby Fiala odjížděl na jednání Evropské rady v hodně špatné náladě. Jestli to Doležal a Pýcha mysleli s tím smířením vážně, tak na středu ohlásí protest v Praze. Pokud ho neohlásí… holt každý svého štěstí strůjcem…

Ale ve středu by to šlo…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)