18.8.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Zlatej Fremr…

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Jak to dopadlo s kandidaturou Roberta Fremra na ústavního soudce, už asi všichni vědí. Ale pocit úlevy, že se podobný týpek do tak významné funkce nakonec nedostal, by nemusel mít dlouhého trvání. Padla nová jména. A jeden z těch nově navrhovaných je skutečné „eso”. Takové, že je schopno hravě zastínit i kontroverzní minulost soudce Fremra.

Jde o právníka Pavla Uhla. S jeho nominací přišlo hned několik zdrojů. O koho jde? Z hlediska zelených, lidskoprávních progresivistů, jde o výpěstek z té nejlepší líhně. Pavel Uhl je synem Anny Šabatové a Petra Uhla. Určitě si na některé z jejich svérázných performancí, v posledních třiceti letech, vzpomenete. Anna Šabatová se třeba proslavila v tak zvané Kuřimské cause. V obludném, psychedelickém případu týraných dětí a podivné čtyřicetileté Barbory Škrlové, vydávané tu za třináctiletou dívku, tu za stejně starého hocha. Pak excelovala ve výrazně proislámské „šátkové cause” a posléze, už jako ombudsmanka, posílala Romku – provokatérku žádat o byt, aby pak podávala žalobu na ty, kteří ji odmítli.

Petr Uhl, který sám sebe běžně označoval za „trockistu” zase vešel ve všeobecnou známost v případu Matiční ulice. Z jeho iniciativy byl plot, který měl oddělit problémové obyvatelstvo od vilek běžných občanů rozmazán v televizi a ztrhán ve všech dostupných médiích, našich i evropských, jako odporný případ širého rasismu.  Dosáhl tak trojího efektu – ostudy ČR, zboření plotu a hlavně, povzbuzení nepřizpůsobivých, aby ve svém specifickém životním způsobu hrdě pokračovali. Slušní a daně platící občané své domky časem pod cenou prodali a místo zpustlo…

Ano, samozřejmě, člověk nemůže své rodiče. Ale v případě Pavla Uhla rozhodně nepadlo jablko daleko od stromu. Jeho angažovanost v oblasti tak zvaných lidských práv (což si běžný a životem zkušený občan ČR už dávno překládá, jako práva těch „všelijakých jiných”) nijak nezaostávala za vysokou laťkou jeho rodiny. Svého času byl právníkem Člověka v tísni. Do dneška pak působí v další neziskovce, Transparenci International, a to na nikoli bezvýznamné funkci člena správní rady.

Pokud si ještě vzpomínáte na Kliniku, ten známý, pražský squat, obývaný ultra-levicovými aktivisty, tak tomu dělal Pavel Uhla právního zástupce. Dlouho bojoval proti vyklizení neoprávněně obsazeného doupěte, a když už se k němu pražští radní konečně rozhoupali, hnal to vejš. Přesněji, byl advokátem jedné z aktivistek, která podala (podivuhodně odborně sepsanou) žalobu k Ústavnímu soudu.

Když vypukla horká fáze tak zvané uprchlické krize, v památném roce 2015, byl opět na tom správném místě. Na hlavním nádraží v Praze, skrze něž se valily muslimské hordy na cestě za dobytím Západní Evropy. Ruku v ruce s dalšími dobrovolníky iniciativy Hlavák tu pomáhal migrantům s koupí lístků dál na Západ, vysvětloval jim, kde si mohou zdarma nabít své mobilní telefony, a rozdával balíčky s jídlem. Opravdovost svého zápalu pro islamizaci Evropy pak definitivně prokázal tím, že u sebe doma ubytoval sedm migrantů a pak jim pomohl s cestou do Německa.

Je logické, že takto orientovaný člověk měl problém zkousnout názory presidentů Klause a Zemana. Vyřešil to po právnicku. Právě on byl autorem textu žaloby na prezidenta Václava Klause pro velezradu. O pár let později to zkusil znovu. Na podnět senátora Václava Lásky, taky svérázné osoby, vypracoval ústavní žalobu na presidenta Miloše Zemana.  Žaloby sice neklaply, ale Pavel Uhl je jinak odborník na slovo vzatý. Pracuje přece v advokátní kanceláři Pavla Rychetského…

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)