25.3.2023
Kategorie: Humor

Jak se baví internet: Ze sálu Španělů

Sdílejte článek:

EMA

Hotel v Tel Avivu. Pan Weinstein volá do recepce.”Co si prosím přejete?” ptá se úslužný hlas na druhém konci. “Přál bych si,” povídá pan Weinstein, “studený a hořký kafe…připálený toast…nedovařený vajíčko a hořkej pomerančovej džus.” Hlas na druhém konci zaváhal: “No, rádi vám vyplníme každé přání, ale ráčej odpustit, něco takového vám opravdu nemůžeme splnit.” Pan Weinstein resolutně: “Jak to? A včera to šlo?”

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SÁLU ŠPANĚLŮ (JIŘÍ MACKŮ)
Ke vzácným a nezapomenutelným chvílím, které se opakují jenom jednou za pět let, je třeba se pravidelně vracet. Tentokráte nabízíme postřehy, které během společenského setkání elity našich národů u sklenky vína zaznamenali reportéři.
TEĎ UŽ MÁME, CO JSME CHTĚLI. Opěvování nového prezidenta dlouho nebralo konce. „Pavel je nástupcem Havla, je jeho reinkarnací. Dosahuje jeho úrovně,“ tvrdil jakýsi neidentifikovaný blouznivec křižující se sklenkou vína sálem. „Blbost. Já to musím vědět, jsem totiž bilakovec, původním povoláním taky krejčí,“ zareagoval jeden z přítomných. „Havel měl totiž při inauguraci kalhoty deset čísel nad kotníky, zatímco Pavel camral záložkami po zemi. Tak jakápak stejná úroveň…“
HOLUBÍCH KŘÍDEL ŠUM. Když se na jednu notoricky známou herečku obrátili novináři se zvláště dotěrným dotazem, tedy zda jí nevadí, že se i ve zbytku nejvyšších státních míst etablují stále další komunisté, zareagovala Eva Holubová lapidárně: “Dobří holubi se snad vracejí, ne?“
KLAKA ZKOLABOVALA. V hudební části společného setkání ve Španělském sálu měla původně vystoupit i skvěle rapující brněnská mládežnická družina D.P.D.L. (Danušiny perspektivní dorostenecké legendy), ta však bohužel po dlouhotrvající oslavě kandidátského kolapsu své kapelnice přišla dočasně o hlas a trvale o iluze.
THE MARTIN´S WINDOW. „Cítíš ty projevy lásky, kterou mi přítomní projevují?“ obrátil se jednu chvíli čerstvý prezident ke své choti. „Já spíš cítím parfém DayDee Martin. Příště ho vynech,“ stroze odvětila. “No jo, ten Dejdar,“ povzdechl si. „Myslíš, že mu budu muset i v této nové roli při hokeji nahrávat?“ Zamyslela se: „No, když jsi ho teď nechal zamávat z toho okna…“
K ČEMU PACEM IN TERRIS? Nadšena pestrým výběrem v sále popíjejících potenciálních branců jala se přítomná ministryně marné obrany Černochová zkusmo sestavovat skupinu větroplachů, ochotných zapojit se – a to nejen hubou – pod jejím teoretickým vedením do válečných událostí. Vínem rozjařená skupinka oslovených však její nadšenou agitaci spláchla lidovým popěvkem známým i z filmu Tankový prapor „Nemelem, nemelem, my se na vás…,“ atd. Akorát celoevropský tvrdolín Zdechovský slíbil, že si ještě předtím vyžádá požehnání od P. B., ale hned druhý den se pro jistotu zdejchl pod křídla E. U. Protože „Nemelem, nemelem, táhneme to s Bruselem…“
JAK NA RUSA? Skupinka přátel českého jazyka zase řešila problematiku odstranění a současného nahrazení oficiálních a vžitých názvů doposud spojených s agresorem. Hladce odsouhlaseno bylo přejmenování ruského kola na ukrajinské, stejně jako podobně ruského vejce (škoda nezapomenutelného předlistopadového sloganu „Jezte ruská vejce, jsou to vejce našich přátel!“). Problém však nastal u kategorie obtížného hmyzu. Zatímco šváb byl poněmčen a politicky povýšen na Schwaba, návrh přejmenovat rusa na ukrajince byl ihned zamítnut.
KAM SE HRABE BITTNER. Obzvláště veselo bylo v hloučku kolem autorizovaného odpůrce všeho babišovského, cimrmanovského herce Svěráka. Ten – než se rovněž zjevil v okně hradního orloje – bavil přítomné scénkami ze svých divadelních kusů. Zvážněl až ve chvílích, kdy několik přítomných začalo formou opatrné diskuse zpochybňovat úspěchy stávající vlády a dokonce zvažovali nutnost výměny některých ministrů. V tu chvíli předstoupil bard na pomyslnou forbínu, pozvedl ruku zaťatou v pěst a hromovým hlasem, až se křišťálová cingrlátka na lustrech zachvěla, zvolal: „Ale toho Lipavského se nevzdám! Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!“
(Upozornění autora: Některé informace zde uvedené nelze brát smrtelně vážně. Leckdy se jedná o pouhou nevinnou fialovou metaforu.)

A pár tweetů od Dojnice

  • Podle agentury RIA Novosti bylo že čtyř stíhaček, které včera přeletěly se Slovenska na Ukrajinu, již šest sestřeleno.
  • Dneska se mnou jel v pendolinu Petr Čtvrtníček. Dráhy by klidně mohly od lidí vybírat příplatky za to, že s nima jely ve vagonu dvě celebrity.
  • Včera mi jeden prodejce aut vysvětloval, proč lidi dlouho váhají, jestli si tak drahý auto můžou dovolit a pak se jednoho dne rozhodnou si ho koupit: “Prostě se musíte přestat bát těch nul!”
  • Navrhuju, aby se to zavedlo jako obecný princip… všechny výslechy na policii natáčet, sestříhat a dát na sítě, aby každý viděl, co je ten sprostý podezřelý za lumpa. Nebo vlastně ne, to je blbost… co by pak státní zástupci předávali spřáteleným novinářům?
  • Čínský prezident přiletěl do Moskvy. Vidím tam teda trochu ideologický nedoraz, že americkým letadlem.
  • Kim nám vyhrožuje jadernou zkázou, Medvěděv nám vyhrožuje jadernou zkázou, takže jdu do kavárny a ještě si rozmyslím, jestli má dneska cenu vůbec začít něco dělat.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)