
Vystrčilova (ne)hloupá zahraniční politika
ALENA MARŠÁLKOVÁ
Miloš Vystrčil nám předvádí, jak má podle něj vypadat dobrá zahraniční politika. Nejprve se bratříčkoval v Brně se Sudeťáky a teď letí na Tchaj-wan k nelibosti Číny, která považuje Tchaj-wan za svou odštěpeneckou provincii.
Jeho cestě předcházelo delší hašteření s Babišovou vládou, která mu odmítla poskytnout vládní letoun, a tak se tam musí dopravit komerční linkou. Bili se za něj i novináři veřejnoprávních a mainstreamových médií, ale marně. Babiš neustoupil.
Ovšem Vystrčil si ještě před odletem neodpustil zkritizovat koaliční vládu. Nejprve zhodnotil její postoj ke sjezdu Sudeťáků, který proběhl v Brně.
„Já vám řeknu, jakou dělala politiku. Hloupou,“ uvedl předseda Senátu. Poukázal na to, že sousední Německo je největším obchodním partnerem Česka a obě země by se měly snažit spolu dobře vycházet, navzájem si porozumět a společně budovat silnou Evropu.
Vážený odéesáku, my potřebujeme hlavně silnou a suverénní Českou republiku!
Mise na Tchaj-wan je podle Vystrčila výrazem pragmatické politiky, která je zároveň hodnotová s ohledem na potřebu budovat rovnocenné vztahy s dalšími svobodnými a demokratickými zeměmi a budovat společenství, které je schopno se bránit autoritářským režimům. „Musíme dělat obchody jako rovný s rovným,“ dodal Vystrčil s tím, že Česko nesmí být ani vůči Číně v pozici lokaje.
Čeká nás tedy ukázka „dobré“ zahraniční politiky v podání tohoto politického „panáka“. A v rámci té hloupé zahraniční politiky pojednou vládní politici dojednávat byznys do Číny. Pokud se tam s nimi budou bavit. Asi tak!
fb


Pozice lokaje vůči Bruselu nevadí?
Vystrčilova politika je jasná a logická.
Posuzujeme-li ji z hlediska zájmů naší země, jeví se šílená a kontraproduktivní. Ale pohlédneme-li na ni z perspektivy „evropana“, tedy bruselských elit, které mají zadání přivést to tu zugrunde, pak je správná a logická.
Vystrčil je snaživý a jeho každodenní, drobná, mravenčí práce na likvidaci samostatné ČR si žádá nějaké pěkné, Unijní vyznamenání.
Stačil by léty používání osvědčený „Řád konopné oprátky“…
Tak to je.
Ale tupé ukrotschechischen ojroovce nikdy nepochopí jaká hra se hraje. Reknou vám, jste hnusný když to říkáte, to by nám přece neudělali.
Ukrajina žila poklidný svobodný (co jí vnitřní korupce dovolila) život dokud se nezačala zaplétat do západních her s Ruskem. Jaký je výsledek pro obyvatele Ukrajiny? Jaký je výsledek například pro naší zem? A teď se možná (díky hodnotovým debilům) zaplete to těch stejných her i Tchaj-wan. Vystrčil je provokatér, který pomáhá konflikt vytvořit a né uklidnit. Pokud začne na Tchaj-wanu válka, bude to i válka Vystrčila a měl by nést fyzickou odpovědnost hodnou válečného štváče.
Kdo tohodle debila z ODS mohl volit? Zase jen debilové…
Co od toho ubožáka chcete, není to Čech ale Taiwanec a navíc od Lančmítového srazu ještě eine kleine Henlain, přitom jeho předci vyráběli úžasné hasičské stříkačky takzvané Vystrčilky, kdyby se Taiwanec držel řemesla předků nadělal by daleko víc užitku než ostudy
Ať tam Čína teď pošle pár raket a máme od něj klid. Nechápu že ten nymand tady nekoho zajímá a dokonce se o něm píše.