17.9.2022
Kategorie: Politika

Blížící se komunální volby mohou naznačit mnohé

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Výsměch, kterým je vládní zastropování cen elektřiny a plynu, se dotknul každého přemýšlivého občana. Vynechme radostí hýkajícího F.X.Doležala pracujícího ve stáji Forum24 pro naprostého devastátora lidského myšlení Šafra, který po vyhlášení vládních opatření vznesl dotaz, proti čemu nyní budou tedy lidé demonstrovat, když Fiala s Pekarovou odprezentovali úžasnou zprávu o maximálních cenách těchto komodit převyšujících všechny dosud zveřejněné nástřely v EU či reálné ceny na Slovensku (proti těm až pětinásobně). Názory těchto rozumu prostých individuí přetransformovaných do provládních hlásných trub jsou irelevantní.

Normální lidé snad už pochopili, že rétorika poražení Vladimíra Putina pomocí svetrů, předražených životních nákladů a investic do ukrajinské armády, jejíž imaginární vítezství jsou nám denně médii podstrkována, nejsou ničím jiným než tupě přednášenou ideologií s důsledky pro každého z nás. Jistě, pár zarputilých rusobijců bude radši chodit na pastvu, než aby si udrželi dosavadní životní úroveň. Je to stejné, jako u zarytých obhájců Green Dealu jezdících v elektroautech a prosazujících je v době, kdy je evidentní blížící se nedostatek elektřiny. Je to stejně hloupé, jako momentálně prosazovat přestavby benzínových aut na plynem poháněná vozidla či stavět ekonomiku na plynových elektrárnách a zároveň požadovat dodržování naprosto nesmyslných protiruských sankcí. A to nebereme v potaz celkovou idiocii elektrifikace dopravy z pohledu ekologie. Jenže to bruselským ,,generálům“ a jejich jednotlivým národním posluhovačům nevysvětlíte. Oni připomínají kapra vidícího tučné sousto na háčku, který se nedá odradit a prostě ho uzme i přes jistotu, že to bude to poslední, co v životě udělá. Tupost Leyenové a nenasytnost jak její, tak platících donátorů majících ze všeho tučný zisk, jsou prostě pro Evropu likvidační. Postavit se jim vyžaduje odvahu, kterou vnímáme například u maďarského premiéra Orbána. Rizika spojená s neposlušností jsou obrovská, nicméně Orbán se prostě vzepřel a vede Maďary jinou cestou.

Zastropování cen energií a plynu je neuvěřitelný humbuk nejen vlády, ale i Evropské komise. Místo zrušení kšeftování s povolenkami, které ovlivňují cenu mnoha komodit a produktů, dochází k dalšímu pokřivování trhu. Při uvědomění si toho, že celá ta energetická krize je uměle vytvořena především hysterií kolem údajné a historické skutečnosti ignorující klimatické změny, a vede k vypínání jaderných a uhelných elektráren v Německu, je evidentní, že na ni nejvíce doplatí ti, kterým Němci vládnou. Tedy výrobci levné elektřiny v některých okolních zemích. A v České republice se to i díky podlézavosti či zainteresovanosti našich vystrašených politiků projevuje nejvíce. Jakožto občané státu s výrobci nejlevnější elektřiny v Evropě ji kupujeme nejdráže. Doplácíme tak na špatná a zcestnou ideologií zasažená rozhodnutí německé vlády, kterým se zbytek Evropy nedokáže bránit. Dále na vynucenou solidaritu, kterou poskytují naši vládní úředníci, přičemž dopad na absolutní většinu Čechů a Moravanů je katastrofální. Můžeme to však změnit?

Komunální volby k tomu úplně vhodné nejsou, tak tomu bohužel je. V mnoha obcích i městech se na vedení podílí schopní jednotlivci bez ohledu na to, k jaké straně, sdružení či skupince patří, přičemž někteří jsou více, jiní méně šikovní. Jenže letos je to trochu jinak. Parlamentní volby jistou manipulací se zákony a s podporou předsedy Ústavního soudu Rychetského vyhrály koalice Spolu a Pirstan. Přestože by minimálně dvě strany z těchto seskupení měly vcelku zásadní problém se k moci bez utváření koalic dostat, což se týká Top09 a Pirátů, jejich představitelé zaujali velmi výsadní posty v naší mocenské struktuře. A jen tak se jich nevzdají. Občany sešlé na protivládních demonstracích nazývají ruskými šváby, antivaxery a dezoláty, někteří z členů těchto stran by nechali do demonstrantů střílet. Až takové míry dosahuje jejich arogance a nenávist k lidem neochotným podřídit se jejich názorové prounijní a protiruské platformě. Je tedy čas jim dát najevo, že už jen stranická příslušnost stačí k odmítnutí kandidátů stran podílejících se v posledních 8mi letech na vládě v této zemi. Není to pro neschopnost některých komunálních politiků (i když velká část jich je opravdu naprosto příšerných), důvodem je to, aby se například vedení ODS, STAN, Pirátů, Top09, KDU-ČSL či ANO musela zodpovídat svým spolustraníkům pracujícím na komunální úrovni za neúspěch v těchto volbách a byla přinucena vyvodit z toho důsledky. To obnáší jedno. Prostě jim ten hlas nedat. Komu ale ano? Jistě je ve Vaší obci či město plno zapálených lidí z jiných stran a sdružení ochotných pracovat pro prospěch místa, ve kterém žijete. Takže? Rozhodněte se správně a zároveň vyšleme signály tolik oblíbené Fialou či Pekarovou Adamovou. Pojďme jim obrazně podrazit stoličku, oprátku si nasadili sami.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)