20.2.2023
Kategorie: Politika

Není jednoduché stát se Karlem Gottem české politiky

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Včera jsem zachytila druhou půlku dokumentu Karel. Film o Karlu Gottovi jsem už viděla, ale stejně mě to zase chytilo. Karel Gott je fenomén poctivé práce, která nestojí jen na umělé podpoře marketingem a reklamou. V době, kdy on budoval svou kariéru neexistovaly sociální sítě. Musel mít dobré písně, musel dělat dobrou šou, musel trpělivě pěstovat své vztahy s fanoušky. A fungovalo to.


Ono to funguje i dnes, i když na první pohled se zdá, že ne. Kdejaký uměle vytvořený marketingový projekt se hřeje na výsluní – v umění a také v politice. Jde to rychle, i bez té práce, kterou potřeboval a odváděl Karel Gott. Ale jak rychle takové rychlokvašky vyletí, tak rychle taky spadnou. Nikdy se nedožijí takové pevné podpory, jako měl Karel Gott.

V politice to je stejné. Musíte mít dobrou vizi, dobrou ideu, která stojí na pevných nohách, a která vám nedovolí dělat zmatené úkroky od vytyčeného programu. A toho se držet a podle toho fungovat. Trpělivě a dlouhodobě. Takto vybudoval svou pozici Václav Klaus a Miloš Zeman. Oba měli za sebou nějakou práci v době komunismu, od které se mohli uvěřitelně odpíchnout. A v politice měli jasnou vizi, z které v drtivé většině neustupovali. A taky za nimi stojí spousta práce… Proto jsou to politici, kteří si zaslouží respekt a svou prací si získali zapamatovatelnou pozici v historických análech naší země.

Vedle nich stojí nově zvolený prezident, kde se vzal, tu se vzal. V kampani raději moc nemluvil a tak jeho voliči mohli s jeho osobou spojit své subjektivní představy – každý jinou. Tak se dnes dělá politika. Manipulováním a reklamou. Práce pro republiku veškerá žádná. Nic nevybudoval, nevyhrál žádné politické bitvy, není nositelem ŽÁDNÉ programové myšlenky. Je jen elegantním produktem politického marketingu.

Upřímně – dnes se v politice jen těžko dají vyhrávat volby tak, jak vyhrávala ODS v devadesátých letech pod vedením Václava Klause. Kdo se neumí a nechce podřídit poptávce po naleštěných prázdných nádobách, má to těžké. Většinu lidí programy nezajímají, nechtějí přemýšlet.

Ale stejně to pořád funguje. Jen to trvá dlouho a stojí to moc energie. Po malých krůčcích budovat dobré jméno, slova podepírat činy a neočekávat velká vítězství a po prohře frustrovaně skončit. Mít plán a ten naplňovat. Trpělivě, s pokorou a chytře. SPD už neroste a po zpackaných prezidentských volbách bude mít problém. Uvidíme, jak se s nelehkou situací popere strana PRO.

Není jednoduché stát se Karlem Gottem české politiky. Ale jde to. Špatných příkladů, jak to nejde, máme dost. Stačí se poučit.

 

Eva Hrindová

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x