24.5.2022
Kategorie: Multikulturní soužití

Dětské gangy řádí v obchodním centru v Ústí nad Labem. Napadají lidi i kradou

Sdílejte článek:

SM

Obchodní centrum Forum v Ústí nad Labem musí v uplynulých týdnech řešit zvýšenou aktivitu s partami dětí a mladistvých, které tropí záměrně na místě nepořádek.

V obchodním centru Forum v Ústí nad Labem panuje každý den čilý ruch. Za poslední dobu je v něm rušno ještě více než obvykle, protože na něj odpoledne pořádají ,,nájezdy“ partičky dětí a mladistvých z nepřizpůsobivých rodin.

Jejich věk se pohybuje podle svědků zhruba od 8 do 16 let. Dětské gangy jsou v obchodním centru činné obvykle v odpoledních hodinách a dělají na místě značný rozruch. Skupiny, mezi nimiž nechybí ani dívky, pokřikují na prodavače i na kolemjdoucí, jsou vulgární, pouští záměrně hlasitou hudbu či kradou. Oblíbenou ,,kratochvílí“ partiček je také vypínání eskalátorů.

SM oslovil předsedu Asociace nákupních center Ing. Jana Kubíčka a požádal jej o vyjádření k situaci. Kubíček říká, že obchodní centra mají schopnost se v těchto vyhrocených případech bránit a hledat adekvátní řešení. Zmínil také v této souvislosti situaci v OC Central Most, kde vznikl podobný problém jako v Ústí nad Labem. Tam se například vytvořily smíšené hlídky. ,,Tyto věci se dají řešit, je to samozřejmě nepříjemná záležitost, ale není to nic nového, co bychom předtím neviděli,“ uvedl Kubíček. Situace žádá podle Kubíčka určité zkušenosti, jež mohou poskytnout například jiná obchodní centra, která již podobný problém řešila v minulosti.

Nabízí se tak otázka, kdo zajišťuje ostrahu obchodního centra a proč nejsou podniknuty kroky, které by na místě omezily nežádoucí aktivitu dětských gangů. Podle informací redakce SM vykonává ostrahu obchodního centra bezpečnostní agentura SSI.

Na druhé straně se v posledních dnech situace zlepšila, a to díky tomu, že se zintenzivnily hlídky, a proto mohou i efektivněji zasahovat, pokud to okolnosti vyžadují.

SM

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)