20.1.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Jak zachránit liberální demokracii?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Veřejným míněním České republiky v těchto dnech hýbe vládní návrh tak zvané „korespondenční volby” pro občany, pobývající v zahraničí. Drtivá většina našeho běžného, životem v liberální demokracii otlučeného obyvatelstva, z něj na hony cítí závan podrazu. Ovšem skutečnou hloubku chystané lumpárny si zatím uvědomuje jen málokdo.  Vláda nám totiž  cudně zamlčuje, že po zákoně „A” o korespondenční volbě, má následovat i jakýsi související zákon „B”..

Jedná se o návrh novelizace zákona 186/2013 Sb O státním občanství. A to je vám tedy dílo! Má umožnit získání českého občanství, se všemi právy (včetně volebního) pro potomky a vnuky emigrantů, žijících na Západě. Podle § 33 odst 4) předlohy: „Prohlášením může nabýt státní občanství České republiky fyzická osoba, jejímž prarodičem je nebo byla fyzická osoba oprávněná k učinění prohlášení.” Ostatně, pokochejte se sami. Jde o Sněmovní tisk 585/0.

Předkladatelé, z řad vládních poslanců, tvrdí že jim jde jenom o zmírnění křivd. Že prý některým chudákům, co utekli před komunisty na Západ, tehdejší režim české občanství zlovolně sebral. No tak ať se k Česku mohou přihlásit alespoň jejich děti a vnuci, ne? Anebo, připravte si kapesníky, Wintonovy děti. Odvezli je nebožátka do Británie a tak zachránili před Hitlerem. Po válce se pak mnoho z nich nemělo kam vrátit. A tak přijali občanství hostitelské země. Co na tom, že většina z nich už zemřela. Proč by se k českému občanství nemohli přihlásit jejich vnuci? Předkladatelé zákona se netají tím, že: „Rozšíření okruhu osob, které by mohly získat zjednodušeně české občanství, se týká zejména potomků krajanů žijících ve Spojených státech, v Jižní Americe a ve Velké Británii.”

Jak by se to mělo realizovat? No přece co možná nejsnadněji! Podle § 37 odst 1) poslanecké předlohy se zájemce o české občanství, narozený v zahraničí, prostě českým občanem prohlásí a toto „Prohlášení” odešle na krajský úřad, příslušný místu, kde měl jeho předek trvalý pobyt. S kopiemi rodných listů a tak dále. Krajský úřad mu pak papíry o občanství pošle. A máme tu dalšího voliče.

Každému je jasné, o co jde. Vládní poslanci potřebují co nejvíc voličů, kteří nežijí v současné ČR. Co nejvíce hlasů od lidí, kteří na vlastní kůži nepocítili „radosti a slasti” vlády Pětikoalice. Potřebují lidi, kteří jsou o dění v zemi jejich předků informováni jen ze západních, liberálních médií, nebo z České televize, Seznamu a podobných kanálů. Osoby, které o naší politice vědí jen to, že Babiš je fůůj populista, Okamura fašoun a řídí je ten vrah Putin. A takoví politici, jak známo, žerou malý děti a vedou zemi na východ…

Veliké nebezpečí v tom, že by se lidé, kteří s ČR dosud neměli nic společného a jsou navíc už čtvrtou generací, vystavenou liberálně-gendero-multikulti-enviromentálnímu vymývání mozků, zapojili do voleb v zemi, vidí i právní odborníci. Zdeněk Koudelka z katedry ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně to řekl na plná ústa: „Získat naše občanství jen proto, že kdysi dávno byl jeho prapředek v Československu, považuji za něco nesprávného… Žádný smysl v tom návrhu samozřejmě nevidím. Leda v tom, že by se mohl spojit právě s projednávaným návrhem na korespondenční volbu v cizině.”

Tak už vám začíná svítat, jak se ještě může zachránit naše úúúžasná liberální demokracie, progresivní směřování a evropské hodnoty?

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)