9.12.2022
Kategorie: Společnost

FORUM24 tvrdě kritizuje CNN Primu za to, že je moc demokratická v rámci respektu k pluralitě názorů

Sdílejte článek:

MATOUŠ BULÍŘ

Deník FORUM24 obviňuje CNN Primu z toho, že až přespříliš vyznává demokratické hodnoty a zároveň vychvaluje americkou CNN, která měla v minulosti mnoho problémů ohledně svého jednostranného pohledu na věc, při americké invazi do Iráku, kdy více než o zpravodajství šlo o státem schválenou „pravdu“.

FORUM24 publikovalo článek s názvem „CNN Prima News je ostudou americké matky. Účastí na ruské hybridní válce„, ve kterém místy dost agresivně kritizuje přístup CNN Primy ohledně dávání prostoru lidem ze všech názorových spekter.

Autorem je bývalý člen Rady České televize a současný člen TOP09 Zdeněk Šarapatka, který v článku uvádí, že americká CNN má u značné části Čechů z ostudy kabát, jelikož pod její hlavičkou jim totiž „její“ CNN Prima News servíruje takřka denně hvězdnou pěchotu dezinformační scény. A po orgiích antivaxerů, z nichž se nakonec vyklubali zarytí obhájci Kremlu, tam dostává hutný prostor Putinova pátá kolona. „Americká“ Prima se stala jevištěm provařených kolaborantů, konstatuje autor v úvodu článku.

FORUM24 dále reaguje na virtuální boj, který momentálně se CNN Prima vede z důvodu výpadu Tomáše Etzlera (FORUM24), který v podobném duchu zkritizoval článek s názvem „Brutální záběry útoku „ukrajinské smečky“. Rusové marně hledají spásu v zákopech„, kdy Primu označil za prokremelskou manipulační žumpu.

CNN Prima se proti tomu posléze ohradila a obvinila Etzlera z manipulace, což vyústilo v článek, který zde rozebíráme.

FORUM24 se dlouhodobě vyznačuje pojetím žurnalistiky ve stylu klasických totalitních médií, která nereflektují fakta, nýbrž striktně stanovený ideologický rámec, do kterého musí být jakákoliv informace zasazena.

Nutno dodat, že FORUM24 má ve svém popisu uvedeno, že se jedná o „názorový internetový deník“ s dodatkem „na obranu liberální demokracie“, ovšem samotné FORUM24 nic jako jiný názor nerespektuje a odmítá jiný než svůj pohled na svět, což dosti často ústí v podobné agresivní články směřované vůči lidem či institucím, které mají dle deníku „nesprávný“ názor či pohled na svět.

FORUM24 lze označit za médium, které je minimálně ideologicky silně angažované, ovšem čistě za předpokladu, že na to budeme koukat jako na blog. Budeme-li však na FORUM24 pohlížet jako na medium, lze ho zařadit do sféry dezinformačních a manipulačních webů vedle Sputniku, Aeronetu či Manipulátorů.cz.

CNN Prima je tak jednou z mnoha obětí tohoto deníku, kdy se dostáváme do situace, kde médium s podtitulem „ochránce liberální demokracie“ kritizuje a hanobí jiné médium za to, že dělá svou práci jak má, tedy, že dává prostor lidem napříč názorovým spektrem a neselektuje tak pouze ideově vhodné hosty, u kterých je jisté, že budou říkat to co říkat mají.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)