30.6.2024
Kategorie: Politika

Katastrofa v podání Joea Bidena

Sdílejte článek:

VK

Katastrofa v podání Joea Bidena v debatě s Donaldem Trumpem vyvolala mezi demokraty výzvy k jeho odstoupení z volebního boje o Bílý dům! Mumlající stařík s vyděšeným výrazem! Demokraté již požadují výměnu Bidena za kohokoliv jiného! Trumpa na cestě do Bílého domu po výbuchu Bidena v noční debatě může zastavit už jen atentát, anebo kriminál!

Většina lidí to tak nějak tušila, že první předvolební televizní debata Joea Bidena s Donaldem Trumpem bude bizarní show, kde na jedné straně bude zářit Donald Trump se svými naučenými marketingovými frázemi, zatímco proti němu bude stát živý mrtvý Joe Biden, který nakonec nezklamal a vypadal přesně tak, jak se očekávalo. Vlastně ne, vypadal ještě hůř. Neuvěřitelná debata neměla prakticky žádnou úroveň. Donald Trump si pomýlil debatu s předvolebním mítinkem na stadionu.

Trump se choval jako před svými fanoušky a doslova zopakoval fráze a věty z předvolebního setkání s voliči na Floridě minulý týden. V podstatě zopakoval celé věty z volebního mítinku. Kdyby Donald Trump stál proti zkušenému řečníkovi, asi by Trumpa přejel jako válec. Jenže tyhle časy jsou dávno pryč. Trump působil jako schopný prodavač zboží, o které je sice zájem, ale jeho dodávka se stále a stále nějak nedaří a odkládá, přestože Trump to zboží nabízí již od roku 2016. A není sám. Podobných obchodníků jsou mraky v politice.

Zmatené výroky a pohledy Joea Bidena v debatě s Trumpem vyděsily nejen Američany!

Naproti tomu, Joe Biden opakoval naučené fráze z nedávné tiskové konference v Bílém domě, nezapomněl zopakovat slova z projevu o válečných veteránech a o tom, jak jim pomohl získat sociální pojištění. Jenže celá debata byla hlavně o osobních útocích obou kandidátů, přičemž to zdaleka nebylo to nejhorší. Ta největší tragédie potkala Joea Bidena totiž ve chvílích, kdy vůbec nemluvil.

Formát debaty byl koncipován tak, že na obrazovce byli zachyceni oba kandidáti vedle sebe a když jeden mluvil, druhý poslouchal. A právě tyto momenty, kdy Biden mlčel a poslouchal Trumpa, doslova vyděsily celou Ameriku, protože Joe Biden v těch momentech vypadal jako mrtvola, zmatený člověk, s podivně vyšinutým výrazem v obličeji, který připomíná pacienty v posledním stadiu Alzheimerovy choroby. Přivřené jedno oko a vyvalené druhé oko a pokleslé koutky úst. Tato grimasa mu zmizela jen ve chvíli, když začal mluvit.

Biden vypadal v záběrech na televizi jako pacient s Alzheimerem

Podle našeho kolegy lékaře se tento jev projevu u pacientů s Alzheimerovou chorobou a je to přisuzováno ochabnutí obličejových svalů a mimiky ve stavu strnulosti, přičemž změny v mozku obvykle vedou k ochrnutí jedné strany těla, což začíná nejprve v obličeji a postupně se ochrnutí rozšiřuje dolů na celé tělo. V tomto posledním stadiu je rozvinutí symptomů od změn v obličeji k ochrnutí těla od sebe vzdáleno několik měsíců. Pomocí léků a injekcí lze tyto fáze od sebe oddálit, v některých případech až o několik let.

Vyvalené jedno oko, na pravé straně, ukazuje na to, že Biden je pravoruký, zatímco levé oko, resp. víčka jsou ochablá. Dominantní strana těla při poslední fázi Alzheimera se projevuje právě takto. Ovšem podobné příznaky má podle lékaře i vaskulární demence, která způsobuje podobné příznaky. Vaskulární demence vzniká jako důsledek aneurysmatické příhody, tedy krvácení do mozku z prasklé mozkové cévy, dále mozkové mrtvice a těžkého otoku mozku, po kterém propukne vaskulární demence s určitým časovým odstupem.

Není vlastně ani podstatné, jaká je konkrétní diagnóza Bidena, důležité je, že jeho výstup v televizní debatě v noci ze čtvrtka na pátek by nebyl ani desetkrát tak tragický, jako byly okamžiky, kdy pouze mlčel, poslouchal Trumpa a televize zabírala Bidenovy opravdu hrozivé obličejové grimasy s vykuleným pravým okem a ochablým pravým s polootevřenými ústy a pokleslými koutky. Celé věci nepomáhaly ani okamžiky, kdy se Biden dostal ke slovu, protože jeho oblíbené vatové vsuvky “Come on“, “Look” a “I mean” sice mohou působit dobře při neformálních projevech před voliči a na pódiu před fanoušky, ale ne v předvolební televizní debatě.

V té mají kandidáti ze sebe vydat strojově naučené teze a vypíchnout vlastní agendu s dávkou vlastního charisma. V tomto ohledu naprosto zvítězil Trump, který vlastně se nemusí nic učit na takovéto debaty, on prostě pořád dokola jede to svoje, což mu paradoxně přihrálo body i v této debatě. Když totiž debata skončila, tak hostující televize CNN, která debatu připravila, provedla bleskový průzkum mezi diváky, kdo podle nich vyhrál debatu.

Bleskový průzkum CNN potvrdil drtivé vítězství Donalda Trumpa v debatě

Výsledek se dal tušit a CNN asi se skřípějícími zuby musela publikovat něco, co v podstatě znamenalo pro Bidena a demokraty katastrofu. Oficiální průzkum CNN totiž ukázal, že podle 67% diváků debatu vyhrál Donald Trump a Joe Biden získal jen 33% hlasů. Z hlediska volebního marketingu jde o výprask a průser naprosto neuvěřitelného formátu, protože Bidenovi už dlouho preference klesají.

Takže Biden potřeboval velký úspěch a tato debata ho měla dostat zpátky do hry. Namísto toho se ukazuje, že tato debata ho možná definitivně vyřadila ze hry o Bílý dům. Ihned po tomto debaklu se začaly z Demokratické strany ozývat hlasy, aby Biden odstoupil z kampaně a byl nahrazen někým jiným, tedy myšleno kýmkoliv jiným. Zatím tyto hlasy ale nejsou ve většině.

Zajímavé postřehy z tábora zděšených a šokovaných demokratů sestavil server Business Insider ve svém článku [1]. Hlavní muž Obamovy administrativy David Axelrod během panelové diskuse na CNN, která následovala bezprostředně po debatě, bil na poplach. Myslím, že na začátku debaty byl z jeho vystoupení cítit šok,” řekl. “Jak zněl jeho hlas – na začátku debaty působil trochu dezorientovaně. V průběhu debaty sice zesílil, ale myslím, že v té době už na něj dolehla panika.

Postavil se tak otázce, která trápí téměř každého demokrata: zda by Biden neměl odstoupit z kandidatury. Axelrod v diskuzi s republikánskými stratégy prohlásil, že v případě změny demokratického kandidáta by se vedení Republikánské strany dostalo do vážných “potíží“. Cílem Trumpovy kampaně je využít strašidelného kontrastu mezi Trumpem a Bidenem na televizní obrazovce, na které Trump vypadá asi tak 1000x lépe než Biden, a to je pro Bidenovu kampaň katastrofa.

Dokonce už i příznivci Bidena začali volat po tom, aby odstoupil z kandidatury

Ačkoli bývalí Obamovi spolupracovníci, kteří moderují pořad “Pod Save America”, obvykle prezidenta podporují, vyjádřili hluboké obavy o jeho schopnost pokračovat v kampani po včerejší noci. “Ta debata byla samozřejmě zatracená katastrofa,” napsal Jon Favreau v pátek ráno na X. “A protože jsme ještě neměli sjezd, bylo by absurdní, kdyby demokraté alespoň nevedli seriózní diskusi o tom, zda Joe Biden – který je skvělý člověk a byl skvělým prezidentem – je na tuto funkci vhodný.” Dan Pfeiffer na svém blogu vyjádřil politování nad tím, že Biden nedokázal zmírnit obavy voličů z jeho věku a naopak je “ještě prohloubil“.

Příznivci amerického prezidenta Joea Bidena se scházejí v hotelu Hyatt Regancy v centru Atlanty na večírku při sledování první prezidentské debaty ve čtvrtek 27. června 2024

Další moderátor, Tommy Vietor, si v pátek ráno nebral servítky a na X napsal, že říkat notoricky panikařícím demokratům, aby zmírnili své obavy, je zatraceně urážlivé vůči lidem, kterým na zemi velmi záleží“. Důvod k panice totiž nikdy nebyl větší než po katastrofálním výkonu Bidena v debatě a v jeho děsivém vzhledu na televizní obrazovce. Jon Favreau jako jeden z mediálních influencerů Demokratické strany měl z Bidenova výkonu, resp. kolapsu doslova nervový záchvat, který ventiloval níže na Twitteru.

 

Claire McCaskillová, bývalá senátorka, která se stala politickou analytičkou, v televizi MSNBC uvedla, že jí při sledování debaty puklo srdce. I když řekla, že jasno o dalším postupu může přinést až čas a nové průzkumy veřejného mínění, vyjádřila vážné obavy. “Joe Biden měl dnes večer udělat jednu věc a neudělal ji,” řekla McCaskillová. “Měl jednu věc, kterou musel splnit, a to ujistit Ameriku, že ve svém věku na tuto práci má. A to se mu dnes večer nepodařilo.”

Biden svým vstoupením vyvolal krizi uvnitř své kampaně

McCaskillová dodala, že jí během debaty volení představitelé vyzváněli na telefon a házeli na ni slova jako “krize“. Řekla také, že viceprezidentka Kamala Harrisová a kalifornský guvernér Gavin Newsom působili vitálně a sebejistě, takže se někteří možná budou ptát, proč jejich jména nejsou v čele kandidátky. Odstranění prezidenta z kandidátky, který obhajuje mandát, je však prakticky vyloučené. Musel by se k tomu rozhodnout samotný Biden, a ten podle všeho toto neudělá. Kdyby to udělal, byla by to záminka pro jeho odvolání z funkce prezidenta, takže by ani nedokončil mandát.

Biden přišel na debatu opožděně, to nebyl dobrý signál

Prostě odstoupit ze zdravotních důvodů z kampaně by vedlo k ještě většímu tlaku, aby ihned odstoupil z pozice prezidenta. Jinými slovy, v této chvíli je hotovo a vymalováno. Donald Trump se vrací do Bílého domu. Jediné dvě věci ho mohou zastavit: Atentát, anebo zavření do kriminálu.

A to v kauze výplaty peněz a držhubného pornoherečce před volbami v roce 2016, které prý deklaroval jako poradenské náklady pro svého právníka. Soud v New Yorku ho v květnu shledal vinným a hrozí mu až 187 let vězení, přičemž soudce může udělit jen pokutu, podmínku nebo veřejné práce. Pokud existuje plán na zastavení Trumpa, potom se to dozvíme 11. července, kdy má soudce v New Yorku nad Trumpem vynést rozsudek.

Všechno se rozuzlí 11. července

Trump sice může kandidovat na prezidenta i z vězení, ale tím by se USA staly jedinou zemí na světě, kde člověk ve vězení kandiduje na prezidenta. A ještě větší chaos by vypuknul, pokud by byl zvolen prezidentem. Jelikož trest u soudu v New Yorku bude vynesen soudem státu New York a nikoliv federálním soudem, nebude si moci Trump po případném zvolení za prezidenta udělit milost.

Protože podle zákonů prezident USA může udělovat milosti jen osobám odsouzeným u federálních soudů a nesmí zasahovat do rozhodování státních soudů. Milost by mu tak mohla udělit teoreticky guvernérka státu New York, což je demokratka. V zájmu zahlazení ostudy ve světě by Trump asi byl propuštěn, protože USA by se staly terčem posměchu světa, že mají prezidenta v kriminálu. Celou věc může zvrátit Apelační soud státu New York, ke kterému se po rozsudku 11. července chce Trump odvolat tak jako tak.

Trump v debatě působil vyrovnaně

Ovšem v rámci globalistického odpisu USA není nic vyloučeno. Jinými slovy, poslední 4 roky měli Američané za prezidenta dementního staříka, a teď brzy možná budou mít 4 roky za prezidenta kriminálníka úřadujícího z luxusně vybavené cely. Pokud globalisté chtějí rozbít USA a škodit moci Pax Americana a její pověsti, potom udělají s Trumpem přesně tohle, případně něco velmi podobného. Bude cirkus? To se uvidí.

Pokud totiž zasáhne Black Rock a jeho investiční zájmy na Ukrajině, viz. moje analýza z pátečního pořadu [2] na SVCS, tedy zájmy, které potřebují mír a konec války, potom se to opět dozvíme 11. července. Trump bude nedotknutelný a dostane jen pokutu, případně podmínku a nějakou veřejnou službu, kterou stejně využije pro svoji volební kampaň. Podle toho zjistíme, kdo má nad Trumpem v USA momentálně vyšší moc, jestli globalisté nebo národní prediktor.

-VK-

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)