16.6.2024
Kategorie: Politika

Mírová konference o pokračování války

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Mírová konference ve Švýcarsku svolaná bývalým komikem a ukrajinským exprezidentem Zelenským začala ve stejný den, jako odstartovalo Mistrovství Evropy ve fotbalu v Německu. Která s těchto dvou akcí je pro svět zajímavější, to posuďte sami, nicméně o účast na sportovním klání musely týmy bojovat, zatímco té na summitu se řada států dobrovolně zřekla. Jestliže ME má určit nového krále evropského fotbalu, nevhodně nazvaná konference jako mírová má hlavní osobu danou dopředu a její výsledek je také jasný.

Vladimír Putin v předvečer sletu politiků do Švýcarska navrhnul řešení na Ukrajině a vzhledem k současné situaci a výrazné převaze ruské armády poměrně velkoryse nabídnul ukončení bojů. Jeho podmínky jsou očekávané. Rusku zůstanou územní celky na Východní Ukrajině včetně Krymu, zbytek zůstane Kyjevu, ovšem s neutrálním statusem bez možnosti přistoupení k NATO a dalšího vyzbrojování ze strany Západu s tím, že bude pokračovat denacifikace uvnitř Ukrajiny. V podstatě tak zopakoval to, kvůli čemu celý spor vzniknul ,a je ochoten okamžitě stáhnout svou armádu. Slyšíte ten řev mírotvorců ze Švýcarska?

Zelenskyj nechce válku ukončit a Západ také ne. Návrat do původních hranic už se nikdy konat nebude, Ukrajinci nikdy ani s veškerou podporou USA Rusko neporazí, vojáci jim dochází a západní zbraně kvalitou nepřevyšují ruské. Ale Ukrajina je bohatá na přírodní zdroje, má kvalitní černozem, válka živí zbrojařský průmysl a dochází k testování schopností a možností, jak se dostat k ruskému bohatství. Pro USA a NATO jde o ideální a levnou předehru pro případ vyvolání celosvětového konfliktu. Pro vrchní ukrajinskou vrstvu o možnost nahromadit obrovské majetky dotované každým z nás. Samotný diktátor Zelenskyj pojal svou misi jako divadelní hru, v níž exceluje v hlavní roli a jde si pro Oscara. Jen drzí oponenti by mu nabídli maximálně Bludišťáka.

Výsledek tzv. Mírové konference je dopředu jasný. Náčelníci dostavivších se státu si na konečné radě odhlasují válku. Bez ohledu na cokoliv, tedy na zbytečné umírání, utrácení, na jasný výsledek v podobě dalšího postupu ruských jednotek. Záměrem konference bez účasti Rusů a plno dalších zemí je pokračovat v bojích za každou cenu. Mír je to poslední, o co Západ stojí a Zelenskyj jim to vše umožňuje. Jeho představy o ukončení sporu jsou tak nesmyslné, jako vyřčené požadavky pomoci, kterou po ostatních požaduje. K zastavení bojů vede především výměna tohoto klauna přímo na Ukrajině za soudného politika schopného realisticky přijmout stav, ve kterém se válka nachází, dále ochota zasednout skutečně ke kulatému stolu a začít vyjednávat. S Rusy a s Vladimírem Putinem. Zelenskyj bude jednou rád, když ho vlastní lidé nechají žít a čerpat ze svého za války nabytého bohatství.

Z tohoto pohledu je tedy Mistrovství Evropy daleko zajímavější událostí s hůře předpovídatelným výsledkem. A to po něm přijdou na řadu Olympijské hry v Paříži. Na obou akcích mohou dělat problémy migranti schopní ohrozit bezpečnost pořádaných akcí. Svět je momentálně v napětí a nikdo neví, odkud se vynoří provokatéři zneužití k další jeho eskalaci. Osamocený jihoamerický palič autobusů je ukázkou toho, co jsou naše tajné služby nazvané Zemanem jako čučkaři schopné vymyslet. V Německu a ve Francii mohou být mnohem rafinovanější a cokoliv se tam stane, bude mít ruskou stopu, i kdyby se měla vyrobit. A aby tomu nebylo dost, Leyenová už zase od Gatese pod dozorem WHO nákupem 650 000 dávek plní sklady experimentálními vakcínami proti ptačí chřipce. Zdá se, že si připravují další pandemii. Zatím to u nás znamená nedostatek kuřecího masa, čemuž se po nesmyslném vybíjení drůbežích chovů nelze divit. No ano, svět se zbláznil a my tomu svou netečností přispíváme.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)