19.1.2023
Kategorie: Společnost

Odkdy pohan nesmí do kostela?

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Církev je otevřená všem a je jedno, zda je černoch, muslim, žid, vrah, zloděj atd. Ale konečně nám to bylo řečeno, do kostela nesmí ten, kdo kandiduje na prezidenta a jmenuje se Babiš. Opravte se mě, zda se mýlím, ale v tom jako kdo přijímá Krista není rozhodují co si myslí lidé, ale Bůh. Uzavření kostela s Pražským Jezulátkem, považuji za výsměch tomu, čemu v Církvi věříme a co hlásáme.

Další pro mě směšnou věcí je argumentace vojenského historika, že Pavel nemohl být komunistickým rozvědčíkem, vzhledem k tomu, kdy dokončil kurz. Už se moc nezmiňuje, kdy jej začal a kdy skončila Varšavská smlouva. Stejně tak ty jeho argumenty, že VKR s StB neměla nic společného.

Takže moment. Mně v září, říjnu, listopadu vyslýchala VKR a to za Několik vět a v listopadu za můj souhlas se studentským protestem. Vyšetřovatelé byli nadporučík Klapůch a jméno toho kapitána už si nepamatuji. Nebyla to StB. Proč? Protože VKR byla součástí StB a podřízená StB. VKR měla několik zaměření, dovnitř na armádu a ven na zahraniční činnost. Lidé, pro práci v rozvědce venku byli schvalování Moskvou. Takže je sice hezké, že Pavel skončil svůj kurz po rozpadu Varšavské smlouvy, ale ten kurz začal na za základě schválení z Moskvy. Bez tohoto souhlasu a prověření by se do toho kurzu ani nedostal. Tohle vím velmi dobře a nepotřebují k tomu výklady, jak co tenkrát bylo, protože jsem v tom systému žil a byl na vojně a po 17 listopadu jsem viděl, jak VKR předala několik důstojníků StB, protože založili Vojenské občanské fórum.

Babiš oproti tomu nepotřeboval prověrku KGB, jako Pavel, ani StB pro svoje výlety do zahraničí. Byl objektem zájmu. Jako všichni, kdo v tehdejší době vycestovali do zemí mimo komunistický tábor. Umělci, lidé, kteří dostali devizový příslib, zahraniční pracovníci. Všichni mají podpisy na listinách StB, některé jsou ovšem již skartované. Jestli spolupracoval Babiš vědomě, či nevědomě je vlastně jedno. Byl to komunista, kariérista. Pavel spolupracoval s tajnými službami vědomě. Nejen to, on byl oddán věci komunismu. Je tragické, když se tento člověk pak ohání Palachem, aby ukázal, jaký je demokrat. On je hlavně kariérista, který dokáže lhát a přitom se ani nezardí. Popře i vlastní minulost a pak bude ukazovat na druhé?

A dnes bude říkat, že Babiš je hrozba pro demokracii? Ten, který má složku u GRU? Který se setkal ve funkci představitele NATO s generálem Gerasimovem, přestože většina v NATO byla proti?

Nejvíce se mi líbí, když se dnes mluví o to, že Babiš je proruský…Chviličku, nebylo to za Babiše, kdy nás Rusko zařadilo mezi nepřátele, kvůli tomu, že jsme vypověděli jeho pracovníky z Prahy? Ono je to vlastně jedno.

Ale ne pro mě. Je mi jedno, z jakých pohnutek, kdo co dělal za komunistů a proč byl komunista. Vždy sloužil režimu. Babiš by mě možná popravil, protože by chtěl více peněz, Pavel by mě popravil proto, že sovětští poradci v den okupace naší země sovětskou armádou, na návštěvě u jeho otce, také komouše, by mu vysvětlili, že je to správné.

Oba jsou komouši, zlí. Můj profesor na CMTF, profesor Ambros kdysi řekl, že neexistuje menší zlo. Sám to zažil. Zlo je zlo, menší zlo neznamená sloužit méně zlu, protože je to pořád stejné zlo. Je jedno, zda sloužím tomu zlému pro kariéru, nebo pro výhody.

Ale respektuji. Národ chce komunistu, je už jedno jakého.

Nebudu volit, nechci, aby se můj dědeček na Nebesích musel stydět za svého vnuka, že se rozhodoval mezi komunistou a komunistou. Naše rodina si za komoušů vytrpěla už snad dost. Proč ještě musíme dál trpět tím, že tyhle komunistické svině se dostanou na Hrad?

 

Martin Kavka

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,18 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x