17.6.2024
Kategorie: Politika

Demokraté v USA postavili Bidena jako jediného kandidáta – jen jeho znovuzvolení může ochránit jeho rodinu a přátele před vyšetřováním a možná vězením

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GUTTMANN

Celý svět s údivem sleduje vystupování Joe Bidena na veřejnosti. Prezident největší světové velmoci chodí jako zombie, oslovuje mrtvé, usíná na veřejnosti a zakopává, plete si Ukrajinu s Gazou a nevzpomíná si jakou funkci mají jeho nejbližší spolupracovníci. Každého napadne otázka, proč americká Demokratická strana nepostavila do voleb nějakého jiného kandidáta. Například, Robert Kennedy mladší, který se Demokratické straně v roce 2023 nabídl, se může vykázat nejen kouzlem Kennedyů ale i centristickými názory, které by apelovaly nejen na voliče Demokratů ale i na velkou část republikánských voličů. Kennedy by měl proti Trumpovi určitě lepší šance než Biden, ale byl odmítnut, stejně jako všichni další kandidáti. Proč? Vždyť dnes může být sotva někdo horší než Biden.

Nejpravděpodobnějším vysvětlením může být nesmírný tlak lidí z celého Bidenova okolí na jeho setrvání ve funkci, protože jen na něm závisí nejen jejich politická moc ale možná i jejich přežití jako bezúhonných občanů. Dvě události straší elity americké Demokratické strany: zveřejnění obsahu laptopu Bidenova syna Huntera v roce 2020 a následné tvrzení amerických bezpečnostních špiček, že nalezení Hunterova laptopu bylo organizováno ruskou vládou (zde). Zdrogovaný Hunter zapomněl svůj laptop v opravně, odkud se dostal do redakce novin New York Post, která jeho obsah postupně zveřejňovala, přičemž úzkostlivě dbala pravidel tak, aby nebyl porušen americký zákon.

Šokující odhalení z laptopu nejen ukázala zcela rozvrácený životní styl členů Bidenovy rodiny, ale i jejich propojení s ukrajinským, ruským, kazachstánským a čínským byznysem. Hunter využíval vysokého postavení svého otce, který se dokonce zúčastňoval schůzek se zahraničními obchodními partnery Huntera a dostával část výtěžků. Zkorumpovanost Joe Bidena však v roce 2020 neměla překvapit; například již v roce 2018, ještě před laptopovou aférou, byl zveřejněn záběr Joe Bidena, kde se naparuje, jak ve funkci amerického viceprezidenta v roce 2013 nařídil ukrajinské vládě propuštění nejvyššího prokurátora. Biden vyhrožoval, že zablokuje slíbenou půjčku ve výši miliardy dolarů Ukrajině, když nebude vyhozen prokurátor Viktor Šokin, který příliš všetečně zkoumal Hunterovy obchody na Ukrajině.

Na slavném záběru z roku 2018 si Biden poklepává na hodinky a chlubí se, jak Ukrajincům řekl, že mají šest hodin na vyhození Šokina. Bidenovi přátelé se smějí a Biden na adresu Ukrajinských představitelů dodává: „ty svině“ (sons of a bitch, zde). Tento šokující příklad byl znovu projednáván v americkém kongresu před několika měsíci a Bidenův vulgarismus ani nebyl na záznamu nahrazen písknutím (zde). Pravost laptopu byla okamžitě po zveřejnění jeho obsahu většinou amerických médií popřena a popis obsahu byl cenzurován. Špičky Demokratické strany, včetně Clintonů a Obamů, se rychle zmobilizovaly a zorganizovaly sepsání dopisu 50 vysokých představitelů bezpečnostních složek, včetně bývalých ředitelů CIA i ministrů obrany, kde se sice přiznávalo, že pro ruskou stopu nejsou důkazy, ale kde se psalo, že „zkušenost vede k hlubokému podezření, že ruská vláda hrála významnou roli v tomto případu“ („experience makes us deeply suspicious that the Russian government played a significant role in this case“, zde).

Dopis dále naznačuje, že Rusko stojí za Trumpem, že jeho vítězství ve volbách v roce 2016 bylo umožněno ruským zasahováním, a že i v nastávajících volbách, které měly proběhnout 3. listopadu 2020, se Rusko angažuje na straně Trumpa proti Bidenovi. Publikování zmíněného dopisu 19. října 2020, těsně před volbami, spolu s totální cenzurou faktů z Hunterova laptopu, nepochybně volby ovlivnilo. Dnes o pravosti laptopu nikdo nepochybuje a v nedávném soudním přelíčení proti Hunterovi byl laptop prezentován jako přesvědčivý argument obžaloby. Za neoprávněné získání zbraně hrozí Hunterovi mnohaleté vězení, ale na cestě jsou mnohem vážnější obvinění spojená s daňovými úniky; vyloučit nelze ani obvinění ze spolupráce s cizími mocnostmi, neboť Hunter byl s vědomím svého otce ve styku s představiteli Komunistické strany Číny a dokonce od nich dostával dárky.

Vězení by mohlo hrozit dalším členům Bidenovi rodiny, včetně Jamese Bidena, bratra prezidenta, ale možná i Joe Bidenovi, kdyby se stal řadovým občanem. Určitě dojde k vyšetřování oněch 50 vysokých představitelů bezpečnosti, kteří na požádání Demokratické strany, jmenovitě asi Hillary Clintonové, vymysleli pro laptop „ruskou stopu“. V případě vysokých funkcionářů Demokratické strany a bezpečnostního aparátu může jít o spiknutí s vězením na stovky let. Proto je pro všechny podezřelé nanejvýš nutné, aby Joe Biden zůstal ve funkci. Zvlášť velké nebezpečí pro všechny spiklence představují současné vykonstruované soudy proti Trumpovi, neboť se stávají precedentem ukazujícím, že politické oponenty lze likvidovat na základě dezinterpretace zákonů s využitím zkorumpovaných soudců spojených s určitou politickou stranou.

Proto levicové elity, včetně médií, bezpečnosti a aparátu Demokratické strany, vsadily vše na udržení Joe Bidena ve funkci, i kdyby již ani nebyl schopen hnout prstem – prstem a i vším ostatním již budou hýbat oni sami. Bohužel na osudu USA závisí i osud celé naší civilizace, a proto se všichni musíme modlit anebo si alespoň usilovně přát, aby v amerických volbách vyhrál Trump.

TOMÁŠ GUTTMANN

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)