7.9.2023
Kategorie: Společnost

Hodné holky se dostanou do nebe

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Máme deset dní do demonstrace… Je vylepeno rekordní množství letáků i billboardů, je domluveno rekordní množství autobusů, sociální sítě jsou rekordně otapetovány. Petra Rédová, která koordinuje zdravotní službu, mi říkala, že vždycky byl problém sehnat dostatek zdravotníků, ale tentokrát si může vybírat. Jestli je ještě něco, co by se mohlo udělat pro to, aby tato demonstrace vešla ve známost, řekněte to organizátorům a oni to udělají. Víceméně neexistují žádné limity….

… tedy, kromě ochoty přijít. Všechno ostatní už existuje. Stačí zvednout telefon, spojit se s koordinátory, domluvit si s nimi, kde nastoupíte do autobusu a připravit si tři stovky na cestovné.

Je třeba se bouřit. Je třeba se bít za své zájmy… protože kdo se nebije, ten ničeho nedobude. V našich dějinách je to velmi opakující se motiv. Za za Císaře pána jsme často bojovali jako lvi a Maďaři se bouřili… Maďaři dostali Rakousko – Uhersko a my nedostali nic. Dnes Orbán dělá v EU velmi zlobivé dítě a už staví druhou gigafactory, zatímco my můžeme koukat přes kopečky do Drážďan, jak tam naši přátelé Taiwanci budou stavět továrnu na čipy a raději nemyslet na to, jak dopadla Škodovka v Číně… kvůli jednomu Zastrčilovi… Že libtardi mlčí, tomu rozumím, ale nečekal jsem, že vyrcholový menežment Škodovky bude taková banda srabů.

Co nám přineslo evropské řešení energií? Nejvyšší ceny. Proč? Protože Fialu poklepali po zádech. Ale jinak je to katastofa, která se teprve rozjíždí. Ono není snadné pro firmu, aby prostě zvedla kotvy a přestěhovala se do jiné země. Ale jakmile se odhodlají a spustí to, už je nikdo nezastaví. To už je na nápravu pozdě.

Kdo má nejlevnější potraviny? Poláci. Kverulanti, fanfaróni, odbojníci… a také mají vlastně už největší armádu v Evropě, pocit krytých zad od Američanů… a unijní nesmysly už k sobě nepouštějí úplně rutinně. Je prostě třeba si dupnout.

Dokonce i ti Slováci jsou na tom líp… Matovič byl sice proevropský, ale také magor, takže i on si trochu vydupal. Ovšem náš Péťa je tak úslužný a lokajský, že nám jenom berou. Není divu, oni si tam Bruseli představují všechny Čechy přesně jako Fialu, když a něj pořvával ten Ferhofštadt.

Včera jsem to probíral s kolegy zemědělci… Ano, i oni vidí, co si na ně v Unii vymysleli. I oni vidí, kam jde naše zemědělská politika. Ale, zatím ještě peníze v kešeni mají, letošní rok pokryjí… složenka za daň z nemovitosti přijde až příští květen, dobytek tu žádný není, aby jim to došlo rychleji, podobně jako to došlo Holanďanům, jejichž zemědělská strana nejspíš teď vyhraje volby… A až náklady nepokryjí, už bude na protesty pozdě, protože nebude možnost to napravit.

Za První republiky a za Rakouska měli horníci jedny z nejvyšších platů. Ano, pořád to byla bída s nouzí, ale hokynářští pomocníci nebo nosiči na nádražích se měli daleko hůř. Kdo se bouřil? Horníci. Kdo měl první nárok na nemocenské pojištění? Hornici. Proč? Protože to byli ramenatí chlapi, co pro ránu nešli daleko a ani markýzu Gerovi nebylo radno se před ně při stávce postavit a provokovat. Horníci byli první, kdo měli pořádné odbory. Bouřili se a tak měli víc než dělníci v kamenolomech. Mnohem víc.

John Steinbeck ve svých Hroznech hněvu psal, že česáči ovoce měli vyšší platy jen tehdy, když před branami sadu demonstrovali jiní česáči za zvýšení mzdy. Jakmile byli rozehnáni, okamžitě šly platy dolů. Takhle náš svět funguje, přátelé. I ptáci v hnízdě nejprve nakrmí pískle, které nejvíc křičí. Kdo nekřičí, ten nic nepotřebuje a kdo nic nepotřebuje, ten nic nedostane.

Kdo se v klidu nechá ostříhat, ten bude stříhán. A můžete vzít jed na to, že Stanjurovi bude jedno, proč se necháte pokojně obírat. Jestli je to kvůli Rajchlovi, Okamurovi, nebo Babišovi. On je rád, že jste si svojí mírnost a poddajnost odůvodnili tím, že je Rajchl řízená opozice a tak se raději necháte oškubat, než abyste šli na demonstraci. Jako kdyby na tom záleželo… Jako kdyby to někdo v tom davu na náměstí uměl vyčíslit a kvantifikovat.

Nejdeme tam manifestovat svojí lásku k Rajchlovi, ale svoje znechucení s Fialou. A velká média udělají všechno pro to, aby vás přesvědčily o opaku. Protože když půjde o Rajchla, tak nepůjde o pětidemolici. Tak snadné to je.

Je nás hodně a bouříme se, to je jediné, co si z toho náš Derniér, Rakušan i jejich Česká televize mohou vzít. Bouříme se, jsme nespokojení s cenami energií, jsme nespokojení se směřováním naší země a je nás hodně. Pokud to takhle půjde dál, může se to vymknout z kontroly. To je jediné poselství, které můžeme vyslat. Uhři také nedostali dualismus hned. Trvalo to, i krev tekla. Přemysl Otakar se dlouho předlouho musel snažit, než se dopískal Zlaté buly.

Teď v neděli už jedna demonstrace byla… pět set lidí… inu, z toho si Vítek na zadek nesedne. Jestli vám vadí Rajchl, není nic snazšího, než přijít na demonstraci a pak si postavit vlastní kandidátku. Ale postavit si vlastní kandidátku, kterou nikdo nezná a hrdě stát na tom, že Rajchlovi přece nebudete dělat legitimitu a tak nepřijdete tam, kde vám zadarmo shromáždil sto tisíc lidí a vy tam s nimi můžete mluvit, to je prosím hloupost na úrovni jelita roku. Mějte si všichni vlastní záměry. I ti horníci si od toho slibovali různé věci. Mějte si všichni vlastní plány a hledejte si pro ně podporu. Uskutečňujte je. Pro mě za mě uskutečňujte i své vize vlády lidu bez politických stran. Nemusíte chtít totéž, co Rajchl. Ale nedělních proslovů jsem měl pocit, že to chápe jen Skalický a vsadím se, že se svými příznivci na Václavák přijede.

Kdo by to byl řekl, že základní test integrace i inteligence české opoziční politiky bude spočívat v pochopení, že je třeba sypat na největší hromadu…

Pokud totiž zůstanete doma, tak budete hodní a vláda se podle toho zařídí. Stejně tak se vláda bude muset zařídit podle toho, když Václavák naplníme k prasknutí. Orbán také nemá na to, aby porazil EU. Nemá na to, aby porazil Američany a vypráskal je z Evropy. Ale má na to, aby si vybojoval lepší pozice než měl před rokem. Kverulantstvím, dupáním, sypáním písku do soukolí… a občas i trochou kolaborace. Nevím, jestli máme na shození vlády. Ale vím, že pokud se nebudeme bouřit, tak si nedobudeme nic.

Hodné holky se dostanou do nebe. Ty zlobivé se dostanou, kam chtějí.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)