12.7.2023
Kategorie: Politika

Nejnebezpečnější okamžik

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Petr Pavel se nedávno v rozhovoru vyjádřil, že Ukrajina má šanci jen do konce tohoto roku. Co dokáží obsadit při této ofenzívě, to bude základ pozdějšího vyjednávání o míru. Lipavský v posledním rozhovoru řekl, že Ukrajina bude cítit zradu, pokud nedostane pozvání do NATO. Maršál Petrla kdesi vytáhl ze zdrojů, že Ukrajina pravděpodobně dostane pouze ujištění o další podpoře. Jens Stoltenberg řekl, že bude zrušen akční plán přijetí Ukrajiny, což bude znamenat, že „někdy v budoucnu“ postačí na její přijetí už jen jeden krok. Orbán mnohokrát řekl, že přijmout Ukrajinu do NATO je nebezpečné.

V USA se množí hlasy, že další vyhrocení války už není v americkém geopolitickém zájmu. Přeloženo do lidštiny to znamená, že náklady na vyzbrojování Ukrajiny už jsou větší, než náklady Ruska a další dolary už tradičního nepřítele oslabují míň než USA. Nemluvě o tom, že Číňan využívá situaci tak moc, že i soudružka Yelenová se musela na čínské návštěvě klanět a s jejím protějškem to ani nehnulo. Prý by Amíkům v případě války s Čínou došla munice za pár dní…

O tom, jak fungují sankce, si můžeme přečíst přímo na Eurostatu. I když je to podle našeho geniálního premiéra dezinformační organizace. Propad reálných mezd, propad průmyslové výroby (obzvláště té těžké), rostoucí zadlužení. Dalším dezinformátorem se staly naše servery zprostředkující práci. Prý má 55% domácností problémy vyjít se svojí mzdou…

V Nizozemsku padla vláda Marka Rutteho. Na Slovensku to vypadá, že Fico si všechny ostatní namaže na chleba. Jeden můj slovenský kamarád k tomu řekl, že Ficova hlavní motivace, je touha po pomstě… a že to je dobrá motivace… Poláci naléhají na Ukrajince, aby se pěkně omluvili za Banderu a Volyňský masakr… Bulhaři řekli Zelenskému, že už mu pro frontu nemají co dát. Česká republika také vyškrabuje poslední zbytky a všichni vědí, že teď už nedáváme z přebytků, ale z nedostatků. Němci prý dodají ještě nějaké Leopardy 1. Ty to rozhodně vytrhnou mnohem lépe než Leopardy 2, jejichž hořlavá kariéra je teď velmi často dokumentována na ruských telegramových kanálech.

O koalici ochotných, kteří půjdou bojovat za Ukrajinu, už dva týdny nepadlo ani nejmenší slovíčko. Ruská minová pole jsou totiž příliš hustá i na polské odhodlání. Zrovna včera přišly zprávy o další koloně západní vojenské techniky, která zase vjela do poněkud výbušných polí, tam se zastavila a ruští piloti a dělostřelci z toho udělali střílení krocanů… Zatím se o Leopardech dá říct jen jedno pozitivum… i když je dokáže zničit dron Lancet, alespoň jim neulítne věž. Jsou sice zlikvidované i s posádkami, ale zůstávají v jednom kuse.

Včera přišlo několik (západních) serverů s odhadem ruských válečných ztrát a ukázalo se, že jsou dost podobné tomu, co říkali všichni dezinformátoři a dezoláti. Prý kolem padesáti tisíc mrtvých. Pokud má Ukrajina ztráty kolem dvou set tisíc mrtvých, tak to vysvětluje celou ruskou taktiku a všechno ostatní. Není zapotřebí hledat žádnou větší genialitu. Jestli Rusové vyměňují jednoho svého za čtyři Ukrajince, tak je prostě vymalováno a vždycky bylo.

Update… v době psaní tohoto článku přišla informace, že Ukrajina nedostala pozvánku vstupu do NATO. Naši pravdomluvní intervjuci to samozřejmě okecali jako velký průlom, protože proces přijetí Ukrajiny se zkrátí ze dvou let na jeden rok, ale ani vítězný tón ČTK nemohl jaksi zakrýt fakt, že Ukrajina zatím nedostala vůbec nic, kromě pobídky, aby pěkně bojovala dál.

A to jsem vůbec nezmínil i problémy, které s válkou na Ukrajině bezprostředně nesouvisejí… třeba hořící Francie, napětí v Kosovu, Izraelské protesty proti změnám v soudním systému… mohl bych pokračovat horem dolem.

V podstatě jsem jen Vidlácky shrnul události posledních čtrnácti dnů… Z jednotného západního vlaku, který míří neochvějně k růžové budoucnosti pod americkým vedením, v poslední době nějak odpadávají součástky a pravdomluvná média mají stále větší problém, to nějak zamaskovat. Už to prostě řinčí poněkud moc. I Zelenský si toho všimnul a trpce si na své spojence postěžoval. Ukrajina se v amerických očích mění v Afghanistán…

Tohle odpadání nabyde na rychlosti. Všichni se upínali k tomuto summitu. Ukrajinci si od něj slibovali, že vtáhnou Západ do války na své straně. Západ očekával, že Ukrajinci budou vítězně postupovat a koalice ochotných jen dorazí pochroumané ruské jednotky. Teď podle mě nastává nejnebezpečnější okamžik této války… snaha ještě nějak zvrátit situaci. Tak jako to bylo v Sýrii. Asad měl džihádisty na lopatkách a do toho přišel nějaký ten „chemický útok.“

Ukrajina nedostala nic z toho, co chtěla a potřebovala. Jen pár pozlátek a cingrlátek pro válkou unavenou veřejnost. Všechny nově schválené transfery zbraní jsou směšné oproti tomu, co Ukrajině posílali v zimě a na jaře. Kazetová munice je jen další „zázračná zbraň,“ která samozřejmě selže.

Teď jsme v bodě zlomu. Doteď to byly řečičky, teď se přijímají deklarace. Teď to musí vidět i ukrajinské vojenské velení. Leze to ze všeho, jak sláma z bot. Jestli se stane něco špinavě jaderného, bude to teď. Teď je zapotřebí zvrátit situaci, protože jinak tohle odpadávání od jediné pravdy už nikdo nezastaví. Buďto budeme potřebovat jodové tabletky teď a nebo vůbec.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x