3.10.2023
Kategorie: Ze světa

Proč žene ukrajinské ministerstvo obrany své nejlepší vojáky do zničujících masakrů?

Sdílejte článek:

DAVID BOHBOT

Je to vlastně ironie. Není to tak dlouho, kdy se Ukrajinci smáli Rusům, že posílají na smrt mnoho vojáků, když Wagnerovci v bitvě o Bachmut používali masové útoky malých skupin vojáků a minimální podporou těžké techniky. Stálo je to mnoho lidských životů, ale bylo to efektivní a Rusové Bachmut, nebo jak říkají oni, Arťomovsk, nakonec ovládli. Nyní ti samí Ukrajinci používají stejnou taktiku útoků malých skupinek pěších vojáků, jen aby získali sto metrů území tady, nebo dvě stě támhle. Jsou tu ale dva velké rozdíly.

První rozdíl je v tom, že Wagnerovci, soukromá žoldácká armáda, používali u Bachmutu jako útočnou sílu na smlouvu naverbované vězně. Logika kontraktu byla jednoduchá. Buď padli v boji, jejich rodiny dostaly zaplacenu smluvní částku a tím se vše smazalo, nebo přežili, zbytek trestu jim byl odpuštěn a mohli začít znovu.
.
Ukrajinské vedení ale k těmto útokům, doprovázených obrovskými lidskými ztrátami, používá ty nejlepší vojáky. Lidi, kteří zůstali na Ukrajině, neutekli za bezpečným životem a jednoduchými příjmy na Západ a za svou zemi bojují z přesvědčení.
.
Druhý rozdíl je v tom, že dobití Bachmutu naplánovalo a provedlo vedení Wagnerovců, Prigožin a Utkin, ale tím,  kdo posílá do ruského „mlýnku na maso“ další a další vojáky, jejichž vycvičenost a tím i schopnost přežít se tak logicky stále více snižuje, je velení ukrajinské armády.
.
Do těchto zničujících masakrů žene ukrajinské vojáky ukrajinské ministerstvo obrany, aby dodalo západním státníkům formální argument o „nezlomné vůli ukrajinské vlády zvítězit“. Ve skutečnosti je ale za jejich pokračováním tvrdý tlak Britů a Američanů. Ti už totiž pochopili, že neúspěch ukrajinské ofenzivy přinese rozpad koalice, ztrátu důvěry spojenců v USA, i velké potíže pro prezidenta Bidena a jeho Demokratickou stranu před prezidentskými volbami.
.
A bude také jasným vzkazem pro Čínu: jak USA, tak celé NATO je možné vojensky porazit.
.
David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu
Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x