30.11.2022
Kategorie: Ekonomika

Jsme čtyřčlenná rodina s průměrným příjmem. Poprvé jsme tento měsíc finančně nevyšli …

Sdílejte článek:

FB

Poprvé jsme tento měsíc finančně nevyšli. Jsme čtyřčlenná rodina s průměrným příjmem. Nikdy jsme netrpěli nedostatkem, ale nikdy jsme si také nežili v nějakém luxusu. Na dovolenou jsme si za ten rok ušetřili, děti měly vždy vše, co potřebovaly.

.
Vzhledem k současné situaci jsme se i my (nikoliv však na úkor dětí) museli uskromnit. Šetříme kde se dá. Především na topení, elektřině a teplé vodě (rozhodně ne kvůli Putinovi, ale kvůli cenám). V zaměstnání mi samozřejmě nepřidali a nepřidají. Firma se drží zuby, nehty, není z čeho přidávat. Dočasně řešíme finance ženinou brogádou (je na MD, měla by se starat o miminko, ale prostě musí do práce). Vládní strop cen energií nám spíše uškodil, než pomohl. Energofirma využila vysokého stropu v ČR a stanovila cenu na maximum i když by nemusela. Stejné je to i v případě příspěvku na bydlení. Další vládní (ne)pomoc. Po třech měsících vyřizování nám byl přiznán ve výší 502 korun. To je výsměch. Vládní úsporný tarif se nám nejspíše obloukem vyhnul, nepocítili jsme nějakou slevu.

Jako lidé, co pracují a nehýří máme něco ušetřeno, ale proboha, to jsme léta šetřili na to, abychom ty peníze potom utratili za energie? Na ty padnou peníze, které jsme chtěli dát dětem do života až vyletí.

Co jsme komu udělali? Pracujeme, platíme daně, nekrademe. A jsme za to potrestáni. Bohužel myslím, že to bude jen a jen horší. My na rozdíl od vlády nemůžeme hospodařit se schodkem. Ptám se proč vláda něco neudělá, má tu možnost, proč se lidem jako jsme my jen vysmívá. Oni jsou naši zaměstnanci a klidně oznámí, že tu nejsou kvůli tomu, aby lidem pomáhali. Nikdy jsme nic od nikoho něchtěli, ale je tohle život? A co budoucnost? Co naše děti? V čem budou vyrůstat?

Vláda na nás kašle, fajn. Kdyby nás ale alespoň nechala žít. Byl jsem dokonce i na třech protestech. Já prostě alespoň takhle chtěl vyjádřit svůj nesouhlas. A co se stalo? Byl jsem označen za dezoláta a proruského kolaboranta, vlastzrádce. Proboha, já byl protestovat, protože nám teče do bot. Mé rodině teče do bot, tohle je neudržitelné. Tahle vláda likviduje stát i rodiny a když se ozvu, jsem vlastizrádce?

Jsem přesvědčený, že tato vláda toto dělá cíleně. To oni jsou ti opravdoví vlastizrádci, děsí mě ta má bezmoc. Vidím, co dělají, slyším jak se mi smějí do očí a nezmohu nic. Hlavou se mi honí ty nejčernější myšlenky. Co kdybych Fialu zastřelil? Začnou ostatní něco dělat a pracovat pro lidi? Dá se to tím vše do pořádku? Ne, nikoho střílet nebudu. Jsem zoufalý, protože to jediné co musím je se postarat o rodinu, ale stát mi to nechce dovolit.

Je to každého věc, ale dokud nám budou vládnout tito “dezoláti” bude jenom hůř.

Děkuji, že jste si vyslechli můj příběh, přeji všem aby to nějak zvládli, nehodlám trpět kvůli pár troubům ve vládě. Hodně sil milí Češi.

 

JT

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
79 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x