24.5.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Doležalův seznam vlastizrádců, vysmátý Sobotka a inovátor Babiš

Sdílejte článek:

PETR HAMPL 24|05|2016

Pondělí  16. května

Doporučuji ke čtení nedávný rozhovor s ultrasluníčkem Bohumilem Doležalem. Definuje tam totiž, na které politické strany je „spolehnutí“, že navzdory předvolebním slibům budou postupovat podle pokynů pražské kavárny. Jsou to ČSSD, KDU-ČSL, ODS a TOP09. Jakkoliv s jeho východisky nesouhlasím, tahle analýza je silná. Takže díky za doporučení, komu se ve volbách určitě vyhnout.

Rozhovor s Bohumilem Doležalem

[ad#clanek-respo]

Úterý 17. května

Jestli se někdo může po uplynulých několika dnech smát, pak je to Bohuslav Sobotka. Bez ohledu na to, jak děsivě si počíná, jeho pozice neslábne, protože se do problémů dostává i opozice. Zbytkový Úsvit se začíná prezentovat jako parta uzavřená do sebe, která si vystačí s fotografováním v pronajaté zasedačce ve sněmovně. Nově zformovaný Blok proti islamizaci vedený asistentkou Jany Volfové snad ani nestojí za komentář. Třítisícová účast na megademonstraci Okamurovy SPD dává tušit, že hnutí je stabilizované, ale nadále nedokáže oslovit většinového voliče. A komunisté zahodili šanci stát se masivní nacionalistickou silou.

Vypadá to, že na to velké pořád ještě čekáme. A obávám se, že nadějnou cestou není ani sjednocování. Samozřejmě, představitelé různých opozičních proudů by spolu měli mít slušné vztahy a podle možností se podporovat. Ale spojením 10 lidí bez vůdcovských schopností nevznikne leader. A spojením 10 hnutí neschopných vést efektivní kampaně nevznikne marketingová genialita. Spíš to vypadá, že lidé s ambicí měnit poměry a zachraňovat civilizaci budou muset pracovat ještě tvrději a budou se muset hodně učit. To se pochopitelně týká i mne osobně.

Středa 18. května

K údivu nad tím, že vrchním velitelem amerických pozemních sil byl jmenován homosexuál. Skutečnost je ještě zajímavější. Eric Fanning není voják a nikdy neprošel vojenským výcvikem. Kariéru začal jako asistent senátního výboru, pokračoval v public relations agentuře a celý život strávil v různých politicko-byrokratických pozicích. Podle všeho je to prototyp levicového kavárenského intelektuála, který nenávidí svobodný svět a pohrdá vojáky (což je nejspíš vzájemné). Źe je funkcionářem nějakého svazu homosexuálů a lesbiček, to je jen třešnička na dortu.

Jeho jmenování dobře navazuje na předchozí kroky Baracka Husseina Obamy, který omezuje bojové útvary a rozšiřuje počty úředníků. Americká armáda budoucnosti bude nepřátelům hrozit především nekopromisním zaváděním kvót pro zastoupení menšin a odvážnými formuláři.

Čtvrtek 19. května

Vynález přítele Cukrouše mě upozornil, že právě před rokem jsem publikoval svou Úvahu o politickém a kulturním buranství. Po roce bych klíčové poselství shrnul takhle: Nikdo nemá povinnost být bohatý a úspěšný. A nikdo nemá ani povinnost sdílet názory a kulturní vkus elit. Životní styl a různá přesvědčení lidí z nižších tříd jsou stejně hodnotná a máme plné právo si je hájit. Superelity nemají právo vnucovat nám svůj životní styl a svoje priority. Nenechme si vzít svou hrdost, nenechme si vzít své sebevědomí, nenechme si vzít právo bránit svůj životní prostor a svůj pohled na svět.

Pátek 20. května

Zatímco zisky korporací – mohutně podporovaných investičními pobídkami a dalšími dotacemi – setrvale rostou, živnostníkům se už několik let daří stále hůře a spousta z nich krachuje. Na státní finance to dopadá tak, že se z živnostníků daří vydírat méně a méně peněz. Kde nic není, ani smrt nebere. Normální člověk by si myslel, že v takové situaci je zapotřebí živnostníkům ulevit. Ale pan ministr Babiš zvolil inovativní řešení. Nejprve naložil spoustu nových administrativních povinností, a v dalším kroku zvýší daně. To není apríl, Andrej Babiš nejspíš opravdu věří, že to bude fungovat.

Původně jsem chtěl napsat, že Babiš je nejhorší správce státní pokladny od prvních Přemyslovců, ale pak jsem si uvědomil, že tu jeden stejně špatný byl. Jmenoval se Miroslav Kalousek. Všimněte si, že ty dva pány spojuje stejný byrokratický aparát. Nestačí vyměnit ministra, je zapotřebí zcela změnit způsob fungování ministerstva. Návrh Pavla Kohouta na zrušení ministerstva financí tak rozhodně není od věci.

Sobota 21. května

Babišovo ANo zahájilo kampaň do krajských voleb jednoduchými billboardy. Nalevo stojí Andrej Babiš, napravo od něj kandidát na hejtmana s poselstvím pro ten či onen kraj. Jenže když je člověk třeba obchodní cestující a projíždí celou republiku, rychle si všimne, že všechny ty plakáty jsou stejné! Existuje jediné poselství, mění se pouze obličeje kandidátů. Je vidět, že průmyslník ví, co je úspora z rozsahu. Pro příště navrhuji koncepci dotáhnout a nechat všem kandidátům udělat plastickou operaci. Potom vystačí ANO s jediným billboardem. Jo, ale pokud chcete volit lidi, co jsou schopni používat vlastní mozek, vyberte si někoho jiného.

[ad#clanek-respo]

Neděle 22. května

Současný turecký režim spojuje to nejhorší ze středověku a moderní byrokracie …

hampl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...