6.11.2023
Kategorie: Ze světa

Pád Třetí říše II., nebo remake?

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Prezident musí vyžadovat, aby určité jednotky plnily dohody. To znamená plnění jejich povinnosti a funkčnosti” řekl Michail Podoljak, poradce šéfa prezidentské kanceláře.

Poradce zároveň řekl, že Zelenský jasně rozumí situaci na frontě ze svých dostupných zdrojů.

Podoljak to prohlásil po té, co ministr obrany Umerov potvrdil, že Chorenko byl vyhozen na jeho doporučení…. (čti: někdo mu doporučil, aby doporučil) Sám Chorenko se to dozvěděl z ukrajinského tisku.

Ukrajinské vedení se bojí vlastních lidí. Danilov opětovně prohlásil, že je připraven zakázat Telegram. Dle jeho slov si tam každý může říkat co chce a některé věci škodí Ukrajině v jejím boji. Zvláštní, když telegramový účet založený v Kyjevě vyzýval Dagestánce k útokům na Židy, tak to byl naopak Danilov, kdo to použil proti Rusům. Než se ukázalo, že to ovládá muslim, který odešel z Ruska a má ukrajinské občanství a tento účet je velice aktivní v protiruských hlášeních, dle zpráv od ukrajinského opozičního tisku, pod vlivem SBU.

Pro Danilova je však největší problém, že nemůže do fungování Telegramu zasahovat a na Ukrajině je to zdaleka nejpopulárnější platforma, kde si lidí sdílí informace o padlých, nezvěstných, o plnících se hřbitovech. Zatímco diskuze na UP jsou moderované a kritické příspěvky tam vydrží někdy i hodinu, tak Telegram Ukrajinci moderovat nemohou.Že Telegram slouží i propagandě jedné i druhé strany ani nemluvě. Ona hlavně vadí ta ruská.

Když ukrajinský ministr financí prohlásil, že příští rok chybí v rozpočtu 42 miliard dolarů, tak je to přesně těch 42 miliard dolarů co Ukrajina očekává od USA. Nějaký Ukrajinec v diskuzi pod tím článkem na Ukrajinské pravdě napsal. “My neznáme vděčnost. Když nám dá jeden najíst, jdeme k druhému a říkáme : Mám hlad, už jsem šest dní nejedl”

Ten příspěvek tam vydržel půl hodiny. Za to příspěvky, že USA A EU jsou povinni dávat a Ukrajina jim nic nedluží, protože USA a EU platí Ukrajině za svojí svobodu. Nejlepší byl příspěvek s vysokým hodnocením pod článkem, že Polsko poskytlo Ukrajině pomoc za více než 110 miliard zlotých.

Příspěvek byl. “To není pomoc, to je splátka Poláků za genocidu Ukrajinců”

Příští týden by měl Zelenský navštívit Izrael. Podle ukrajinského tisku by tam měla být vyhlášená společná fronta proti Ose zla. Rusku, Iránu, Hamásu a domluven společný postup. Zlé jazyky říkají, že jde o to, aby se Zelenský dostal zpět pod reflektory a na hlavní stránky světového tisku. Nevím nakolik se mu to podaří. Zvlášť po té, co vylezlo, že Ukrajinci chtěli zaútočit na Podněstří společně s moldavskou armádou a vyhnat ruské vojenské jednotky. Zkrachovalo to na odmítnutí moldavských generálů a strachu moldavských politiků z reakce lidí.

Na Ukrajině se vůbec dějí věci. Danilov řekl, že když se mluví o Arestovyčovi, tak by média neměla říkat jeho jméno, ale mluvit o něm jen jako o člověku, který poškozuje Ukrajinu. Její válečné úsilí, obraz ve světě, doma atd. Pro Danilova je největší problém, že Arestovyč není na Ukrajině, ale nachází se někde ve Vídni a on neví kde. A navíc kolem sebe soustředí ukrajinskou podnikatelskou elitu, jako je Achmetov. Danilov chce, aby SBU pronásledovala každého, kdo nemá víru ve vítězství Ukrajiny a zpochybňuje kroky Kyjeva.

Asi nebude náhoda, že podle ukrajinského tisku SBU předala dostatek důkazů k žalobě na Moskevského patriarchu. Upřímně jeho největší zločin je, že žehnal ruským vojákům. Podle Danilova jde o zločiny proti lidskosti. V tom případě by měla SBU obžalovat i řecko-katolické kněží a kněží státem ovládané Pravoslavné církve. Používají stejnou formuli. Prostě, když vyletíš z jednoho hnízda, tak barvu křídel nezměníš.

Snažil jsem se dohledat článek pana Danilova na Gazeta.ua, kde měl “dobrý” článek o Rusech a Židech pravých Ukrajincích. Bohužel se to nedá dohledat.

Ale Der Stürmer blahé paměti by to rád s mlaskáním přetiskl. Jen Ukrajince by vyměnil za Germány. Dobrý byl i jeho článek o ukrajinském jazyku a ukrajinském národě, myslím, že jsem z toho kdysi citoval, kde psal, že Ukrajinci jsou nositelé kultury, Rusové jsou asijská podsvinčata a nelidi. Výrok, že Kyjev stál dříve než Moskva také použil. Zapomněl se zmínit, že Kyjev a Moskvu založil jeden a ten samý rod a byli to Vikingové. Což je na rozdíl od ukrajinských učebnic v těch ruských.

A na závěr z dnešního “opozičního” ukrajinského tisku.

“Prezidentská kancelář záměrně oslabuje vliv Zalužného v armádě. Zelenský se bojí Zalužného jako možného konkurenta v nadcházejících volbách. Změna velitele sil pro speciální operace bez souhlasu vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny mohou být varováním před personálními rozhodnutími ohledně dalších nejvyšších armádních vůdců včetně samotného Zalužného,“ napsal Jurij Butusov.

Ono to odpovídá tomu, že vojáci Zelenského nenávidí jak jsem napsal v minulém článku, kde jsem citoval slova Szczepana Lecha Twardocha a průzkum mezi lidmi nevyšel nejlépe, takže…

 

FB

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x