7.6.2024
Kategorie: Politika

Každý hlas pro Vondru podpoří Niederamayera, Zdechovského a další eurohujery

Sdílejte článek:

PETR JUKLÍČEK

Představa, že Alexandr Vondra na kandidátce SPOLU vytváří hráz proti Luďkovi Niedermayerovi nebo Tomáši Zdechovskému je jen nový pražský mýtus. Čím víc lidí bude volit Vondru, tím víc Niederamayerů, Zdechovských a Kolářů se do EP dostane.

 

V první řadě zapomeňme na to, že v následujících volbách se rozhoduje o Ukrajině nebo Rusku. Bez ohledu na to, kolik naši generálové prodají munice, odhalí špionů nebo vyhlásí mobilizací, jsou tyto volby primárně o nás a o naší budoucnosti v Evropě.Soustřeďme se na to, jaké hodnoty vládní koalice vlastně hájí a čí zájmy zastupuje. Na klasické dělení pravice vs. levice můžeme nejspíš opravdu zapomenout, protože žádná relevantní pravicová ani levicová strana u nás už neexistuje. Vláda pod vedením ODS připravila každého, kdo měl nastřádané nějaké peníze, zhruba o třetinu úspor, okradla desítky tisíc drobných akcionářů ČEZu a znechutila všechny živnostníky a podnikatele natolik, že je pro ně často lepší zavřít krám a nechat se zaměstnat. Stejně tak levice už přišla o svá tradiční témata, když ochrana všech slabých a diskriminovaných dosáhla takové úrovně, že se z utiskovaných stali utiskovatelé.

Svatá válka progresivistů

Česká politika se už nedělí na více méně liberální pravici a sociálně demokratickou levici, ale štěpí se na progresivní evropské liberály a národní konzervativce. Potvrzuje to i současná politická scéna, kdy progresivní liberálové jsou ve vládě a národní konzervativci v opozici. Progresivní liberály spojuje jejich vize jednotné evropské budoucnosti. Plánují „spravedlivě“ přerozdělovat nelegální imigranty a vedou svatou válku za záchranu planety, během které nemají problém nechat vyhladovět její obyvatele. Součástí jejich boje za spravedlivější společnost budou další a další nesmyslné regulace a dotace, prostředkem pak zrušení práva veta pro všechny členské země, možnost zmanipulovat volby korespondenčními hlasy, zrušení peněz a zavedení digitálního eura.

Sami sebe označují za liberální demokraty, kteří veřejně bojují proti jakékoliv diskriminaci, v zápalu boje ale neváhají umlčovat všechny, kdo s nimi nesouhlasí. Zavádění cenzury nazývají bojem proti dezinformacím a ve jménu pokroku ničí vše a všechny, kteří jim stojí v cestě. Kdo s jejich vizí evropské budoucnosti nesouhlasí, je vyloučen ze slušné společnosti, není to už údajně demokrat, ale kolaborant a dezolát, který rozeštvává spokojenou veřejnost. Budoucí spravedlivá společnost musí být pod jejich absolutní kontrolou a kdo s nimi nebude souhlasit, bude v rámci třídního boje odstraněn.

Tito slušní liberálně-progresivní demokraté na svoji obranu zakládají udavačské spolky, které za veřejné peníze jako ozbrojená pěst hlídají prezentaci správného názoru a závadný obsah poctivě nahlašují a nemilosrdně odstraňují. Podporují neziskové organizace, které za státní a evropské granty poctivě dohlížejí na správnou výuku dětí ve školách, rozhodují, jaká média, filmy nebo knihy dostanou finanční podporu. Totéž platí i pro zajištění financování pro živnostníky a podnikatele. Není důležitý obchodní úspěch a návratnost investice, pokud váš podnikatelský záměr není správně eko, bio, trans nebo homo, máte zkrátka smůlu.

Evropské volby to můžou zastavit

A přesně o těchto „evropských hodnotách“ budou následující volby. Budeme rozhodovat, jestli se tento trend potvrdí, zpomalí nebo obrátí. Smutné je, že tyto tzv. nové evropské hodnoty prosazuje celá vládní koalice včetně ODS. Bez ohledu na to, jestli nám její lídři tvrdí opak. Představa, že Alexandr Vondra je hráz proti Luďkovi Niedermayerovi nebo Tomáši Zdechovskému je nový pražský mýtus. Volební systém do Evropského parlamentu s jedním volebním obvodem znamená, že čím víc lidí bude volit a kroužkovat Alexandra Vondru, tím víc Niederamayerů, Zdechovských a Kolářů se do tam dostane. Alexandr Vondra je tak v lepším případě pouze fíkovým listem na kandidátce levicově progresivních liberálů. V horším případě je to nový Zdeněk Fierlinger, který šlape na čele jejich pelotonu.

Deník TO

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)