24.7.2023
Kategorie: Politika

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Asi vám neunikl aktuální průzkum volebních preferencí agentury Median, který potvrzuje tušené – vládní Pětikolka už by nesložila většinu ve sněmovně, Andrej Babiš je první, pak strašně dlouho nic, pak začíná přehlídka desetiprocentních, pětiprocentních a dvouprocentních. Jedno hnutí ANO je stejně silné jako pět vládních stran. Rozdíl je na úrovni statistické chyby. Nepochybuji, že v týdnu vyjde další ještě nezávislejší průzkum, který ukáže, že všechno je v pořádku, obyvatelstvo věří Fialovi ty jeho kecy, jak to dělá dobře a i když Babiš posílil, je to na úkor opozice, nikoliv vlády…

NA hentěch internetech měli lidé největší bžundu z Lidovců. Těm se podle průzkumu podařilo dosáhnout na krásná dvě procenta hlasů, což je kategorie, kteru u nás agentury přisuzují zpravidla různým obchodníkům se strachem a dezinformátorům… Svým způsobem není divu… Nekula byl opravdu tragický ministr zemědělství a Jurečka řídí svůj rezort tak šikovně, že ho nevolí už ani zbožné babičky, protože, málo platné, když nechodí důchod, tak ani modlení není zrovna jednoduché.

Já průzkumům moc nevěřím. Všechny ty sociální agentury jsou využívány, aby potvrdily správná čísla pro propagandu. Jejich pracovníci jsou pražští kafírníc., Společnost pro obranu svobody projevu měla problém si u nich vůbec zadat průzkum. Čísla takhle pravdomluvných lhářů je třeba brát s rezervou ve všech ohledech. Ale tady bych řekl, že už prostě nebylo jak kamuflovat vládní propad a bylo zapotřebí někomu dát Černého Petra… A tak nejvíc ubrali Lidovcům, kteří jsou teď pro srandu. Zřejmě to pro vládní skvadru vypadá ještě mnohem hůř.

Hele, oni Lidovci měli mizerné preference už před volbami. Už tenkrát nebylo jisté, jestli vůbec přelezou pět procent. Oni jsou jako strana tak trochu zbyteční. Církevní restituce jsou v posledním dějství, ohýbání před Landsmanšaftem převzaly Modré straky, před volbami ještě předstírali konzervativní hodnoty, ale to rychle vyvanulo. Výchovné se jaksi má rušit, důchodci byli ve jménu Ukrajiny hladce obráni, protože se nejméně mohli bránit, rodiny s dětmi jsou v háji a v kostele jim nepomůžou, jen začali žehnat homosexuálním svazkům.

Ale ODSce to ve volbách ještě pomohlo. Hlasy nepropadly, naopak jako SPOLUkoalice si nakřečkovali propadlé hlasy od těch, kteří by je nikdy nevolili. TOPka je na tom podobně, ale ta cílí na ty nejlibtardovatější libtardy s vymytými mozky, kteří jim to hodí vždycky, protože vyznávají henty evropské hodnoty. Ovšem dneska to začíná vypadat, že KDU už koalici žádné hlasy nepřinese… Oni mají ještě pořád relativně hodně straníků, kteří potřebují korýtko, takže je zapotřebí jim dát spoustu volitelných míst na společných kandidátkách a pokud se průzkum Medianu nemýlil, přestávají ty jejich dvě procenta hlasů stát za to.

Ti chytřejší z Lidovců si to uvědomují už delší dobu… Podívejte na Zdechovského. Ten už cítí, že jeho evropský flek se chýlí ke konci a tak dělá všechno pro to, aby byl vidět, ale bohužel si t chlapec špatně spočítal. Bojuje o voliče především se svými koaličními partnery a tam, jak se ukazuje, je přetlak. Válku na Ukrajině podporují i všichni ostatní, takže není důvod naskakovat na jeho maskáčové převleky a tak mu zbylo jediné – osvědčovat, že právě on je ten největší rusožrout. To musí dělat především nenávistnými příspěvky, které se zase eklují i těm posledním zbytkům křesťanských voličů, protože v Bibli se dost píše o nenásilí a nastavování druhé tváře. Není náhoda, že se Zdechovský začíná podobat Zelenskému – už ví, že jeho čas minul, že to bude strašný průšvih a tak se chytá stébel.

Když se podíváte na placenou fejsbůkovou reklamu ODS, tak vidíte, že už jim z toho taky hrabe. A také vidíte, že se tomu smějí už i ti, kteří nejsou zrovna voliči SPD. Jednak se stále vzdalujeme od Babišovy vlády, čili je stále obtížnější tvrdit, že za současné problémy může on a jednak každý nefunkční vládní balíček je prostě podepsaný Blyštivým Péťou. Ve všech negativních ukazatelích jsme stále na špičce Evropy a eurohujerismus vlády na tom nic nezměnil. Stejně tak na tom nic nezměnila podpora NATO a Ukrajiny… žádnou slevu na stíhačky jsme nedostali, ba naopak, naši spojenci s námi zacházejí jako s hadrem. Pamatuješ Péťo, jak jsi při focení stál v koutě u hajzlíku a ten rebel Orbán stál uprostřed?

Jo… a když se podíváte na sotva pětiprocentní preference Starostů, tak vidíte, že se Vítkovi jeho tažení proti dezinformátorům moc nedaří….

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci… To jste tak dlouho bojovali proti Babišovi, až zjistíte, že po příštích volbách půjdete spolehlivě od válu. Buď jako nepatrný ocásek ANOšéfa, který vás vysaje do mrtě a kdykoliv vás bude schopen vyměnit za SPD… a nebo skončíte v opozici a Okamura vám bude dělat šéfa sněmovny. Navíc, nedej Bože, se Rajchlovi podaří posbírat něco z toho milionu propadlých hlasů a henti populisti dohromady budou mít ústavní většinu… Kolik že by teď dostala celá Pětikolka poslanců? Devadesát dva? Ještě dvanáct poslanců – to je blbých šest procent preferencí a pokud Alternativa nebude blbá jako posledně, tak Babiš bude mít spoustu důvodů, zapomenout na rozpory s Tomiem a dalšími. Možnost sáhnout do ústavy se nevyskytuje každý den.

Zatím jsou volby daleko. Ale tahle vláda je už tak blbě zapsaná, že jí nepomůže ani svěcená voda. Teď začnou ti chytřejší z nich přemýšlet, jak zachránit koryta. A udělají to jediné, co jde – budou se drát po zádech svých méně úspěšných spolukoaličníků. Lidovci jsou první obětovaní. Připraví se TOPka… koneckonců sám Kalousek řekl, že Langšádlová je zbytečná blbka a její ministerstvo se dá zrušit. Stejně tak pochybuju, že by se sebou Piráti nechali od Starostů vyjebat ještě jednou… nota bene, když jim průzkumy dávají celkem spolehlivou jistotu, že se ve sněmovně udrží a i kdyby jen těsně překročili pět procent, budou na tom lépe, než teď.

Ještě se pokusí o elektronickou volbu a o volební právo od šestnácti. Ale ono je to dvousečné. Nikdo neví, jak se k tomu postaví zbytky jejich voličů. Už teď jsou v situaci, že ať udělají cokoliv, vždycky někoho ztratí. Aby pak nezjistili, že volby prohráli i přes tyto vymoženosti a klíče od elektronických sčítačů dali do rukou ANO, SPD, či PRO.

Podívejte se, jak dopadly jejich neziskovky, které měly být údernou pěstí jejich politiky… Cemper odvařený a zadlužený. Jedna lživá analýza za druhou. František Vrábel zadlužený, v exekucích a ukázalo se, že není žádný odborník na dezinformace. Bob Kartouz popotahovaný za hospodaření se státními penězi… Oproti tomu má Rajchl stranu s funkčním financováním, alternativní média jen kvetou a majstrýmoví novináři se ztrapňují jak na běžícím pásu…

Odteď už bude všechno špatně. Neúspěch totiž plodí neúspěch. Vsadili na špatné koně, věřili věcem, které se prostě nestaly, neměli žádné nápady ani žádná řešení. Budou stále zoufalejší a budou dělat stále zoufalejší věci. Teď se lidé vrátí z dovolených, zjistí, o kolik zase podražily školní pomůcky, ubytování na internátech a kolejích… Vládu čeká horký podzim. Mnohem žhavější než loni…

Jí vím, já vím… Babiš bude pokračovat v politice pětikoalice. Té prozápadní a proamerické. Ale podívejte se na to z pohledu Modroptáků. Co je jim do evropských hodnot, když je nebudou mít v rukou oni? Co je jim do prozápadního směřování, když za to nebudou královsky placeni? Bude to prostě jiné. Husák také nebyl to samé co Gottwald, i když byli oba kovaní komunisti. Modré straky se budou drát ke korytu i kdyby měly jít proti samotnému Sorosovi a Aspenu. Bude legrace se dívat, jak manévrují.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,08 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)