11.3.2023
Kategorie: Politika

11.3.2023 … bod zlomu?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Nechceme se opakovat, takže pouze připomínáme. Dnes se koná demonstrace nazvaná Česko proti bídě, kterou nepořádá v poslední době ukřivděný Láďa Vrábel, ale organizace se ujal Jindřich Rajchl a jím vedený politický subjekt PRO. Možná tedy neuslyšíme neustálé výzvy k tomu, abychom byli pokojní, což Vrábela před perzekucí stejně neochránilo, ale za to bude na pódiu vcelku zajímavá sestava.

Pokojné demonstrace se ukázaly být k ničemu. Vláda a Pětikoalice nyní již ruku v ruce jdoucí s novým prezidentem si dělají úplně vše, co si zamanou. Na úkor ožebračovaného českého národa podporují pokračování války na Ukrajině, vyživují stotisíce nově příchozích Ukrajinců, svou zahraniční politikou nás nadále odstřihují od kvalitních a dostupných přírodních zdrojů původem z Ruska, devastují ekonomiku a ukazují nám, co je to zvůle moci.

Demonstrace je pouze ukázkou nespokojenosti části společnosti. Bez určitých dalších kroků navazujících na pokud možno co největší účast by tato akce neměla žádnou účinnost. Ani plné Václavské náměstí není zárukou změny. Ovšem bez toho plného náměstí není moc šancí udělat cokoliv. I proto je důležité se sejít, dát mandát organizátorům v pokračování vzepření se Fialovi, Rakušanovi i Pekarové, proti všem těm, kteří nás hází přes palubu. Na pódiu i v davu se mohou pohybovat osobnosti, které však bez skutečně kvalitní opory tvořené lidem nic samotné nezmohou.

Je tedy na Vás, jak se rozhodnete, přijdete li či nikoliv. Nedejte na defétisty tvrdící, že je to k ničemu. Jistě, bojujeme proti systému, který si vzal za úkol rozdrtit cokoliv, co se mu postaví. Bez odvahy, sebezapření a zarputilosti ničeho nedosáhneme. Tak tedy…na Václaváku.

Jindřich Kulhavý

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)