10.9.2023
Kategorie: Společnost

Emma má problém

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

Když už jsem první díl toho Damiána viděla a stihla si o tom něco přečíst, tak k tomu i něco napíšu.

Celkem souhlasím s názorem, který vyslovila tuším sama Emma Smetana, že seriálu velmi uškodila mohutná reklamní kampaň. Pokud by jej Prima avizovala jako nenáročnou telenovelu s pohádkovými prvky, kterou bude vysílat ve všední den odpoledne, před večerními zprávami, asi by nebyl důvod k tak hlasitým odsudkům. Je to prostě pohádka natočená v levných kulisách.

Do všeobecné kritiky seriálu se zřejmě výrazně promítá fakt, že Emma Smetana jednoduše není oblíbená. Já jsem její existenci velmi dlouho neregistrovala, všimla jsem si jí až v souvislosti s posměšky na její pařížské selfie od hořící katedrály Notre-Dame. Už tehdy bylo evidentní, že tahle paní to má u veřejnosti těžké.

A teď natočila něco nepovedeného, resp. něco, co naprosto neodpovídá původním ambicím tvůrců a velkolepé propagaci, a české publikum jí to dává náležitě “sežrat”.

Nejsem filmový kritik a nedokážu posoudit kvalitu hereckých výkonů, ale podle mého názoru výkon Emmy Smetany v seriálu nijak nevybočuje ze standardu ostatních účinkujících. V zásadě odpovídá úrovni scénáře a nákladnosti kulis.

Jmenovité útoky na herečku v hlavní roli tak možná plynou více z její neoblíbenosti, než z toho, že by ona sama úroveň díla nějak významně snižovala.

Prima to teď bude mít se seriálem těžké.

Jeho kritika a zesměšňování se už staly standardem, míra odsouzení po prvním dílu je tak vysoká, že to v podstatě už nelze dohnat a s celou sérií se nejspíš potáhne až do konce.

Ale já se aspoň na kousek druhého dílu podívám.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)