27.11.2022
Kategorie: Společnost

Festival iniciativní debility

Sdílejte článek:

JOSEF VOHNOUT

Co jsem na světě, tak pořád něco budujeme v čele s nějakým předvojem progresivních soudruhů, kteří vykořeňují chyby minulosti, vytváří nového člověka, bojují za správné ideály spolu s pokrokovou veřejností a slibují budoucí utopickou společnost. Blázni byli odjakživa, ale mám pocit, že současná doba snad překonává vše, co dosud bylo považováno za politické dno. Dovolil jsem si sestavit svou další přehlídku perel naší doby, aby nezapadly a nebyly zapomenuty.

Vyhlašujeme válku Rusku

Ani za komunistů si nepamatuji, že by v oficiálních prohlášení představitelů strany a vlády bylo něco o nutnosti vyhlášení války agresivnímu americkému imperialismu za namátkou bombardování mírumilovné socialistické džamáhíríje. Náš lid byl pochopitelně rozhořčen tak zjevným projevem státního terorismu a taky to dal oficiálním prohlášením najevo. Nicméně ať tím Rudým Právem listuju, jak listuju, nikde tam nevidím takové pěkné výzvy k vyhlášení války USA, jako na incident v Polsku předvedla soudružka Němcová, která se nemohla dočkat útoku NATO na Rusko. Ale absolutní vrchol představuje soudruh Pospíšil, kterému vše hned bylo jasné, a už sedlal koně k útoku na Rusko. Drahý soudruhu Pospíšile, dovol mi malou exkurzi do dějin druhé světové války. Svého času politicky působil v Belgii vůdce strany rexistů Léon Degrelle a ten v útoku na Sovětský svaz uviděl příležitost k budování Nové Evropy. Nezaváhal, vstoupil do německé armády, později do SS, a nasadil za své přesvědčení život na frontě ze začátku jako prostý vojín. Nehnal jiné do útoku, ale šel sám v čele příkladem. Tento vzor nasazení vlastního života platí i pro soudružku Afrovou (dříve Černochová). Dneska už není žádná překážka ke vstupu do ozbrojených sil ani pro ženy. Genderová rovnost je nám svatá, no ne? Jenže, pak se ukázalo, že prezident USA spí a cáklí mopslíci špatně odhadli páníčkovu náladu. Tak k jejich hořkému zklamání z jaderné války nic nebylo. Pro lid z toho plyne ponaučení, že až zase bude nějaký šmok žvanit něco o boji za naši svrchovanost, tak si připomeneme tuhle lekci. Že i taková prkotina, jako je rozpoutání jaderné války, přeměna ČR v bojiště a vůbec její existence závisí na tom, jak se vyspí prezident USA a to doslova. Dokonce mne napadá taková nepříjemná otázka, který z proruských dezolátů nás má možnost zatáhnout do jaderné války?

Prezident Ruska v pytli na mrtvoly

Nesmím zapomenout na úžasný státnický počin soudruha Rakušana, který na státní budovu vyvěsil vlajku s představitelem cizího státu zobrazeném jako mrtvola. Soudruh Matyáš, který tenhle vrchol politicky správného myšlení vytvořil, se spravedlivě rozhořčuje, že Putin musí být zničen. Mimochodem, pokud si chcete uchovat duševní zdraví, tak to video si pusťte po kouskách a opatrně. Osobně mám pocit, že dotyčný uprchl z ústavu šílenství. Pytel na mrtvoly a přání smrti je politicky naprosto v pořádku, jen to nesmí být šibenice. Tohle si nejen, že nedovolili ani komunisté vůči prezidentu Reaganovi, na kterého měli docela pifku, ale ani si nevzpomínám na podobné vyobrazení Stalina, které by za války vyvěsil na budovu Ministerstva lidové osvěty Emanuel Moravec. Což mimochodem krásně ukazuje úroveň svrchovanosti našeho státu. On je docela zásadní rozdíl v tom, když prezentujete svůj osobní politický postoj, anebo to uděláte jako oficiální představitel státu. Ten řitní alpinismus těchto pomatených bloudů je neskutečný. Takovou věc si nedovolil dokonce ani Miloševič po bombardování Srbska. Pominu-li naprostou nesmyslnost podobných činů, tak si lze klást otázku, jak je možné, že podobné věci se pořizují za státní peníze? Jak praví známý právník, tak výroba a instalace plakátů pro účely propagace politických názorů ministrů není součástí zákonné působnosti ministerstev. Ale koho to zajímají nějaké zákony a předpisy, když jde o politicky správnou věc, že? To známe už z dob boje s nejstrašnější chorobou.

Stop globálnímu ochlazování, ne vlastně oteplování, ne suchu, vlastně klimatické změně

V Brně stávkovali studenti za podnebí a proti zvyšujícím se cenám energií, protože vláda prý nic nedělá. Marně přemýšlím, co k této totální absurditě dodat. Už jenom to, že existuje něco jako stávka studentů proti počasí. Je to jako jít dovnitř restaurace, zaplatit tam za oběd a na protest, že je venku chladno ho nesníst a řvát na číšníka, ať s tím kouká něco dělat. Chtěl jsem se tak trochu zeptat, co se jako stane, když se studenti fakulty smažení hranolek nebudou chvilku učit? Už jenom ten přístup, místo toho, aby sami něco předvedli, tak akorát chtějí po jiných, aby konali za ně. Připomíná mi to reakci lidí v Bejrútu, kteří po výbuchu v přístavu místo odklízení trosek a pomoci vyšli do ulic protestovat. Taky mne docela pobavilo, že lidé studující na vysoké škole, byť jde o sociální studia, nejsou schopni vidět souvislost mezi cenou energií a jimi požadovanými opatřeními. Ani to, že si neumí najít takové věci, jako že dřív se bojovalo proti ochlazení, pak z toho bylo oteplení. Nejvíc zábavné bylo, když jim děkan vypnul bezdrátové připojení k Internetu a oni se nemohli předvádět na sociálních sítích, jak bojují za lepší svět. Víte, drazí studenti, kolik energie sežere taková serverová farma, na které celá ta paráda běží? Víte, kolik paliva se spotřebuje na přepravu čínského mobilu do vašich ručiček? A víte vy vůbec, jak se těží lithium do baterek telefonů? Nemám nic proti tomu, aby studenti něco požadovali, ale pokud chtějí být skutečným politickým hybatelem, tak musí přijít s nějakým rozumným řešením. Například sami ukázat, jak šetří energií, jak si sami šijí šaty, jak se myjí ve studené vodě, sami si vyrobí jídlo atp. V mém okolí žije podobná komunita a ta ukazuje, že to jde. Je to jejich volba, nechodí po okolí agitovat, abychom to dělali stejně, ale žijí si, jak se jim líbí a jak jim to vyhovuje. A o tom je svobodná společnost.

Tak si vezmi další svetr, ne?

Vláda svými úžasnými kroky a ideově zásadovými postupy rozmrdá zásobování plynem, aniž by měla připravený záložní plán, jak situaci řešit nebo nahradit výpadek. Už jenom ta naprosto absurdní představa, že představitel státu, který vydal rozkaz ke zničení energetické infrastruktury nepřítele, bude dojat tím, jaké utrpení si sami způsobíme. Ale co bychom pro naše ideové přátele neudělali, že? Jenom si kladu takovou divnou otázku, proč nám přátelé prodávají plyn a ropu čtyřikrát dráž než nepřátelé? Asi přátelský dárek k Vánocům. Mimochodem obsah článku bývával svého času dezinformace mající za cíl narušit solidaritu mezi demokratickými zeměmi. Což potvrzuje definici slova dezinformace – oficiálně nepřiznaná nepříjemná pravda. Soudružka Pekarová věrna svému třeskutě politicky korektnímu myšlení vše vyřeší tak, že místo omluvy lidem, kterým hrozí mrznutí v jejich bytech a důsledky krachu průmyslu, je vyzve k tomu, aby si prostě vzali druhý svetr. Vždycky jsem měl tuto soudružku za ideově absolutně neochvějnou a za maják správného myšlení, ale teď z tohoto mám pocit, že přešla na temnou stranu síly. Tím, že všichni prochladneme, jednak budeme náchylní k nakažení se covidem-19, čímž zahltíme nemocnice, ale také nebudeme mít dost síly na boj s Putinem. Takže ruská pátá kolona tak nenarazí na odpor a snadno se zmocní naší kvetoucí zahrádky. Tím vlastně soudružka nepřímo pracuje pro druhou stranu a dovedně to maskuje ideovou ryzostí. Když tady máme takové pěkné výročí na zamyšlení, jak končí zvláště zapálení soudruzi po vítězství jejich idejí. Když už jich není potřeba, tak končí ve vlastnoručně vytvořeném pekle. Je příznačné, jak si pokaždé myslí, že se jich to nemůže týkat.

Není teror jako teror

Ministryně Černochová se ráčila vyjádřit, že jí není líto dcery zabité výbušným zařízením pod autem, protože je jí mnohem víc líto tisíců lidí „zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie“. Podle státního zástupce o žádnou podporu terorismu nešlo. Škoda, že článek nezmiňuje zdůvodnění, proč to podpora terorismu není. Docela bych si to rád přečetl, abych se poučil. Zvláště v zemi, kde jsou lidé vazebně stíháni za nenávistné výroky. Jako vrchol té nenávisti jsou citovány výroky: „Ať táhnou do zpátky do Kyjeva.“ Tohle soud ohodnotil 10 měsíčním trestem vězení, přičemž dopad takových videí je na rozdíl od ministryně reprezentující oficiální postoj státu jak závažný? Jako zvláště zavrženíhodné článek zmiňuje, že také vyzýval k útoku na poslance. Bohužel se nedá z tvaru slova poznat, zda jde o množné číslo nebo o jednoho poslance. Inu vyzývat k útoku na zvolené poslance dobré není, ale výzva k podřezání prezidenta jako svině, to pak je podle našich soudů čistá demokracie zaštítěná svobodou slova. Společenská nebezpečnost výzvy k podřezání prezidenta od představitele veřejné správy je asi prakticky nulová. Připomínám, že stále mluvíme o zemi, kde je běžné lidi posílat do vězení za neopatrné komentáře na facebooku. Celkem autor komentáře dostal šest let a to se ani nepokusil naznačit to, co bez servítků napsala ministryně obrany. Na odpověď na prostou otázku proč jeden případ podpora je a druhý ne bude potřeba asi to správné politické myšlení.

Dezoláti rozdělují společnost

Demonstrovat proti demokraticky zvolené vládě je znakem proruského přístupu, jak se vyjádřil sám šéf vlády, a vůbec je to podvracení našeho zřízení. Vláda se přece mění ve volbách a cokoliv jiného je projevem odporu k demokracii. Ale demonstrovat proti demokraticky zvolené vládě pokud je v ní někdo, kdo se nám nelíbí, třeba Babiš, tak to je v pořádku, to je projev rozhořčení prostého lidu. Protože společnost rozdělují jen dezoláti. Správní lidé souhlasí se správnými lidmi, to je přece jasné. Kdežto chlastenci jenom rozrušují tuto skvělou jednotu. V zemi, kde ruší představení, protože autorem je Rus a námětem je oslava ruské říše, pak označit někoho slovem proruský zcela určitě není ani trošičku rozdělování společnosti. Jak mne jenom mohla tak absurdní myšlenka napadnout? Zvláště když k tomu připočtu fakt, že jiný než negativní komentář k Rusku v této chvíli spustí naprostou hysterii klávesnicových bojovníků a pozornost ideopolicie. Což je asi znakem vyspělé demokratické společnosti a rozhodně by mne ani nenapadlo ptát se, kdopak tu hysterii vyvolává?

Zasazujeme Putinovi jeden úder za druhým

Protože je Rusko zlé a špatné, tak je mu nutné zasazovat jeden úder za druhým. Angažovaní soudruzi v továrně na zmrzlinu nemohli přispět k válečnému úsilí a to je hodně trápilo. Dali noční poradu celého vedení a vymysleli, jak zasadí úder Rusku. Přejmenovali ruskou zmrzlinu na ukrajinskou. Jak se to Rusové dozvěděli, začali masově odhazovat zbraně, neboť pochopili, že stojí na špatné straně. Prostě plnit plán, to je bojový úkol všech pracujících. Když už jednou jste v té výrobě, tak můžete lépe bojovat za mír. Takže bychom mohli vedení společnosti Prima nabídnout tento osvědčený recept a mohou tak zvýšit svými přispěním výrobu zmrzliny, aby ruským agresorům zasadili zdrcující úder. Je docela děsivé, jak stačí změnit název nepřítele a články z padesátých let náhle vypadají jako aktuální zpravodajství a to včetně traktoristky demonstrující možnosti  genderové rovnosti. Jen tam komunisté nemají fotku amerického prezidenta v pytli na mrtvoly. No a pak, že pokrok není.

Mám pocit, že Kocourkov v porovnání s naším státem je spořádaná společnost s naprosto jasnou logikou a fungujícím systémem. Když zkušený politik Václav Klaus říká, že se stát rozpadá, tak ani tomu nevěnujeme pozornost? Podívejte se do dějin, co se stane při vzniku mocenské prázdnoty. Pokud s lidmi nehne ani to, že je někdo chce vtáhnout do jaderné války, tak s nimi už nehne nic. Jsem odsouzení k tomu si pár lekcí z dějin vyzkoušet takříkajíc na živo.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
101 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)