5.10.2023
Kategorie: Společnost

Když se farmaceut chová jako drogový dealer

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Realita toho, že část zdravotnictví a farmaceutický průmysl spadají pod soukromé zájmy a pod kapitalistické principy, je děsivá. Zdravotnictví má mít v rukou stát, protože zdravotnictví v soukromých rukách vede k jedinému. K touze vydělat. Jen vydělat. Dokazuje to i varování okolo toho, že do Evropské unie se valí syntetické drogy, takzvané zombie-drogy, které jsou až 50x silnější než heroin. A staly se v USA největším zabijákem u lidí 18 – 49 let.

Video z USA, kde na ulici vidíte desítky lidí v jakémsi vegetativním stavu, visí jako liány opření o pouliční lampu, na ulici leží vcelku slušně vypadající člověk, plouhající se stíny zoufalců, chodníky obsypané troskami lidí. Překvapivé je zjištění, jak k epidemii zombie drogy došlo.

„Hlavní příčina je podle expertů zřejmá: američtí lékaři začali ve velkém předepisovat prášky proti bolesti i lidem, kteří je nepotřebovali. Na vině jsou i farmaceutické firmy, které medikamenty na opiové bázi, jako je OxyContin, masivně propagovaly. Když si odborníci a úřady problém uvědomili, bylo už pozdě,“ napsal iDnes k tématu. Poté, co si na drogový kartel zahrál (po kolikáté už) farmaceutický průmysl, chopily se nové syntetické drogy oficiální drogoví bossové z jižní Ameriky, z Mexika. Ale epidemii začaly ve své chamtivosti farmaceutické firmy a jim sloužící lékaři, kteří… prostě slouží tomu, kdo platí. Tedy farmaceutovi, rozhodně ne pacientovi. Tržní principy. Takhle fungují.

Jenže když zdravotnictví a farmaceutický průmysl řídí tržní princip, na rukojmí si nikdo nehraje. Lékaři začnou sloužit mamonu farmaceuta a farmaceut může svou nenasytnost dohnat až do stavu, kdy vyvolá v celé zemi epidemii závislostí na drogách, které jsou doslova likvidující. Za to může jen a jenom farmaceut v soukromých rukou a tedy primárně se zájmem na lidech co nejvíc vydělat.

Ostatně za obdobnou kauzu farmaceuta ve vleku finančních zájmů považuju takzvanou prasečí chřipku, kterou nás média v úzké spolupráci s farmaceutem strašila. Pamatujete ještě? Rok 2009, těsně po vykradení a zadlužení státních rozpočtů skrze záchranu nezodpovědně se chovajících bank. Kolik jsme nasypali bankéřům, abychom udrželi na svých krcích chomouty a opratě v rukou bank? Miliardy? Stovky a tisíce miliard? No, chvíli po nich dostal hlad farmaceut. Všiml si, že se zdarma rozdává a chtěl také. Tak vyhlásil prasečí chřipku a začal na nás z médií pokřikovat, že všichni umřeme v těžkých bolestech, udušení, zničení. Ale že nemusíme, už pro nás vymyslel očkování. A co udělaly státy? Nasypaly farmaceutovi další desítky miliard. Nebo stovky? Tisíce? No co bychom pro drogový kartel neudělali, že jo. I ti naši politici nakoupili zázračné vakcíny za stovky miliard, aby je pak spálili v pecích. Prasečí chřipka připomíná i jednu novější pandemii. Že by jen vzdáleně a náhodou? Tady v odkazu můj velký rozbor prasečí chřipky jako byznysu.

Ostatně stejné tržní principy, které v České republice udělaly ze stomatologie finančně nedostupnou službu. Chcete spravit drobně zub? Že byste šli rovnou na zubařské křeslo? Ale kdeže, nejdřív musíte zaplatit „vyšetření“ u takzvané zubní hygieničky, která vás jako malé fakany poučí o tom, jak si čistit zuby, kterou firmu vyrábějící kartáčky nejlépe podpořit, kterou pastu si koupit (čím víc reklamních plakátů v čekárně, tím větší možnost, že právě ta firma bude dle zcela zbytečné hygieničky nejlepší). Jeden z mnoha principů jak podojit, ale službu nedopřát. Tedy zub nespravit. Udělat službu víc nablýskanou, ale méně účinnou. Smyslem tržního principu je přece udržet pacienta uvnitř, poptávajícího služby, platícího. Stomatologie se pak neměří odvedenými výkony, ale počtem otevření pacientovy peněženky. A tam svou úlohu hygienička plní, jinou úlohu ani nemá. Princip soukromého řádění ve zdravotnictví.

V daleko horším stavu je pak zdravotnictví na Západě. Nejde o pacienta, jde o peníze. Vždycky jde hlavně o peníze. Teď mi dělali bypass (doufám, že jsem jejich péči přežil… psáno v neděli večer, těsně před naběhnutím na jejich kudlu), podle čísel pojišťovny takový zákrok stojí půl milionu na dřevo. Jen ten zákrok. Kdybych byl na Západě, nabídne mi místo operace zdravotnictví postavené na kšeftu OxyContin, aby mě ta smrt tak nebolela? Abych se na krchov proploužil jako zombie a neměl blbé poznámky o tom, že takový stát a takové zdravotnictví stojí tak leda za to, aby se jeden vzbouřil a ten pelech šmuclerovské neřesti vymetl? Jsem si tím jistý.

Náš z božího dopuštění a z neštěstí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek neustále laškuje s myšlenkou, že by pro jeho vlivné straníky bylo fajn, kdyby se zdravotnictví otevřelo trochu privatizačním mechanismům. Bude to efektivnější, bude se v tom daleko méně plýtvat. Jen na takové ošetření nebudou mít stovky tisíc lidí peníze. A tak dostanou OxyContin. Patříme na Západ. I s jeho děláním z lidí zombie. Takhle se totiž hezky progresivně pomáhá. Zabíjením člověka. A tvrzením, že je svobodný, že to přece chtěl. A prachy se točí. I u spalovačů mrtvol. Drogová epidemie začala jako nabídka „léku“ proti bolesti. Bolesti neléčené, ale potlačované agresivní drogou. Krásné.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x