21.3.2024
Kategorie: Kultura a tipy

“Brest” – druhý nejlepší tým v Ligue 1 po “PSG”: v čem spočívá fenomén skromného klubu?

Sdílejte článek:

V letošní sezóně francouzská Ligue 1 přinesla jednu z největších senzací ve své nedávné historii. Skromný “Brest” z stejnojmenného přímořského města překvapil veškerou fotbalovou veřejnost svými vynikajícími výsledky. Devět kol před koncem této sezóny, ve které ještě nikdy nehrál evropské poháry, se tento klub nachází na úchvatném druhém místě, předstižením slavných soupeřů. Pokud dobře rozumíte fotbalu, sázkou na zápasy “Brestu” byste mohli dobře vydělat. Stačí se zaregistrovat a provést Mostbet prihlaseni. Tento sázkový kancelář nabízí konkurenční kurzy a štědré bonusy pro nové uživatele.

Nástup “Brestu” v době krize velkoklubů

Úspěch “pirátů” (přezdívka “Brestu”) vypadá zvláště úžasně v kontextu problémů, které v této sezóně zažívají mnoho tradičně silných francouzských klubů. “Marseille” příliš razantně přestavěl tým v létě a nedokáže najít potřebné spojení mezi hráči. Loňský “Rennes” od Bruna Genesia ztratil na tempu. “Lille” je nuceno rozdělovat se mezi zápasy Ligue 1 a play-off Ligy konference. “Lyon” se zdá být rád, že se pouze vyhne sestupu.

Tradičně nestabilní “Monaco” je také daleko od své nejlepší formy a “Nice”, která začala sezonu dobře, ztratila na tempu. Dokonce i stříbrný medailista minulého ročníku – “Lens” – se nemůže zcela soustředit na domácí soutěž kvůli evropské kampani.

Ironií osudu je jediný klub, který si udržuje stabilitu – právě “Brest” s jeho skromným rozpočtem a omezenými zdroji. To umožňuje “pirátům” jít přímo za jednoznačným lídrem – “PSG”.

Taktika a lídři týmu

Tajemství úspěchu “Brestu” spočívá v jednoduchém, ale velmi účinném herním modelu. Tým intenzivně tlačí soupeře po celém hřišti, agresivně vstupuje do soubojů a snaží se co nejrychleji převést hru na soupeřovu polovinu prostřednictvím dlouhých přihrávek.

Lídrem týmu v defenzivní zóně je Pierre Le-Melú, skutečný obránce a získavač míčů. Odpovídá celému bojovému duchu “pirátů”. Na křídlech pečlivě pracují krajní obránci Kenny Lala a Bradley Loko, jejichž časté centry vytvářejí mnoho gólových příležitostí.

V útoku tvoří hlavní útočnou sílu Romain Del Castillo, Steve Mounié a Martin Satriano. Nicméně jejich realizace zatím není ideální – odtud relativně skromných 34 vstřelených gólů po 25 kolech. Obrana vedená kapitánem Brandonem Chardonnetem však funguje skvěle, pouští pouhých 19 gólů.

Výzvy blízké budoucnosti

Pro překvapivý “Brest” přicházejí vážné výzvy. Je velmi pravděpodobné, že tým poprvé v historii zahraje v evropských pohárech v příští sezóně. S ohledem na své skromné prostředky a krátkou lavičku může být spojení obou soutěží obtížným úkolem. Obavy jsou podpořeny příkladem sousedního “Nantes”, který v sezóně 2022/23, poprvé po dlouhé době se dostal do evropských pohárů, téměř sestoupil z Ligue 1. Týmu chyběla kriticky hloubka kádru pro normální spojení obou soutěží.

Kádrová situace “Brestu” je ještě více znepokojivá. Eriku Růovi, mladému a talentovanému trenérovi týmu, se téměř nepodařilo rotovat sestavou kvůli nedostatku kvalitních náhradníků. V zimě klub odmítl prodat své hvězdy jako Le-Melú a Brassier, ztratil by tedy slušné přestupní poplatky. Ale ani tyto peníze by pravděpodobně neumožnily zásadní posílení.

Přesto je tým “Brestu” optimistický. Majitel Denis Le Saint je připraven jít na určité finanční oběti kvůli historickému úspěchu. A samotní hráči v čele s kapitánem Chardonnetem doufají, že překonají legendární sezónu 1986/87, kdy tým skončil na rekordně vysokém 8. místě.

V blízké budoucnosti se pod vedením Erika Růa čelí novým výzvám – pravděpodobně poprvé v historii zahrají v evropských pohárech. A potom bude jasné, zda tento úžasný tým má dost síly a hloubky kádru k tomu, aby spojil oba fronty. Nicméně už teď si “Brest” získal veškeré respekt a místní fanoušci získali nové idoly.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)