21.3.2024
Kategorie: Společnost

Blíží se další masivní protest proti vládě. Už tuto sobotu

Sdílejte článek:

PZ/JINDŘICH RAJCHL

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl oznámil společně s bývalým hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem (PRO) a senátorkou Janou Zwyrtek Hamplovou podrobnosti týkající se sobotní demonstrace.

Je to další masivní protest namířený proti pětikoaliční vládě Petra Fialy. Prostřednictvím zdravice by měl demonstraci podpořit i bývalý prezident České republiky Miloš Zeman.„Chtěli bychom oznámit konání demonstrace s názvem Za Českou republiku 23. března od 14 hodin na Václavském náměstí. Je to demonstrace, která navazuje na předchozí tři, které jsme svolávali v uplynulém roce a které měly opravdu masivní účast, byť byla často zpochybňována. Ale lidé, kteří byli na Václavském náměstí, tak moc dobře vědí, kolik nás tam bylo a že skutečně to byla jedna z nejvíce navštívených demonstrací za poslední dobu,“ řekl na úvod předseda PRO Jindřich Rajchl.

„Situace, která nás v minulém roce vedla k tomu, že jsme svolali občany České republiky na Václavské náměstí, se nelepší. Naopak. Z tohoto důvodu my znovu zveme všechny občany České republiky, kterým záleží na budoucnosti naší země, aby se přišli postavit za Českou republiku a za mír na Václavské náměstí tuto sobotu. Je to velmi důležitá věc z pohledu budoucnosti České republiky jako takové, protože vláda Petra Fialy nám jasně dokázala, že není kompetentní k tomu, aby vedla Českou republiku. Porušila v podstatě všechny své předvolební sliby, tudíž se dostala de facto k moci lží. A jedná s jednoznačně asociálním a protičeským podtextem.
Mnoho těch výtek, a často je to řešené na bázi instrukcí týmu KRIT Ministerstva vnitra, který říká “Vyhledat, identifikovat, pojmenovat a zdiskreditovat”, tak samozřejmě vždycky je tam ta snaha označit demonstrace za proruské. Nic takového v žádném případě samozřejmě není pravdou, my to zcela jednoznačně odmítáme, protože tahle akce, tohle setkání občanů České republiky je setkáním, které má v podstatě za cíl vyřešit problémy vnitrostátní, nikoliv pískat zápas mezi Ukrajinou a Ruskem,“ prohlásil předseda PRO Rajchl s tím, že takové ambice hnutí PRO v žádném případě nemá.
„My skutečně odmítáme jakýmkoliv způsobem eskalovat ten konflikt, myslíme si, že v tuhle chvíli se jedná o zcela zbytečné krveprolití, které zejména devastuje Ukrajinu jako takovou. A že by bylo v zájmu Ukrajiny, co vlastně navrhl papež František a to, co i my navrhujeme dva roky, aby se uzavřelo příměří a aby skončilo zbytečné zabíjení i plýtvání prostředky mnoha a mnoha lidí na nákup zbraní a na nákup munice. Protože tenhle konflikt už je konfliktem zamrzlým a je zřejmé, že v tuhle chvíli tam ty životy vyhasínají zcela zbytečně,“ prohlásil Rajchl.
„Nicméně, znovu říkám a opakuji, že to není hlavním důvodem toho, proč jdeme na Václavské náměstí, byť odmítáme vtahování České republiky do tohoto konfliktu a zcela jednoznačně a kategoricky se stavíme proti jakýmkoliv snahám Českou republiku vláčet právě blíže a blíže k tomuto nešťastnému konfliktu. To nám tady dlouhodobě prezentuje paní Černochová a též nám ji přijel odprezentovat pan Macron s prezidentem Pavlem. Najednou slyšíme, že už si nemusíme, nemáme zavírat možnosti vyslání českých vojáků na Ukrajinu. Já to považuji za zcela neseriózní krok, který zásadním způsobem ohrožuje bezpečnost České republiky a my jakékoliv vyslání českých vojáků zcela jednoznačně a jasně odmítáme. Nicméně opravdu to nejdůležitější jsou vnitrostátní problémy,“ doplnil předseda PRO Rajchl.
„Vláda Petra Fialy by si opravdu zasloužila nedostatečnou, a to třikrát podtrženou z hlediska své národohospodářské politiky. Stačí se podívat na pár čísel. Ta fakta jsou naprosto jednoznačná. Pokles reálné mzdy v České republice, meziroční o 8,3 procenta. Druhý nejhorší stát za námi je Rakousko, 4,2 procenta. Přeložím to do jednoduché řeči. Chudneme, naši občané chudnou dvakrát rychleji, než jakýkoliv jiný stát v Evropě. Za dva měsíce schodek rozpočtu 102,5 miliardy. Podruhé v historii jsme dokázali překonat stomiliardovou hranici schodku za dva měsíce. Poprvé, kdy se to povedlo, bylo loni. To znamená, že vláda Petra Fialy je jediná vláda v naší historii vůbec, která dokázala dvakrát při svém hospodaření zaseknout sekeru přes 100 miliard za dva měsíce. Vloni se dokázali z té rozpočtové propasti vyškrábat díky účetnímu triku, kdy ve druhé polovině roku přenesli velkou část nákladů na obce a municipality. To byl naprosto nekorektní krok a bohužel díky nevšímavosti mainstreamových médií jim tento trik prošel,“ podotkl Rajchl.

Vláda ztratila mandát

„Vláda ztratila mandát vládnout. Nevěří jí už ani 20 procent. Francouzská premiérka složila mandát, když měla 33procentní důvěru, jenže vláda Petra Fialy se snaží držet u koryta za každou cenu. Nevyřešíme to v Poslanecké sněmovně, protože kapři si sami rybník nevypustí. Nevyřeší to ani odbory, které mají starosti samy se sebou. Je potřeba to vyřešit občansky. V době, kdy je země devastována, si nemůžeme dovolit další dva roky této vlády, aby nezpůsobila další katastrofu. Proto zvu na Václavské náměstí každého občana, kterému není lhostejný osud naší země,” vyzval všechny občany předseda strany PRO JIndřich Rajchl.

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová k tomu dodala, že zve všechny, kterým jde o sebe sama a o své děti.

„Tuto vládu považuji za nečeskou. Myslí napřed na kohokoli jiného než na české občany,” řekla na tiskové konferenci senátorka.

Rána signalistům nakonec

 
Na tiskové konferenci vystoupil i bývalý hejtman JIhomoravského kraje a současný šéf tamní krajské organizace PRO Michal Hašek, který upozornil na to, jak Fialova vláda bezprostředně ohrozila česko-slovenské vztahy.

„Fialova vláda bezprostředně ohrozila česko-slovenské vztahy. My si přejeme, aby byly naopak na takové úrovni, jak si zaslouží, to znamená bratrské,” prohlásil na tiskové konferenci advokát a bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek a poukázal na exkluzivní průzkum společnosti SANEP, podle nějž nadpoloviční většina Čechů a takřka dvě třetiny Slováků nesouhlasí s rozhodnutím české vlády ohledně zrušení česko-slovenských mezivládních konzultací. Navíc podle většiny Čechů i Slováků hájí slovenský premiér Robert Fico (SMER-SD) národní zájmy své země víc než český předseda vlády Petr Fiala (ODS).

„Fialova vláda udělala hrubou chybu zmrazením česko-slovenských vládních konzultací. Není to jen můj názor a strany PRO. Stejně tak lidé za obhájce národních zájmů považují mnohem více Roberta Fica než Petra Fialu. No a rána vládním signalistům na konec: velká většina lidí v ČR i SR nechce dodávat zbraně na Ukrajinu a myslí si, že by naše vlády měly podpořit zahájení mírových jednání… 70 % chcimírů v ČR a 80 % v SR,” doplnil ještě k výsledkům průzkumu šéf jihomoravské krajské organizace PRO Michal Hašek.

V sobotu na demonstraci vystoupí senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, stejně jako Michal Hašek nebo zástupci parlamentního SPD Jaroslav Foldyna a Jiří Kobza. Zváni jsou i zástupci hnutí ANO, jednání probíhala také se Svobodnými a stále se vedou s ČSSD – Českou suverenitou sociální demokracií.„Není podstatné, kdo bude mluvit a co bude řečeno, ale kolik lidí dorazí. Žádám všechny občany, aby věnovali jeden den svého života České republice a přijeli podpořit svou zem a budoucnost. Cílem není jen demise, ale prosperující Česká republika. Vláda Petra Fialy je balvanem na této cestě, který když neodvalíme, nemůžeme udělat krok kupředu,” dodal ještě předseda PRO Rajchl.

prvnizpravy.cz
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)