17.1.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

A viděl jsi už někdy nějakého muslima? Byl jsi v nějaké islámské zemi?

Sdílejte článek:

LEA VOJTEKOVÁ

Tyto “argumenty” sluníček slyším velmi často. Pokusím se vysvětlit, proč jsou tyto “argumenty” nesmyslné. Ono celkově podobné argmenty na základě zkušeností jsou dost zavádějící. Ne jenom ohledně islámu.

[ad#textova1]

Asi většina z vás ví, že na školách probíhá propaganda co se týká islámu a multikulti výchovy dětí. Četla jsem různé šílené příběhy, jak dětem vymývají mozky. Moje dcera měla zatím štěstí.

Včera jsem se ji ptala, jestli se už někdy něco učili o islámu. Nebo imigrantech. Řekla, že nikdy nic. Jsem za to ráda, měla (a má) dobré učitelky (3x klepu). Znamená to ale, že na jiných školách k propagandě nedochází? Neznamená.

Nedávno jsem se tady ptala, jaké mají lidé zkušenosti s minulým režimem. Někdo měl dobré, jiný zas velmi špatné. Lišilo se to město od města. Když měl někdo dobrou zkušenost, tak to znamená, že k těm špatným nedocházelo? Neznamená.

A to samé islám. Já osobně bych v islámské zemi přežila pravděpodobně bez problémů. Co to ale vypovídá o samotné ideologii? Absolutně nic. Nebo když jde někdo do nějakého “jakoby areálu” v některé islámské zemi a pak řekne, že náboženství míru je v pohodě, protože on se tam měl dobře.

Představte si, že byste se v roce 1939 dostali do Německa. Myslíte, že by vám ukazovali koncentrační tábory? Ne. Ukázali by vám to nejhezčí z Německa. A vy byste pak vykládali, jak je Německo úžasné.

Hodnocení nějaké ideologie na základě subjektivního dojmu je silně neobjektivní.

[ad#pp-clanek-ctverec]

Autor: Lea Vojtekova-Sofrankova

vojtekova

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...