9.1.2025
Kategorie: Společnost

Za rozrůstající se zlo ve společnosti může liberálně demokratická zlovůle hyperkorektnosti

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Rok 2025 začíná moc pěkně. Kanadský premiér Justin Trudeau, to je ten, co jako kdyby kubánskému diktátorovi Fidelu Castrovi z oka vypadl, podal rezignaci, v Rakousku nakonec dali možnost sestavit vládu vítězné straně konzervativních Svobodných, ve Velké Británii probíhá politické zemětřesení a v Německu se už bez obav mluví o Alternativě pro Německo jako o politické straně, nikoliv jako o Hitlerově stínu.

Ale v té Velké Británii je to pohled přímo líbezný. Na nynějšího britského premiéra Keira Starmera se ze skříně exportující kostlivce vyvalil jeden skutečně ohavný skeleton. Starmer v roce 2009 pobýval svým pozadím na místě vrchního královského prokurátora. A přistál mu na stole případ hromadného, organizovaného a dlouhodobého znásilňování britských školaček migrantským gangem v Rochdale. Potrestal Starmer z pozice prokurátora pachatele znásilňování? Ale kdeže. Upustil od jejich vyšetřování. Nikdo za mučivé znásilňování nebyl potrestán. Naopak, všechno se hezky decentně, po britsku, zametlo pod koberec. Takové nemravnosti se přece nevětrají jako prádlo.

Jenže se větrat začaly. „Je třeba identifikovat orgány, které selhaly, a také jednotlivce, kteří tyto zločiny napomáhali nebo je ignorovali,“ volá po dávno pohřbené spravedlnosti hlava konzervativců Kemi Badenochová.

Starmer tvrdí, že je vše jinak, že právě on začal řešit podobná organizovaná a dlouhodobá znásilňování školaček ve Velké Británii a že opozice lže. Jenže, onen gang násilníků v Rochdale nebyl potrestaný. (Už jen představa, že něco tak do extrému odporného se děje a dělo a že úřady, policie, že veřejnost nereagovala až hysterickým odporem, je samo o sobě šokující. Stejně tak je šokující, že Tommy Robinson, jeden z mála, který na to s hysterickým odporem reagoval a řádně to zmedializoval, nyní sedí ve vězení, protože neuposlechl soudního příkazu a odvysílal o podobných praktikách dokument, který natočil).

Provalení takového skandálu by mohlo ve Velké Británii vést k politickému zemětřesení nebývalých rozměrů. A neměl by padnout jen premiér a jeho vláda, ale mělo by se jít do hlubiny byrokratického molochu a vychytat lidi odpovědné za to, že podobné odporné zločiny se nešetřily a odsouvaly ad acta.

Dovolím si nadhodit tezi, že právě za takový chaos a rozrůstající se zlo ve společnosti může liberálně demokratická zlovůle hyperkorektnosti a pochod institucemi jejich pěšáků. Protože v hyperkorektní společnosti, kdy hyperkorektnost je diktovaná samotným státem, je potřeba budovat kýžený svět lásky a porozumění, i kdyby byl plný nenávisti a nepochopení. A do takového světa nemůžeme oznámit, že gangy znásilňovačů pocházely z určité skupiny lidí, kteří pocházeli z určité části světa. To by bořilo celý ten umělý konstrukt pod hrozbou násilí vynucované lásky.

Vynucované lásky, která budila strach. Podle dokumentů nyní pod tlakem zveřejňovaných, vychází najevo, že sociálka, policie nebo úřady případy hromadných znásilnění dětí neřešily, protože se bály obvinění z rasismu. Jednotliví úředníci se báli obvinění z rasismu, tak nechávali desetiletí běžet naprosto zrůdné kriminální jednání migrantů.

Reflektory ze světlových ramp sem tam prosvítí skrze houštinu bezvýznamnosti i do České republiky, kde i my řešíme věci, které řeší svět. Ale jak je naším bohulibým zvykem, vše řešíme pozdě a bez koulí. Snad proto, že jsme se za Husitů předčasně vypráskali a teď už se bojíme zvedat palčivá témata a čekáme, až se spálí okolní země. Přesto probleskl paprsek z reflektorů světových ramp i do ČR. Konkrétně k lidovci Janu Bartoškovi. Ten nabídl řešení.

„Algoritmy sociálních sítí podporují nenávist ve společnosti tím, že upřednostňují negativní emoce před pozitivními. Tento trend má vážné dopady na lidskou psychiku a postupně ohrožuje i celou společnost. Regulace algoritmů by měla být společným zájmem nás všech,“ napsal na síti X místopředseda Poslanecké sněmovny Bartošek.

Algoritmy sociálních sítí podporují nenávist ve společnosti tím, že upřednostňují negativní emoce před pozitivními. Tento trend má vážné dopady na lidskou psychiku a postupně ohrožuje i celou společnost. Regulace algoritmů by měla být společným zájmem nás všech.… pic.twitter.com/EBlewGwge9

— Jan Bartošek (@honzabartosek) January 5, 2025

Tak to vidíte, Bartošek to vyřešil. To negativní odsunout do pozadí a opájet se ponejvíce pozitivními zprávami. Jen mě tak napadá – není to právě to, co udělal Keir Starmer tím, že odsunul vyšetřování gangu znásilňovačů ad acta, aby se společnost neznepokojovala negativními zprávami a žila svůj poklidný život s růžovými brýlemi na očích? Je, že jo. No jo, sice zase pozdě, ale došli jsme na západ. Ovšem v okamžiku, když se západ konečně začne otvírat a zavrhovat (doufám) demagogickou politiku hyperkorektnosti, my se k ní přihlásíme a začneme si vynucovat večerní chvilky poezie o platech jako v Německu, o zvládnuté energetice, o tom, že jsme na špici vyvolených států. A vůbec, nemohl by pan Bartošek sebrat kuráž a prostě nebýt v politice? České republice by to tuze prospělo.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)