23.6.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Další prohra Zuzany Čaputové – §363

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Zuzana Čaputová a liberálně nedemokratická bývalá slovenská vláda utrpěla další velkou politickou prohru.

Politický a justiční systém na Slovensku není identický s naším. Na Slovensku má nejvyšší prokurátor jednu pravomoc – zastavovat trestní a soudní řízení tak, že definitivně toto řízení skončí bez možnosti odvolání – dle §363.

Bývalá liberálně nedemokratická slovenská vláda instalovala do funkce nejvyššího prokurátora pana Maroše Žilinku. Tento vysoký justiční funkcionář se ovšem oproti očekávání nechoval jakou loutka liberálních demokratů, ale jak se říká ve fotbale „pískal rovinu“. To ovšem v praxi znamenalo, že zastavil účelovou kriminalizaci některých „ficovců“, opakovaně se ohradil proti zatahování prokuratury do politických bojů. Dále se ohradil proti vazalské smlouvě o dočasném 10-ti letém pobytu amerických okupačních vojsk na Slovensku před jejím schválením a podpisem Čaputovou s tím, že smlouva je v rozporu se slovenskou ústavou.

Proto se liberální nedemokraté a Čaputová rozhodli odebrat panu Žilinkovi pravomoc ukončovat nevratně trestní řízení podle §363. Podali ústavní stížnost a neuspěli. §363 je v souladu se slovenskou ústavou. Liberálním nedemokratům prostě vadí nezávislý justiční funkcionář.

Co se týče Čaputové a slovenské justice – např. jí nevadilo a nevadí, že úřad speciálního prokurátora zastává člověk, který byl pravomocně odsouzen za zabití člověka – etalon morálky liberálních nedemokratů pan Daniel Lipšic.

Když byl jeden statečný slovenský soudce kárně stíhán za to, že napsal Čaputové velice slušný dopis o poměrech na Slovensku, „demokratka“ Čaputová na jeho obranu ani nehlesla. V dopise onoho soudce např. bylo závadné oslovení „Vážená paní Čaputová ….“ a to hrozně vadilo.

Nevím, zda toto, tedy skutečné poměry na Slovensku, ovšem zajímá českou lůzu, která vylezla z kanálů, poté co Čaputová ohlásila, že nebude znovu kandidovat – např. Přibáň, který uráží slovenský národ, že jsou to dezoláti, protože mnozí po právu odmítají éru Čaputové, dále členka zločinecké organizace ODS Černochová a další a další ….

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)