20.4.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

A to pár slov na Twitteru teď nahrazuje smlouvy?

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Eurokomisařka Ylva Johanssonová na Twitteru napsala, že Česká republika přijala velké množství Ukrajinců, nebudeme tedy muset platit „solidární“ příspěvky na konto migračního paktu. Napsala to těsně před mimořádnou schůzí, kterou svolalo hnutí ANO v českém parlamentu. Téma schůze, nečekaně, migrační pakt a tepání ministra Víta Rakušana a premiéra Petra Fialy za to, že o migračním paktu a české výjimce lhali. Spřátelené politické kruhy pracují jako promazané. Jenže jeden post na Twitteru tu chybějící díru pro českou výjimku nenahrazuje. A nenahrazuje ani vadnost migračního paktu, který pracuje s povinnou solidaritou v kvótách.

„Před dnešní rozpravou v českém parlamentu bychom si měli ujasnit, že pravidla dohodnutá v migračním paktu nevyžadují povinné relokace, a to ani v případě krize. To, co je požadováno, je povinná solidarita, a to finanční nebo operativní. Země jako Česká republika, která již projevila solidaritu tím, že přijala velké množství Ukrajinců, bude moci být osvobozena od jakýchkoli povinných solidárních příspěvků,“ napsala Johanssonová na Twitteru. Co z toho pro Českou republiku plyne? Naprosto nic. Nic. Nula. Slova eurokomisařky jsou pro legislativu a následné vyžadování umístění určeného množství migrantů jako cvrlikání vrabců v ostružiní. Naprosto bezvýznamná.

Co není ve smlouvě, to jako kdyby nebylo. A nějaké chlapské potřesení rukou s obyvateli České republiky přes Twitter je tuplem bezvýznamné. Vzpomeňme si, jak ministr Rakušan tapetoval svůj profil dušováním, že my máme českou výjimku, že ji dojednal. Co dojednal? Čistou nulu. V migračním paktu není o České republice ani slovo. Jen obecná ustanovení, která diktují a přikazují. A diktují a přikazují i povinnou solidaritu s přijímáním migrantů, respektive placením 20 tisíc euro za každého odmítnutého migranta ročně. Což je ta krásná novota, která nás údajně, skutečně jen údajně, zbavuje povinnosti migranty přijímat. Protože zaplatit každý rok za každého odmítnutého migranta, na to Česká republika nemá dost kolonií, z kterých by mohla takové množství bohatství vytěžit. A to ani kdybychom obsadili Ficovo Slovensko a dosadili tam nějakou Fialovi služnou protektorátní vládu. Mimojiné je sočástí paktu i to, že když bude na migračních trasách příliš nával, nebudeme se moci z migrantů ani vyplatit. prostě přijde befel z Evropské komise, kolik si jich máme převzít.

Jenže ona se nám ta otázka migračního paktu omezila jen na křik, že Rakušan lhal o české výjimce. Přitom křičet by se mělo, že migrační pakt prošel přes Evropský parlament, a v Radě Evropy se o něm bude hlasovat kvalifikovanou většinou, takže je téměř nemožné, že by neprošel. Projde, i kdyby Orbán s Ficem celé jednání dolovali z jednacího stolu po vzoru Chruščova mlácením botou diplomatické zlato. Migračně přehlcený Západ střední a východní Evropu moc rád přehlasuje a zavede tak do legislativy, že budeme muset povinně solidárně obohacovat své země těmi, kteří jsou už teď bezbřehým obohacením pro Západ.

My mluvíme o neexistující české výjimce, necháváme se chlácholit eurokomisařkou na Twitteru a hledíme, jak Fiala s Rakušanem lžou. Potírají dezinformace, které, když už vůbec, tak nic neovlivňují, a dezinformují z vládních křesel celou Českou republiku, což významně ovlivní bezpečnost obyvatel v blízké i daleké budoucnosti. Protože Česká republika bude svázaná mezinárodní smlouvou, migračním paktem, nebude se moci bránit. Pokud bychom se migračnímu paktu vzpírali, Brusel nás usankcionuje do středověku. Sobotka s Babišem se při propuknutí migrační vlny bránit mohli. Brusel na ně neměl smluvní páky. Rakušan předal do rukou Bruselu přesně tu páku, kterou na nás Brusel potřeboval. A ten nebude váhat ji použít. Třeba ne hned za dva roky, kdy migrační pakt má začít platit. Blahosklonně nám řeknou, že jsme se obětovali u přijímání Ukrajinců. Ale za tři roky? Za čtyři? Za pět? Stále bude platit ta na Twitteru pronesená výjimka? Nebude. Ona totiž neplatí už teď. Není pro ni žádný legislativní podklad. Politici lžou. Strašně rádi lžou. A čím vyšší post, tím větší lži s většími dopady používají.

Morální majáci pirátského střihu z Bruselu nás dovedou tam, kde už Západ je. Do stavu, kdy se člověk bez ochranky bude bát z domu. A na ochranku tady má málokdo.

Vít Rakušan je katastrofou české novodobé historie. V kombinaci s premiérem Fialou pak neodčinitelnou katastrofou. A nic s tím neuděláme, sto osmička neodstoupí, Češi budou nadále jako ovce čekat na řádné volby, protože to se od nich očekává. Přitom vláda ODS v minulosti zavedla tak milou tradici. Často padla v polovině svého mandátu.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)