13.7.2023
Kategorie: Společnost

Michelin za padesát mega a Romové bez ubytoven

Sdílejte článek:

LUKÁŠ BURGET

Po čtvrt století od Klausova utahování opasků ordinuje další vláda v čele s ODS většině občanů totéž, tedy kromě luxusních restaurací a Ukrajinců, na které proto mají Romové pifku kvůli ubytovnám.

S ekonomikou je zle a vláda to ví. Sice za to mohou pouze Putin s Babišem, ale vláda je natolik zodpovědná, že se samozřejmě na nikoho nevymlouvá a situaci řeší. Peníze do krvácející státní pokladny má tedy přinést zvýšení daní, což bude nutné už kvůli těm stovkám miliard, které se musí utratit za ty nejlepší a nejdražší zbraně, jinak prý dle novinářů hrozí naší vlasti ztráta suverenity /1/. Škoda, že se novináři tolik nestarali, když nám zbytky suverenity bral diktát Evropské unie třeba všemi těmi rádoby ekologickými nesmysly nebo kartel hypermarketových řetězců, které českému zákazníkovi ordinují pomyje v ceně kaviáru.

Aby měl řadový občan ještě hlubší pocit starosti vlády o jeho blaho, zajistila mu nyní vláda naději do budoucna také tím, že během pěti let zaplatí přes padesát milionů značce Michelin, která se po tu dobu laskavě bude namáhat, aby navštívila některé z českých luxusních restaurací a milostivě zvážila, zda jim udělí nebo neudělí hvězdu /2/. A pak že se vláda nestará: Stačil dopis podepsaný podnikateli v gastrobyznysu a mediálními hvězdami typu kuchaře Pohlreicha a ejhle, 51,3 milionu se hned našlo. Potřebuješ také ty, milý občane, živnostníku či jakýkoli jiný podnikateli, reklamu za účelem navýšení svých zisků? Neváhej a piš! Vláda Ti jistě ráda vyhoví. Skutečně u vlády, jejíž inteligence se vyznačuje argumentací, že michelinské hvězdy pro pár luxusních podniků přilákají do České republiky nějaký statisticky měřitelný počet turistů, máš velkou šanci získat dotaci od kohokoli na cokoli. Anebo tu vůbec nejde o něčí inteligenci, ale o pokřivenou snobskou morálku rozhodujících a starou dobrou korupci, legalizovanou jako tzv. “lobbing”.

Stručně řečeno: Tato vláda se chová jako zaměstnanec se základní mzdou, kterému hrozí vyhazov, ale který si přesto půjčí na nákup luxusního automobilu a ještě půjčí kamarádovi na úplatek na úřadu.

Mimochodem, když už má vláda takovou starost o naši bezpečnost formou masivního nákupu nejdražší vojenské techniky s minimálním zapojením českých dodavatelů /F-35/, tak je s podivem, že je jí úplně fuk, že kvůli její nečinnosti i podpisům zmíněných “ekologických” direktiv EU naopak dosud značnou bezpečnost energetickou velmi brzy ztratíme /3/. Ano, během několika let se z čistého vývozce elektřiny staneme naopak zásadně závislí na jejím dovozu! Bylo by skutečně zajímavé zjistit, z čeho chce vláda ty investice do armády platit, když jí největší zdroj daňových příjmů, tedy český průmysl začne krachovat kvůli závislosti na drahé elektřině z dovozu, kdoví odkud, když se EU cestou energetické sebevraždy vydala jako celek.

Další téma je z jiného soudku, ale stejně absurdní: Čeští Romové, přinejmenším tedy ústy svých prý neziskově organizovaných představitelů přišli na do nebe volající nespravedlnost, které se vůči nim naše země dopustila tím, že přijala stovky tisíc Ukrajinců, jejichž zemi napadlo Rusko. Tvrdí to jakýsi pan Nikola Taragoš, který řediteluje ve velmi neziskové organizaci Romodrom /4/. Hořce uvádí:

“Ukrajincům se pomohlo hned a na Romy se desítky let zapomíná”

Jestliže existuje seznam nejdrzejších a nejlživějších výroků v historii, má pan Taragoš šanci dostat se na čelní místa. Nebudu široce rozebírat to, kolik neziskových organizací zaměřených na pomoc Romů u nás už tak dlouho působí, nebudu rozebírat to, kolika nezaměstnaným a nezaměstnatelným Romům tento stát pomáhá, bohužel včetně financování lichvářů s nájmy, když už si pán stěžuje na ubytování. Konstatuji pouze tolik, že dle výročních zpráv jsou české a eurounijní instituce prakticky výlučným sponzorem jeho zaručeně neziskového podniku /5/.

Jiná věc je samozřejmě skutečnost, že tato vláda začala přijímat Ukrajince zcela chaoticky, bez kontroly a bez jakéhokoli prověření, odkud přesně prchají, když boje zuří jen na malé části jejich země a když naše ekonomicky krvácející republika Ukrajině pomáhá také bezpočtem jiných způsobů.

Ne, nejde mi zde o míru české pomoci Ukrajině. Chci upozornit na neslýchanou drzost, s jakou někdo natahuje dlaň, ať už je to lobbing luxusních restauratérů, nebo pasivních občanů zvyklých na to, že je ostatní budou živit ze svých daní. Jestliže si nezvolíme představitele, kteří jejich nestydaté požadavky radikálně odmítnou, doplatíme na neschopnost politiků a jejich zbytečné utrácení ze stále zadluženější státní kasy brzy všichni.

Zdroje:

1) https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stihacky-f-35-nakup-cesko.A230405_102728_domaci_ivos

2) https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/cestovani/50-milionu-michelinsky-pruvodce-poplatek-cesko-vlada_2307122226_nel#utm_content=freshnews&utm_term=michelin%2050%20milion%C5%AF&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

3) https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/rozstrel-jan-vondras-energetik-nouze-blackout-jadro-uhli.A230710_124151_ekonomika_vov

4) https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-nikola-taragos-romove-ukrajinci-ubytovny.A230712_151650_domaci_vov

5) https://romodrom.cz/cs/kdo-jsme/vyrocni-zpravy/

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)