9.7.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Agónie Evropské unie

Sdílejte článek:

RED 09|07|2015

Miloslav Bednář velmi přesně okomentoval současné dění v EU: Evropská unie je v agónii. Její faktická německá vůdkyně si obdobně jako další členové unijní nomenklatury osvojila mesianistickou představu o eurozóně a kolem ní obíhající EU jako spásného projektu Evropy coby celku, který se postupně stává jediným státem. Demokracie jednotlivých evropských států a tyto státy samotné, až na Německo samozřejmě, jsou pak jakési nacionalistické přežitky barbarské minulosti.

[ad#hornisiroka]

V neokomunisty ovládaném Řecku tato představa de facto narazila na odmítnutí prostých lidí. Kdyby se podobné referendum o vztahu občanů k EU konalo v ostatních členských státech, většinou by dopadlo jako v Řecku. V zásadě nesmyslný útvar EU je v koncích, a rychle kalkulující německá kancléřka proto, tedy ve skutečnosti nejen kvůli Řecku, svolává zoufalý slet všech šéfů jeho členských států. Většině z nich jde o celoživotní politické kariéry, kterým zvoní hrana.

Patří mezi ně i dnešní dost trapní čeští napravovatelé domnělé Klausovy úchylky. Kdo si odmítá přiznat blížící se konec antidemokratického, a proto rovněž antievropského, protože ve své podstatě antipolitického, původně Monnetova projektu evropské integrace, nemůže skončit dobře. Když tato elementární skutečnost není jasná našim vládním špičkám, měla by být jasnější svobodným občanům. Referendum o vystoupení z EU, jež se bude napřesrok konat ve Velké Británii, a které na základě úspěšné petice bude muset projednávat i rakouský parlament, by se u nás mělo v zájmu snesitelné budoucnosti České republiky konat co nejdříve. Brzy by mohlo být pozdě…

eu-crisis-1

Proč? Jedno z vysvětlení podává například Pavel Říčka: To nikdo nechápe, že tady se prostě tisknou peníze, které znehodnocují naše peníze a ničí ekonomiku a jednou se to projeví?

Všichni se bojí, že nepovedený, neakceschopný a předlužený projekt EU postihne dominový efekt po krachu Řecka. Není racionální házet peníze do kamen, což se v případě Řecka děje už pátým rokem.

[ad#velkadolni]

Ale jakkoliv je to nesmysl, je snazší alibisticky roztočit rotačky ve Frankfurtu a vytisknout pár (desítek) miliard a dát je Řekům. Evropští daňoví poplatníci vše zaplatí ve skryté inflaci. Zatímco banky dostanou do pětníku vše, aby nebyly škodné. Moral hazard level: Maximum …

ZDROJ: Miloslav Bednář, Pavel Říčka

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...