18.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Drsné volební (ne)doporučení

Sdílejte článek:

HONZA PALUSKA

Za 3 dny jsou tady volby a pořád je ještě dost lidí, kteří přemýšlí, komu to vlastně hodit. Existuje nespočet různých volebních kalkulaček a diagramů “proč kdy koho volit”, ale osobně postrádám nějakou analýzu aktivních uchazečů a můj hlas. Holt co si člověk sám neudělá, to nemá. Tak se do toho pusťme, ju?!

[ad#clanek-respo]

Strany jsem si rozdělil do několika škatulek podle toho, jak přijatelné se jeví. Hodnocení je čistě můj subjektivní pohled, pohled člověka, který stojí jen o to, aby se mu stát (a všichni ostatní) sral do života pokud možno co nejméně, ale zároveň uznává nějaký elementární řád věcí a pojmy jako národ, či vlast, pro něj nejsou jen prázdným heslem.

  • Absolutní zlo:

1. ANO – fenomén poslední doby. Fenomén proto, protože groteskním způsobem odhaluje co je špatně s naší demokracií. Tuctovej, slovenskej normalizační aparátčík, kterej zbohatnul díky kombinaci privatizačních a dotačních podvodů a mafiánskejch praktik při likvidaci svojí konkurence, tady za pomoci těch největších polistopadových prospěchářů zblbne masu lidí, kteří mu skočí na špek s tím, že konečně odstraní ten “zkorumpovaný systém”. Ten samý systém, díky kterému vydělal miliardy, který tady pomáhal nejen zbudovat, ale hlavně udržovat při životě a bez kterého by žádný Andrej Babiš nikdy neexistoval. Před 4 lety se se zapřením dali jeho voliči jakž takž pochopit. Prostě uvěřili manipulaci, kterou vytvořila dobře zaplacená PR agentura. Nicméně po tom, co tady estébákovo hnutí ty 4 roky předvádí mám pro jeho opětovné voliče jen pohrdání. Ideologicky je hnutí neuchopitelné, prostě pure zmrdství, nic víc. Tohle fakt nebrat!
Plusy: Nic mě nenapadá
Mínusy: To bychom tady byli asi dlouho, ale vyjmenuji jen ty nejpalčivější. Minulost a celkový charakter Babiše, EET, využívání zajišťovacích příkazů k likvidaci podnikatelů, kontrolní hlášení k DPH, prolomení domovní svobody kvůli topení (nebo zbrani), zákon o prokazování původu majetku, znovuzavedení urážky veřejného činitele, omezení prodejní doby, cenzura internetu, povinný poslední rok v mateřské školce, zavedení všech možných registrů (registr bankovních účtů, registr hrazených zdravotních služeb, registr sportovců, klubů a trenérů, atd.), příprava trestného činu krácení daně, novela shromažďovacího zákona, zákaz kouření v restauracích, povinné reflexní prvky pro chodce, absurdní zdražení pokut za přestupky v dopravě, Ťok a Brabec, klientelismus toho nejhrubšího zrna a spoustu dalších věcí. Kde ANO skáče, tam občan pláče.
Verdikt: Nikdy, nebo navždy!

2. ČSSD – prostě socani no. Není nutný je nějak moc popisovat. Když nechci aby se mi montoval stát do života, asi nebudu volit socany. Zajímavý na nich je jen to, jak poslední dobou (ty uplynulý 4 roky) odkopávaj jednoho jejich tradičního voliče za druhým. Jinak co se týče vládnutí je to stejné zlo, jako ANO.
Plusy: Snad jen výjimečně Chovanec, člověk tak nějak tuší, co od nich může čekat.
Mínusy: V podstatě to samé co u ANO, kterému v těch prasárnách zdárně 4 roky sekundovali, navíc ten jejich proEU řitní alpinismus, Dienstbier a velký Zao, atd., atd.
Verdikt: „Kapitalismu je vlastní jedna vada: nerovnoměrné rozdělení bohatství. Socialismu je vlastní naproti tomu jedna ctnost: rovnoměrné rozdělení bídy.“

3. KDU-ČSL – třetí do party vládních šmejdů. Partaj eurohujerských prostitutek, kteří jsou za vládní křesla ochotni kolaborovat v podstatě s kýmkoliv. V Praze na MHMP legitimizovali (a dostali do rady) třeba takové rudé dárečky, jako je SZ. Ze srdce jim přeju 4,99% v nadcházejících volbách.
Plusy: Snad jen konzervativní část KDU, ale to také jenom občas a navíc mi přijdou jako paní Colombová – všichni o nich slyšeli, ale nikdy je nikdo neviděl.
Mínusy: Jsou podepsaní pod všem, co tahle vláda přijala a že to nebylo nic dobrého, Ivan Gabal a europoslanci Zdechovský a Svoboda, jejich eurohujeství, jejich protizbraňová hysterie v Senátu, koalice se Zelenými, atd.
Verdikt: Nebrat! Křesťané jen na papíře, v reálu progresivistická banda.

  • Rudé zlo

1. KSČM – parta konzervativních bolševickejch strejců, kterým se stýská po Okresu na severu. Nic dobrého to pochopitelně není, ale z té party “Rudé zlo” jsou asi nejméně nebezpeční (což je samo o sobě dost smutné). Ten, kdo se těšil na to, až jim voliči vychcípají, musí být nutně zklamán, protože voliči jim spíše mírně stoupají. Jediné co fakt klesá (jestli vychcípáním netuším) je počet jejich členů. Oproti roku 2003 o více než polovinu. Furt jich je ale přes 40 000. 
Plusy: Plus u komunisty? Že by jeho pohřeb….?! Snad přece jen něco, nejsou tím nejhorším v kategorii Rudé zlo 
Mínusy: Copak jich za těch 40 let bylo málo?
Verdikt: Mrtvej komouš, dobrej komouš

2. Strana zelených – skutečná superstar novodobého českého marxismu. Dříve neškodná ekologická partaj, která dovolila obsadit vlastní členskou základnu levicovými totalitáři toho nejhrubšího zrna a pod vedením polodementního východoněmeckého pornoherce předvádí takové divadlo, až se z toho tají dech. Pokud byste v roce 2017 chtěli v ČR zažít pravou nefalšovanou bolševickou revoluci, pusťte tyhle nenávistné magory ke korytu. Tahle strana je lepidlem pro to nejhorší, co lze v našem veřejném životě najít!
Plusy: Nejen že mě nic nenapadá, oni žádné neexistují!
Mínusy: Absolutně vše! Bolševická ideologie, bolševické myšlení, bolševické jednání, Mladí zelení, Klinika, samotná existence…..prostě vše!
Verdikt: Než tohle, to si raději nechám vyhřeznout plotýnku!!!

3. Piráti – Strana zelených s lidskou tváří. Ale když už chci být zmrd, proč volit kopii, když můžu volit originál, že? Parta poměrně nesourodých a ideologicky neukotvených jedinců, kteří si do vedení navolili zelené béčko. Co se týče jejich programu, tak mě neoslovuje prakticky nic, některé věci mě naopak děsí (nepodmíněný příjem). Ta jejich popularita v médiích také není sama sebou, to už by mělo člověka trknout.
Plusy: Jsou noví a neokoukaní, asi to myslí upřímně, určitý důraz na svobodu jednotlivce.
Mínusy: převážná část jejich programu, jejich stranické vedení, až na výjimky jejich účinkování na MHMP
Verdikt: Možná je pro ně kolonka “Rudé zlo” trochu přísná, ale po té prasárně s Mariánským sloupem jim imho patří. Nevidím jediný důvod, proč je volit. A lidé co to udělají budou jen zas a znova zklamáni. Zakládat svojí volbu na tom, že “to někdo už konečně vymete” je hloupé! Raději volte někoho s vizí fungování státu, ne napravovače, nebo údržbáře.

  • Das ist mir egal

1. SPD – podle mě banda naivů, ale zas je imho zbytečné z nich dělat nějaké nácky. Tomio je obyčejný hochštapler a prodavač deště, který našel skulinku na trhu a zdárně z ní ždímá prachy. Že mu to lidi žerou je pro mě osobně dost nepochopitelné, ale taky to hodně vypovídá o tom, kam až lidskou zoufalost nechaly tradičnější strany zajít. Chápu, důvody proč ho lidi volí, ale obávám se, že někde po cestě prodělali lobotomii, protože chtít bojovat proti EU s někým, kdo se podepsal pod žalobou na prezidenta Klause kvůli nepodepsání dodatku Lisabonské smlouvy je jako jít hasit požár se zapalovačem. A těchto veletočů existuje celá řada. Osobně Tomiovi nevěřím, ani že se jmenuje Okamura.
Plusy: Nějaké bych našel, ale vzhledem ke kredibilitě pana Okamury je nepovažuji za věrohodné
Mínusy: Věrohodnost vůdce sekty, fanatismus jeho přívrženců, celková intelektuální žumpa
Verdikt: Pikarti české politiky. Spíš mě odpuzují než přitahují

2. STAN – i mokrá houba má větší charisma než tahle “strana”. Působí na mě tak nijace, až k nim v podstatě nejsem schopen žádného citu, ani kladného, ani záporného. 
Plusy: Nijakost, požadavek na zavedení majetkové odpovědnosti pro soudce, státní zástupce i úředníky
Mínusy: Nijakost, Gazdík a Fraský jejichž akurátní ksichty už nemůžu ani vidět, některé programové body, vládnutí na MHMP, koalice se SZ, to neustálé vezení se na té protikorupční floskuli.
Verdikt: Strana zbytečná jak mrtvýmu zimník. Není důvod na nich mrhat energii

3. TOP 09 – zaručeně “konzervativní a pravicová” strana s Džamilou Stehlíkovou na kandidátce. TOP 0,0009 a Mirda Kalousek bojují o přežití a neváhají k tomu využít všech prostředků, od vystavování téměř mumifikovaného knížete až po paranoidní strašení Ruskem. Ta strana pochopitelně není pravicová, spíš středová, a už vůbec není konzervativní, ale pravda je taková, že by mi v PS nijak nevadila. Můj vztah k ní je neutrální, nebo možná mírně negativní.
Plusy: Jistá pravicovost tam je, Mirek Kalousek je občas vtipný, lepší než drátem do voka
Mínusy: Eurohujerství, Mirek Kalousek je občas kokot, Džamila Stehlíková na kandidátce, progresivismus.
Verdikt: Pro mě osobně nevolitelní, ale těch 5% bych jim přál. Raději je, než Piráty!

  • To by šlo

1. ODS – moje srdcová záležitost. Strana velké radosti i velké bolesti. První partaj, kam jsem kdy vlezl (tenkrát jsem si myslel že i poslední), kterou založil náš nejlepší polistopadový politik Václav Klaus a dal do vínku takové noty, že to snad zkurvit ani nešlo. Jenže ejhle, ono šlo. Strana prodělala vlastní vinou kolaps a teď se z něj horko těžko zvedá. Jestli se jí to povede je ve hvězdách, nakročeno má. Další hádám uvidíme.
Plusy: Někteří lidé, autentická pravicovost, převládající eurorealismus, dobrý program, jistota postupu do PS
Mínusy: Někteří lidé, historická zkušenost s propastným rozdílem mezi sliby a realitou……
Verdikt: Volba rozumem a jistota nepropadnutí hlasu ovšem s velikým otazníkem, jestli s člověkem zase nevyjebou jako už tolikrát

2. Svobodní – už dávno ne nováček pravicové politické scény, kterého táhnou dolů zoufalé nedostatky na poli personálním a nedostatek pokory. Svobodní mohli vystřídat ODS na pozici hegemona pravice, ale po úspěchu ve volbách do parlamentu EU zazdili na co přišli. Jednu chvíli jim hrozilo to samé, co potkalo na opačném spektru Stranu zelených a to sice převzetí dogmatickými fanatiky jediné pravdy, ale to se nyní zdá minimálně z části zažehnáno. Navíc jejich lídr, Petr Mach, je skutečně slušný a poctivý člověk a to v české politice není zas tak málo. V současné době určitě strana, která má nejsvobodnější program. Zajímavá volba s otazníkem postupu do PS.
Plusy: důraz na svobodu, program v ekonimických otázkách, Petr Macha a pár dalších lidí, upřímnost, poctivost a ochota něco změnit, jasná ideologická ukotvenost
Mínusy: Některé body programu (hlavně ve společenských otázkách), přítomnost libertariánských ultras, nezkušenost a absence vyprofilovaných politiků, slabé volební preference
Verdikt: Pro konzervativce asi těžko stravitelná volba, nicméně autentická pravicová strana s důrazem na lidskou svobodu, jejíž přítomnost by naše sněmovna potřebovala jak prase drbání. Držím palce!

3. Realisté – velmi mladý podnik několika zajímavých (a několik ne) jmen, který vzhledem ke svému mládí produkuje několik pochopitelných otazníků. Konzervativní volič čeká na “svou” stranu tak zoufale, že se chytá už téměř jakéhokoliv stébla. Strana v čele s Petrem Robejškem, či Alexanderem Tomským je navíc stéblo velikosti mostního pilíře. Velmi zajímavý program, několik velmi dobrých jmen a začátečnický entusiasmus táhne dolů trochu nepovedená kampaň. Uvidíme.
Plusy: Robejšek, autentická pravicovost a ideologická ukotvenost, jasné zásady a přehledný program, Petr Havel a jeho program pro venkov je to nejlepší, co jsem za posledních 20 let četl, mladí a neokoukaní lidé a (zřejmě) upřímná snaha o změnu.
Mínusy: Místy skutečně hloupá kampaň, otazníky nad některými lidmi uvnitř Realistů, otázka jestli se do PS vůbec dostanou
Verdikt: Národní, konzervativní strana pro ty, co už to ODS nevěří. Zajímavá volba s několika otazníky. PS bych jim moc přál, ať se ukáží.

Tak, to bychom asi měli. Jistě jsem na některé strany zapomněl, snad mi to Unie H.A.V.E.L., či Občané proti developerské výstavbě v Prokopském údolí prominou. Co říci závěrem? Sice o tom pochybuji, ale pokud někoho tento text přesvědčí o tom, aby to hodil nějaké pravicové straně a ne bolšanům, nebo tomu zlu, co nám tady 4 roky vládne, tak to nebyl ztracený čas. Znáte to, i kdyby to mělo zachránit jen jeden lidský život…

[ad#pp-clanek-ctverec]

Autor: Honza Paluska

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 3,63 out of 5)
Loading...