7.11.2024
Kategorie: Ze světa

Co by se mohlo změnit, pokud budou splněny některé sliby Trumpa?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Na úvod chci zdůraznit, že druhé volební období je u většiny prezidentů, kteří zároveň zakončují svoji politickou kariéru, často doprovázeno zrazováním alespoň části programu.

To je vidět velmi často a je třeba s tím počítat také u Trumpa. Na druhou stranu jde i o Vance, který politickou kariéru teprve začíná, takže bude samozřejmě do jisté míry důležitý i jeho vliv, ale i celkový vliv Trumpovy administrativy.

Níže uvedené sliby mohou být navíc splněny jen tehdy, kdy Trump skutečně umístí na klíčové posty některé konkrétní politiky, jak již dříve slíbil.

O tom, že by se mohlo podařit ukončit konflikt na Ukrajině už příští rok, se hovoří opakovaně – a jen praxe uvidí, zda se to Trumpovi povede. Je to ovšem jeden z jeho slibů, i když oněch slíbených 24 hodin na ukončení konfliktu (což by bylo v lednu 2025) samozřejmě nebylo míněno vážně.

To by mělo jistě nemalý vliv i na Evropu, další sliby už budou mít vliv spíše na USA, ale do jisté míry by mohly zasáhnout i náš kontinent.

V  USA se nejspíš bude pokračovat ve stavění plotů na hranicích a zastaví se dosavadní nekontrolovatelná invaze. Připomínám, že do země přišlo za ani ne 4 roky vlády Bidena kolem 15 (někdy se hovoří až o 20) milionů migrantů.

Slibem, který zřejmě také splní, je zastavení šílené zelené politiky, kterou začal zavádět Biden. Ten již do příštích let naplánoval útraty v řádů bilionů dolarů na zelenou politiku. Green Deal tak zůstane záležitostí Kalifornie a několika dalších progresivistických států.

Všechny ambiciózní plány Bidena Trump zruší. Jisté je, že odstoupí od nesmyslné Pařížské dohody, jako tomu bylo i minule.

Taková politika může možná částečně ovlivnit i Green Deal EU v situaci, kdy zůstane Evropa posledním ostrůvkem šílenství.

Stále je totiž třeba si uvědomit, je je zde značný vliv Washingtonu. Pokud by se „vysušily bažiny“ (což minule Trump neudělal), pak by to mělo alespoň částečný vliv i na Evropu.

Je také vysoce pravděpodobné, že USA opět vystoupí z WHO, což však zřejmě evropské země následovat nebudou.

A jsme-li u zdravotnictví, nelze zapomenout na to, že na tomto postu v Trumpově administrativě má stanout také Kennedy, který by rád zahájil „bitvu“ s Big Pharmou, Big Finance a Big Food.

To by už mohlo mít i značný vliv na Evropu (a zbytek světa), protože přinejmenším zákaz jednostranně výhodných smluv, jaké uzavřel například Pfizer ohledně genových injekcí, kdy se zříká veškeré zodpovědnosti, by platil i pro zákazníky mimo USA.

To by samozřejmě bylo potěšitelné, protože v takovém případě by už nebylo pro tyto genocidní firmy tak jednoduché nabízet jakékoli škodlivé preparáty bez obav z možných důsledků.

Trump také slíbil podporu kryptoměn, což je přesný opak toho, co nyní provádí EU, která je hodlá regulovat. Opačné kroky Washingtonu by mohly Brusel v těchto záměrech přinejmenším přibrzdit.

Jisté je, že se přestane prosazovat woke agenda, proti níž chce v rámci Trumpovy administrativy údajně bojovat Elon Musk. Samozřejmě se také zmírní cenzura, kterou prosazovala Bidenova administrativa.

Vzhledem k jasnému propojení cenzurních sítí by to mohlo mít vliv i na evropské cenzory, kteří jsou často financováni právě z USA, včetně amerických ambasád, jejichž složení již bude zcela jiné.

Trump má také ambice restrukturalizovat CIA, která je již „státem ve státě.“ Právě na CIA si však chce došlápnout i Kennedy, kterému tato zločinecká organizace zabila otce i strýce.

Jak dalece bude možný tento krok, se teprve uvidí. A zatím není jisté, že se k tak závažnému kroku Trump skutečně odhodlá. Když to plánoval JFK, byl záhy zastřelen.

Trump také slíbil, že budou zveřejněny všechny utajované dokumenty týkající se atentátu na JFK, 11. září, Covidu, UFO, Epsteina, atd.

Slíbil také, že disidenti jako Ross Ulbricht, Edward Snowden, Roger Ver a Kim Dotcom dostanou prezidentskou milost.

Do administrativy byl také přizván libertarián Ron Paul, který se chystá pomoci s reformu vládního aparátu a chtěl by ho důkladně zredukovat.

Nicméně samotný Ron Paul se již vyjádřil, že nechce být přímo součástí administrativy, spíš se zdá, že by byl jedním z poradců.

Připomínám, že Ron Paul je nejen letitým tvrdým kritikem amerických válek, ale byl také jedním z čelních odpůrců covidové diktatury.

Právě uvedené kroky, které mají za cíl zredukovat administrativu (a tedy i potlačit moc Deep State), by také mohly umožnit snížit poměrně vysoké daně, které nyní sužují Američany.

Co vše bude splněno a co ne se teprve uvidí. Důležitý ale není Trump. Mnohem důležitější bude to, kdo ho bude obklopovat a bude součástí administrativy.

Minule šlo o kované jestřáby a neocony, kteří  ho dokonce ani nepodpořili do druhého volebního období. Právě ti vedli do značné míry politiku.

Budou-li tam skuteční zástupci MAGA namísto neokonzervativců, můžeme být svědky velmi zajímavých (a razantních) změn  v politice USA, ale možná nejen tam.

Realizace všech plánů by mohla být o to lehčí, že Trump bude mít na své straně jak Senát, tak podle všeho i Sněmovnu reprezentantů.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)