24.6.2024
Kategorie: Společnost

Brusel schválil petici o omezení emisí uhlíku pro občany

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Už asi dva roky je známo, že každý občan EU by měl platit uhlíkové daně, které budou většinou zahrnuty v rámci běžných daní. Tedy například uhlíkovou daň za to, že vlastníte auto se spalovacím motorem, zaplatíte ve zvýšené ceně pohonných hmot, uhlíková daň z vlastnictví nemovitosti pak bude zahrnuta v dani z nemovitosti.

Uvedené zdanění by mělo začít platit již příští rok. Ovšem zdanění uhlíku by mělo být mnohem širší – a samozřejmě do značné míry se bude týkat také letecké dopravy, která má být do roku 2035 v Evropě velmi výrazně utlumena.

Ovšem spotřeba CO2 má být udávána téměř u všeho, protože do budoucna se počítá s tím, že každému občanovi EU bude měřena jeho uhlíková stopa.

V systému sociálních kreditů se vám pak budou přebytky CO2 dále danit, případně bude omezeno, co smíte nakupovat. Systém sociálních kreditů, který je zacílen speciálně na měření uhlíkové stopy, se již testuje v několika evropských zemích.

Evropská komise nedávno schválila občanskou iniciativu, která by právně omezila roční emise uhlíku jednotlivce.

Návrh nazvaný „Air-Quotas“ je navržen tak, aby zavedl občanský mechanismus uhlíkových kvót v každé zemi Evropské unie, který podnítí podniky k dekarbonizaci prostřednictvím spotřebitelské poptávky.

„Organizátoři se domnívají, že tento nový mechanismus by měl pokrývat všechny nákupy zboží a služeb, počínaje leteckou dopravou,“ dodali.

Petice občanů se nemusí nutně stát právem EU nebo dokonce formálním návrhem EK, i když dává této myšlence určitou legitimitu.

Cílem petice Air-Quotas je podle EK odradit od letecké dopravy. Orgán také uvedl, že jelikož se domnívá, že Evropané jsou „jádrem probíhajícího 6. vymírání,“ měl by zahájit „Všeobecný summit o klimatu, který by vedl k mechanismu kvót v každé zemi.“

V rámci iniciativy Air-Quotas by bylo společnostem nařízeno vést „registr uhlíku,“ protože EK to považovala za nezbytnou podmínku pro pravdivost uhlíkového značení.

Orgán uznal, že takové kvóty budou spotřebovány „nejbohatšími“ a umožní těm, kteří nemohou létat, „prodat své přebytky.“

Systém by byl ve skutečnosti stejný jako ten, který existuje pro znečištění na úrovni členských států. Vyspělejší, znečišťující země skupují kvóty menších, méně rozvinutých zemí, což jim umožňuje produkovat nadměrné znečištění, aniž by porušovaly pravidla, a vyhýbaly se tak pokutám.

V rámci zdůvodnění „sociální spravedlnosti“ Air-Quotas odrážejí požadavky konference o klimatu z roku 2021. Kontrolování uhlíkové stopy bylo tehdy prezentováno jako jediný způsob, jak vyhovět potřebám všech lidí a dosáhnout tak „rovnosti.“

Prvním krokem by byla kontrola emisí uhlíku u letů, ale myšlenkou je rozšířit ji na služby a zboží.

Podle návrhu bude mít každý občan zpočátku určitý počet bodů, které může utratit za každou cestu. Každá cesta bude stát peníze i body. Jakmile tento čítač dosáhne nuly, cestující buď nepoletí, nebo – pokud na to bude mít – si koupí více povolenek od ostatních občanů.

Dokument uvádí následující příklad:

„Michelle je babičkou, která žije jižně od Paříže a její vnoučata jsou v Mexiku. Cesta tam a zpět je 15 000 km nebo 3 000 uhlíkových bodů ročně. Kupuje 2 500 po 20 centech – 500 EUR každý rok.

Je pravděpodobné, že do tří let od implementace tohoto systému se body (poplatek) zvýší na 80 centů. Udělá jen jednu cestu za tři roky.“

Podle odborníků to v podstatě znamená, že v rámci systému bude Michelle (babička) moci vídat svá vnoučata pouze jednou za tři roky namísto jednou ročně – pokud za to nebude ochotná zaplatit více.

Air-Quotas uznala skutečnost, že mnoho lidí bude pravděpodobně méně cestovat letadlem, protože cena bodů potřebných k tomu bude stále nedostupnější.

Zdá se pravděpodobné, že to bude znamenat, že méně majetní nebudou moci létat tolik jako bohatší občané.

Tolik další šílenost, kterou věčně škodící EU podporuje. Není už na čase, aby se spící masy probudily a uvědomily si, že se staly obětí největšího podvodu v dějinách lidstva, který se dotkne každého z nás?

Jak je zmíněno i výše, zdaleka nepůjde jen o lety, ale omezí vám i vlastnictví aut, nemovitostí, budou diktovat, co smíte jíst a kolik si smíte koupit jakéhokoli spotřebního zboží, ale také kam smíte cestovat a jak často.

Spící masy se musí konečně probudit a uvědomit si, že to ony jsou ten uhlík, který má být zredukován!

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)