19.8.2025
Kategorie: Politika21 přečtení

Kartáček a pyžamo

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

Během posledních dní sledujeme v přímém přenosu zhroucení komunikace bitcoinové kauzy ze strany ODS a jí vedeného ministerstva spravedlnosti.

Mimochodem, takhle to vypadá, když zkoušíte velice složitý problém řešit s pomocí lidí, kteří na to intelektuálně nestačí. Netuším, co ODS čekala.

Pokud bychom použili horolezeckou terminologii, nachází se aktéři kauzy nikoliv ještě v zóně smrti, ale těsně pod ní. Legrace už dávno skončila. Nejde už jenom o voličské hlasy, ty jsou stejně pryč. V zóně smrti jde už jenom o vlastní přežití, nelze brát ohledy na jiné. Každý jede na sebe. Kdo padne, toho překročíme.

Bývalý ministr Pavel Blažek správně tuší, že tragickou figuru celého příběhu, totiž pana Jiříkovského, sebrali a dali do vazby za účelem vytěžení dalších poznatků. Ostatně, orgány činné v trestním řízení mají teď k dispozici mnohem lepší nástroje než v minulosti, třeba institut spolupracujícího obviněného: významně nižší trest výměnou za pomoc při usvědčení jiných.

Pro koho si ještě přijdou? Kdo se má bát? Kdo má mít sbalený zubní kartáček a čekat na noční zaklepání zásahové jednotky?

Protože proč chodit za světla, když můžeme chodit za tmy?

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
21 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)