Začal soud s pašeráky

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

V Řecku včera začal zatím největší soudní proces s pašeráky lidí. Jde o 24 příslušníků dnes již zaniklé „humanitární neziskovky” Emergency Response Centre International, kteří v letech 2016 až 2018 pomohli na ostrov Lesbos dopravit stovky migrantů. Obžaloba je viní ze špionáže, napomáhání pašování lidí, členství ve zločinecké organizaci a praní špinavých peněz. Podle zprávy Evropského parlamentu, zveřejněné v červnu 2021, by mohli čelit až 25 letům vězení, pokud budou shledáni vinnými.

Globalistické sítě po celé Evropě spustily hysterický řev. Chtějí zavřít jejich hrdiny, zkoušejí sabotovat a kriminalizovat jeden ze základních pilířů plánu na likvidaci Evropy – migraci nepřizpůsobivých kultur! Média západní Evropy rozjela dobře připravenou kampaň ve prospěch statečných zachránců. I s obvyklými, slzy do očí vhánějícími „hlubokými lidskými příběhy”.  Přímo před soudní budovu na ostrově Lesbos se odněkud náhle nastěhovali „aktivisté” a začali dělat brajgl s transparenty “Záchrana životů není zločin”. A Evropský parlament opět potvrdil, co si o něm myslíme, a vydal prohlášení, že ten soud je “v současné době největším případem kriminalizace solidarity v Evropě”. Osmdesát jeho poslanců pak podepsalo dopis, žádající řeckou vládu, aby stáhla obvinění proti 24 humanitárním pracovníkům… Zkrátka podle intenzity cirkusu se zdá, že globalista vyhodnotil nebezpečí řeckého procesu, jako veliké.

Co vlastně obvinění spáchali? Podle řecké policie odposlouchávali služební frekvence pobřežních hlídek. Na základě toho vypracovávali grafikony hlídkových tras a časů, kdy se plavidla řecké pobřežní stráže (případně Frontexu)  vyskytují na kritických místech pobřeží. Tyto informace předávali pašerákům na pobřeží Turecka prostřednictvím aplikace WhatsApp. Monitorovali také vojenské základny, aby mohli vyslat varování, kdyby došlo k nějaké neočekávané aktivitě pobřežní stráže.

K tomu tihle „humanitární dobrovolníci” s tureckými pašeráky koordinovali také časy vyplutí člunů s migranty a navigovali je do civilistům (tedy turistům a běžným obyvatelům Lesbu) nepřístupných, vojenských oblastí ostrova. Podle hesla, že pod svícnem bývá největší tma. Při jejich vyzvedávání používali falešné vojenské značky na svých vozidlech, které jim vstup do oblasti umožnily. Poté migranty směřovali do zdravotnických zařízení na ostrově, odkud je bylo prakticky nemožné je bez velkého rozruchu vytlačit či přemístit, a tím, podle řecké policie, “systematicky komplikovali práci odpovědných řeckých úřadů”.

Za pozornost stojí i pohled na národnostní či etnické složení 24 souzených „humanistů”. Jedním z těch, které si média vybrala, aby nám sdělila jejich HLP (hluboký lidský příběh) je jistý Binder. Aktivista, který má německo-vietnamské kořeny, ale vyrůstal v Irsku. Další je Sarah Mardini, čerstvá imigrantka ze Sýrie. Pochopitelně že ilegální. Její sestru Yusru, která s ní do Evropy připlula stejným člunem, si globalisté vybrali pro velikou promo-akci. Pro tým uprchlíků na olympijských hrách, Akci, která měla zlepšit pohled evropské veřejnosti na nechtěné návštěvníky. O jejím olympijském závodu v plavání (a dojímavém životním příběhu) pak dokonce natočil Netflix  film “The Swimmers”. No tak teď je „slavná” i sestra oné plavkyně Sarah Mardini…

Když se na tyhle týpky podíváte, co mají společného? Neevropský původ. Nebo alespoň nesvázanost s žádným konkrétním národem Evropy. Světoobčanství. Vykořeněnost. A díky tomu také nemají nejmenší důvod k jakýmkoli sympatiím nebo ohledům ke kultuře původních obyvatel Evropy. K nějakým tradicím, hodnotám a odlišnostem různých evropských etnik. Ideální globalistický materiál…

Ano, jsou to jen pěšáci. Spotřební materiál. Ti by sami nebyli schopni tak efektivní, profesionální agenturní činnost zorganizovat. A na jejich šéfíky řecká (ani jiná) spravedlnost nedosáhne. Ale pěkný a prcendentní rozsudek může odradit jiné uchazeče o “neziskovou práci”. Ztížit nábor pěšáků. A pak, říká se, že dobré příklady táhnou. V Itálii už mají taky ke stíhání podobných týpků nakročeno a možná, že se pochlapí i jinde.  Tak držme řeckému soudu palce. 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x