31.1.2016
Kategorie: Společnost

Psychicky nemocná žena vede Evropu do zkázy

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 31|01|2016

Že to s německou kancléřkou Angelou Merkelovou nevypadá (z politického hlediska) nijak růžově, je všeobecně známým faktem. „Humanitární gesto“ v podobě pozvání neomezeného počtu syrských „uprchlíků“ do Německa skončilo zaplavením země milionem z větší části pochybných individuí, která – jak se stále častěji ukazuje – namísto snahy o integraci do společnosti projevují spíše zájem integrovat se do německého sociálního systému, známého svou štědrostí. Když k tomu připočteme evidentní sklon k násilí a terorizování obyvatelstva, těžko se můžeme divit, že obyčejní Němci už toho mají dost, a to včetně své kdysi tak oblíbené kancléřky.

Německá média, nechvalně proslulá „Lügenpresse“, ve srovnání s níž jsou Lidové noviny nebo Česká televize seriózními zdroji informací, se sice ze všech sil snaží posilovat kancléřčino image, ovšem se stále menším úspěchem. Očividně zfalšované průzkumy veřejného mínění, podle nichž je Merkelová stále nejpopulárnějším politikem v zemi, jsou lidem pro smích a zuřivé útoky televizních stanic na Alternativu pro Německo získávají této nové straně jen další stoupence. Březnové zemské volby tak jsou kancléřčinou noční můrou a nevypadá to, že by měla v rukávu nějaké tajné trumfy, jimiž by se mohla pokusit zabránit nejhoršímu.

Vedle politických starostí se ovšem Angela Merkelová patrně potýká i s problémy psychického, resp. psychiatrického rázu. Stále více lékařských odborníků se zamýšlí nad tím, co tuto ženu vede k její sebevražedné proimigrační politice, co stojí za tím, že tak zarputile trvá na své vstřícnosti vůči tzv. žadatelům o azyl, v čem tkví příčina toho, že nevidí tvrdou realitu, ale žije v zajetí s touto realitou se zcela míjejících představ o „přínosu migrantů pro německou ekonomiku“.

Jedním z těch, kdo spatřují v jednání německé kancléřky symptomy psychické poruchy, je i známý a uznávaný psychoanalytik Hans-Joachim Maaz. Tento odborník a autor řady psychoanatytických bestsellerů se v nedávném rozhovoru pro portál Die Huffington Post vyslovil v tom smyslu, že „činy Angely Merkelové jsou zcela iracionální. Její izolace v Evropě, rozdělení německé společnosti, kritika z vlastní strany – to vše ji, jak se zdá, nezajímá. Její jednání je stále vzdorovitější. To, jak se dnes chová, totiž iracionálně a bez dlouhodobějších vizí, bohužel ukazuje, že ztratila smysl pro realitu.”

Na otázku, čím si to vysvětluje, pak Maaz odpovídá: „Merkelová je prototypem člověka, který byl po dlouhou dobu obdivován a uctíván („matka národa“) a současně se u něj projevují narcistní rysy. Obávám se, že ona sama věří, že je nejmocnější ženou světa. Přitom nikdy nebyla rozenou vůdkyní, nepřijímala zásadní rozhodnutí, vždycky pouze zpětně reagovala na problémy. To svědčí o vnitřní nejistotě a deficitu sebevědomí, což ovšem můžeme pozorovat i u řady jiných světových politiků.“

Hans-Joachim Maaz dále považuje za nepravděpodobné, že by Angela Merkelová odstoupila ze svého úřadu:
“Možná, že to srovnání bude trochu tvrdé, ale Merkelová mi připomíná Ericha Honeckera, který, když odlétal do chilského exilu, zdravil přítomné ze schůdků letadla zaťatou pěstí. Uznat vlastní omyl znamená přiznat si, že celý život stál na špatných základech. A to narcisté nedovedou.“

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x