21.2.2023
Kategorie: Humor

“Woke” kultura v příběhu o sněhulákovi

Sdílejte článek:

NIKOLA BORNOVÁ

Pokud jste trochu zmateni sarkastickým anglickým termínem “woke“, tak jde o označení lidí, kteří okamžitě propadají jakékoli nové ideologii, která jim umožní cítit se neustále uraženě a pobouřeně, což jim jakoby dává právo agresivně útočit na kohokoli, kdo neopakuje přesně to samé, co oni.

“Woke” lidé (někdy zvaní i “Karen” podle jedné hysterky jménem Karen) jsou šikovně manipulováni, aby se neustále snažili ponižovat a trápit lidi kolem sebe, což by jim mělo dodat pocit síly a nadřazenosti. V reálu ale pocit uspokojení po pokoření jiné osoby funguje jen krátkodobě a tak musí “woke” človíček rychle skočit na někoho dalšího, aby jeho mozek dostal další potřebný dopaminový kopanec…po kterém zase přijde propad, ještě horší pocit ze sebe sama a cyklus se musí zopakovat s ještě větší intenzitou.

Nechám na vás, jestli je pro celou společnost pozitivní, že nám tu rychle roste skupina lidí, kteří jsou nejen neustále vzteklí a něčím uražení a kteří tyranizují všechny kolem sebe, zatímco nejsou schopní sebemenšího nadhledu, reálné empatie nebo kritického myšlení. Přičem o své toleranci a “kritickém myšlení” velmi rádi mluví a často o svých domnělých ctnostech rádi dělají nekonečné přednášky. Nikdy také neopomenou agresivně napadnout kohokoli, kdo nepřemýšlí “kriticky” přesně stejně, jako oni.

Celou “woke” a “Karen” kulturu hezky shrnuje tenhle kratičký příběh, který jsem našla v angličtině někde na internetu. Autor je neznámý, já to jen přeložila a trochu stylisticky upravila pro češtinu.

O sněhulákovi ve Wokelandu

Včera v noci sněžilo. Rozhodl jsem se udělat radost dětem a postavit sněhuláka.

8:00 – Postavil jsem sněhuláka. Povedl se, dětem se určitě bude líbit.
8:10 – Kolem prošla feministka a zeptala se, proč jsem neudělal sněhulačku.
8:15 – Tak jsem vedle sněhuláka postavil i sněhulačku.
8:17 – Moje feministická sousedka si přišla stěžovat na příliš bujný hrudník sněhulačky a řekla, že to objektivizuje sněhulačky na celém světě.
8:20 – Homosexuální pár, který bydlí poblíž, se rozčílil a stěžoval si, že by to měli být dva sněhuláci.
8:22 – Transsexuální muž…teda žena…vlastně “osoba” se zeptala, proč jsem raději nepostavil sněhovou osobu s oddělitelnými částmi.
8:25 – Vegani na konci uličky si stěžovali na mrkvový nos, protože zelenina je jídlo a není určená na zdobení sněhových postaviček.
8:28 – Všichni mi začali nadávat, že jsem rasista, protože jsou obě sněhové osoby bílé.
8:31 – Pán ze Středního východu naproti přes cestu požadoval, aby byla sněhulačka oblečena do burky.
8:40 – Přijela policie s tím, že byl kdosi kdesi vážně uražen a že šířím nenávist.
8:42 – Feministická sousedka si přišla znovu stěžovat. Je prý naprosto nezbytné odstranit ze sněhulačky koště, protože zobrazuje ženy v podřízené roli v domácnosti.
8:43 – Přijel bruselský úředník z rady pro rovnost a pohrozil mi vystěhováním, pokud nesplním všechny sněhulákové normy.
8:45 – Objevil se televizní zpravodajský štáb ze CNN a ČT. Zeptali se mě, jestli vím, jaký je rozdíl mezi sněhuláky a sněhulačkami. Odpověděl jsem “sněhové koule” a nyní jsem všemi považován za odporného sexistu.
9:00 – Byl jsem ve zprávách jako podezřelý z předsudečné nenávisti a byl jsem označen za rasistu a nevzdělaného homofoba z vesnice, který všem dělá jen problémy i v tak nepříznivém počasí.
9:10 – Byl jsem dotázán, zda jsem měl při tvorbě nepovolené stavby nějaké komplice.
9:20 – Přijela sociálka a odebrala mi děti.
9:29 – Pražská kavárna a členové Antify byli vším tak uraženi, že uspořádali v naší ulici protestní pochod a podpálili přitom všechna auta bez samolepky s duhovou vlaječkou. Ochránci evropských hodnot na mě podali trestní oznámení.

V poledne obě sněhové osoby roztály.

Morální ponaučení: Tento příběh nemá žádné morální ponaučení. Je to jen o tom, v co se mění mnoho “vyspělých” zemí kvůli “woke” sněhovým vločkám.

Snad vás ta story aspoň trochu pobavila. Nebo třeba postrašila.

Podotýkám, že patřím k LGBTBFLMPSVZ+ komunitě a můj současný gender je “fluidní milionářská furry Afro-češka” a po veganské fazolové polévce jsem dokonce “nebinárná bojová helikoptéra s rotačním kulometem na zadním nosiči” – takže mám větší sociální score než vy a nemůžete mě zažalovat – CHA!

 

bornova.pub

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)